Zajęcia dla uczniów zainteresowanych stworzeniem swojej własnej strony internetowej. Program kursu zawiera takie elementy jak znaczniki HTML, stylowanie CSS i wiele innych.

Zajecia dla wielkich fanów Internetu. Twórz własne strony internetowe, udostępniaj je znajomym i baw się Internetem. Satysfakcja gwarantowana!

• 5 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online “Twórca stron internetowych” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia stron internetowych. W trakcie kursu przedstawione zostaną sposoby tworzenia stron przy pomocy znaczników HTML oraz stylowania CSS, jak również zaprezentujemy język JavaScript, który pozwala na tworzenie interaktywnych stron. Na kursie będziemy korzystać z przyjaznego środowiska Glitch. Po tym kursie każdy uczeń będzie w stanie stworzyć samodzielnie stronę internetową oraz opublikować ją w internecie.

Lekcja ma za zadanie wprowadzić uczniów w zagadnienia związane z tworzeniem stron internetowych. Uczniowie poznają podstawy języka HTML i stworzą swoją pierwszą stronę: „Plan lekcji”.
Druga lekcja będzie obejmować bardziej zaawansowane elementy języka HTML. Zostanie omówiony sposób tworzenia formularzy na stronach internetowych. Uczniowie stworzą formularz rejestracyjny.
Celem zajęć będzie stworzenie strony informacyjnej sklepu lego, zawierającego logo, banner, favicon, czcionki Google fonts, interaktywne menu oraz podstronę z formularzem kontaktowym. Ponadto zostanie przedstawiona koncepcja pudełek elementów, identyfikatorów oraz klas.
Celem lekcji jest stworzenie gry Kółko i Krzyżyk w trybie dla dwóch graczy. Do zaprogramowania logiki gry zostanie użyty język JavaScript - kontynuacja poprzedniej lekcji.