Kurs stanowiący początek przygody ze stronami internetowymi. Zawiera podstawowe informacje na temat projektowania i publikowania stron internetowych.

Krótki kurs, dzięki któremu stworzysz własną stronę. Po wszystkim możesz ją wrzucić do Internetu i pokazywać innym.

• 5 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online “Młody twórca stron internetowych” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia stron internetowych. W trakcie kursu przedstawione zostaną podstawy tworzenia stron przy pomocy znaczników HTML oraz stylowania CSS. Na kursie będziemy korzystać z przyjaznego środowiska Glitch. Po tym kursie każdy uczeń będzie w stanie stworzyć samodzielnie stronę internetową oraz opublikować ją w internecie.

Uczniowie zostaną wprowadzeni w zagadnienia dotyczące tworzenia stron internetowych, poznają strukturę dokumentu HTML, podstawowe znaczniki, stworzą stronę o swojej ulubionej grze gdzie dodadzą treści, galerie, gameplay z YouTuba, oraz hiperłącze.
Celem lekcji będzie przygotowanie strony z wybranym przez uczniów przepisem kulinarnym. Uczniowie poznają listy i ich rodzaje a także język CSS za pomocą, którego zmienią wygląd swojej strony. Ponadto każdy uczestnik zaimportuje i użyje w swoim projekcie wybrane czcionki Google fonts.
Celem lekcji będzie przygotowanie strony z repertuarem kina, prezentacja danych odbędzie się za pomocą tabel. Uczniowie nauczą się tworzyć oraz odpowiednio formatować tabele.
Celem zajęć będzie stworzenie strony informacyjnej sklepu muzycznego zawierającego logo, menu oraz podstronę z formularzem kontaktowym. Ponadto zostanie przedstawiona koncepcja pudełek elementów, identyfikatorów oraz klas.