Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs Kreator Minecrafta. Minecraft zadziała tylko na systemie operacyjnym Windows 10

Zaawansowane elementy platformy Make Code oraz ich wykorzystanie w świecie Minecrafta. Podstawą kursu jest nauka programistycznego wykorzystania Minecrafta w myśleniu projektowym.


Finał kursu to pojedynki, walki i budowanie swojego świata. Wciel się w bohatera Minecrafta i zwyciężaj armie potworów korzystając z platformy MakeCode.

  • 5 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

  • 2 x 45 min (każde spotkanie)

  • Max. ilość osób (8)


za kurs 400,00 zł

Zapisy i terminarz

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Kurs Czempion Minecrafta w programowaniu to trzeci etap kursu programowania z Minecraftem. Podczas czterech lekcji wykonamy zaawansowane projekty przedstawiające w praktycznej odsłonie wiele różnych elementów programowania takich jak losowania, tablice oraz pętle.

Program kursu

Misja dla największych fanów akrobacji, biegów i skoków. Podczas lekcji poznamy zasady umieszczania przedmiotów w przestrzeni trójwymiarowej poznając zasadę działania układu współrzędnych. Utrwalone zostaną również elementy związane z kreowaniem i architekturą terenu.
Jedna z najnowszych wersji Minecrafta wprowadziła do gry podwodny świat pełen stworzeń, skarbów i nieznanych dotąd składników terenu. W trakcie zajęć zamkniemy cały podwodny świat w niewielkim akwarium. Poznamy również zaawansowane pojęcia związane z losowaniem.
Do biegu… Gotowi… Start! Bieg z przeszkodami to jeden z najbardziej dynamicznych rodzajów wyścigów. Pułapki mogą być umieszczone wszędzie. Na tej lekcji poznamy pętle i instrukcje warunkowe.
Najpopularniejsza rozgrywka Minecrafta właśnie u nas. Zbierz drużynę ale uważaj, drużyna przeciwna już przygotowała na Ciebie masę pułapek. Nie daj się im tak łatwo pokonać. Podczas zajęć utrwalimy wiadomości poznane na całym kursie oraz dowiemy się więcej na temat instrukcji warunkowych.
Zadaniem lekcji jest podsumowanie zaawansowanych elementów programowania w Minecraft MakeCode oraz całego cyklu kursów programowania z Minecraftem.

W ramach zajęć otrzymujesz:

Co mówią o nas nasi uczniowie i ich rodzice?

Miejsce na dodatkowy tekst