Kurs dla każdego, kto chce stworzyć swój własny kanał na platformie YouTube i stać się profesjonalnym YouTuberem! Na zajęciach pokażemy funkcjonalności programu OBS - od konfiguracji po nagrywanie i streaming. Uczestnicy poznają też programy pomocne w obróbce filmów, a także tworzeniu grafik. W trakcie kursu wspólnie odkryjemy tajniki platformy YouTube.

  • 5 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

  • 2x45 (każde spotkanie)

  • Max. ilość osób (10)


za kurs 350,00 zł


Wypróbuj nas! Jeśli zajęcia Ci się nie spodobają, masz możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszej lekcji!

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Kurs online “Akademia Youtubera” to zajęcia dla tych wszystkich, którzy chcą poznać tajniki pracy Youtubera. Na zajęciach każdy nauczy się podstaw programu OBS, poznają interfejs programu, skonfigurują go pod nagrywanie i streamowanie, a także nauczą się ustawić cięcia komponować sceny oraz dodawać różne źródła obrazu i dźwięku. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Program kursu

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze sposobami zarabiania i tworzenia angażujących filmów na YouTubie. Poruszone zostaną kwestie sprzętu, darmowych i płatnych programów przydatnych YouTuberowi. Na zajęciach zostaną pokazane funkcjonalności programu OBS. Uczeń pozna interface programu, skonfiguruje go pod nagrywanie i streamowanie; będzie umiał ustawić cięcia i komponować sceny oraz dodawać różne źródła obrazu i dźwięku.
Na tej lekcji zostanie pokazane tworzenie ciekawych scen w praktyce — wstawienie ekranu odliczania, dodanie logo. Celem tej lekcji jest sprawne komponowanie własnych różnorodnych scen do nagrywania i streamowania (np. ekran z prezentacją lub grą + kamerka gracza) oraz płynna ich zmiana. Efektem zajęć będzie ustawienie serwera do streamowania i próbny stream skomponowanych scen.
Celem lekcji będzie stworzenie graficznej miniaturki filmu w Programie Canva lub Photopea. Uczeń pozna źródła darmowych zdjęć, ilustracji, dźwięków oraz muzyki do wykorzystania. Pozna licencje, które upoważniają go do używania obrazów i dźwięków.
Na tej lekcji zostanie pokazane, jak nagrać sceny i zmontować z nich gotowy film w darmowym programie HitFilm Express (lub InShot na telefonie). Zademonstrowane zostanie, jak dodać filmik na YouTuba wraz z wszelkimi ustawieniami. Uczeń zapozna się z panelem Twórcy na YouTubie — będzie umiał ustawić ekrany subskrypcji, dodać hasztagi, sprawdzić dane związane z wyświetleniami.
Na tej lekcji zademonstrowane zostanie, jak dodać filmik na YouTuba wraz z wszelkimi ustawieniami. Uczeń zapozna się z panelem Twórcy na YouTubie — będzie umiał ustawić ekrany subskrypcji, dodać hasztagi, sprawdzić dane związane z wyświetleniami.

W ramach zajęć otrzymujesz:

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst