Trwają zapisy na wakacyjne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Kurs jest wspaniałą propozycją dla wszystkich uczniów zafacynowanych światem Robloxa. W trakcie trwania kursów uczniowie poznają tajniki tworzenia i zarządzania własnymi światami.

Dołącz do drużyny robloxowych mistrzów i twórz własne gry w Roblox Studio. Walcz z przeciwnikami i zdobywaj nagrody, a co najważniejsze - dowiedz się jak to wszystko zaprogramować.

• 5 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs “Twórca gier w ROBLOX” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia gier w Roblox z wykorzystaniem języka LUA. W trakcie kursu przedstawione zostaną sposoby tworzenia gier 3D. Zaprezentowane zostaną elementy takie jak mechanika i logika gry oraz tworzenie modeli trójwymiarowych.

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze środowiskiem Roblox Studio. Uczniowie poznają podstawy w jaki sposób tworzyć przedmioty, obiekty, określać rodzaj materiału, kolory oraz jak modyfikować ich wielkość, położenie. Każdy uczestnik przygotuje swoją własną mapę i przetestuje dodając gracza.
Celem zajęć będzie przedstawienie podstawowych zagadnień języka Lua. Uczestnicy wykorzystają zmienne do modyfikacji obiektów oraz zaprogramowania wybuchu.
Celem zajęć będzie dalsze poznawanie podstawowych zagadnień Lua w oparciu o projekt z lekcji poprzedniej. Uczestnicy zmodyfikują projekt z bombą dodając do niej detonator oraz włącznik detonatora. Niektóre za- gadnienia będą opisane jako dodatkowe, które można zaimplementować, jeśli grupa jest sprawna.
Zajęcia stanowią kontynuację poprzednich zajęć.
Celem lekcji będzie zapoznanie się z animacjami oraz interakcjami z manekinem. Poznacie podstawy w jaki sposób tworzyć animację postaci wraz z interakcją z obiektem oraz z aktywacją animacji po każdej wygranej fali. Każdy uczestnik przygotuje swoją animację, a później przetestuję ją w swojej grze oraz stworzy program, który będzie umożliwiał aktywację animacji.

Nie tylko granie, ale i programowanie – nauka programowania gier dla dzieci

Jak stworzyć grę w Roblox?

Kurs tworzenia gier w Unity