Trwają zapisy na wakacyjne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Propozycja dla pasjonatów świata Robloxa. Na zajęciach wykorzystywany jest język programowania Lua umożliwiający stworzenie i zaprogramowanie własnych światów.

Jeśli chcesz tworzyć najlepsze robloxowe gry to musisz do nas wpaść. Siadaj za stery Roblox Studio i twórz niezapomniane gry, o których Twoi koledzy i koleżanki będą mówić miesiącami.

• 5 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs “Młody twórca gier w ROBLOX” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia gier w Roblox z wykorzystaniem języka LUA. W trakcie kursu przedstawione zostaną podstawy tworzenia gier 3D. Zaprezentowane zostaną podstawowe elementy jak mechanika i logika gry oraz tworzenie modeli trójwymiarowych.

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze środowiskiem Roblox Studio. Uczniowie poznają podstawy w jaki sposób tworzyć przedmioty, obiekty, określać rodzaj materiału, kolory oraz jak modyfikować ich wielkość, położenie. Każdy uczestnik przygotuje swoją własną mapę i przetestuje dodając gracza.
Celem zajęć będzie przedstawienie podstawowych zagadnień języka Lua. Uczestnicy wykorzystają zmienne do modyfikacji obiektów oraz zaprogramowania wybuchu.
Celem zajęć będzie stworzenie toru przeszkód. Uczniowie zaprojektują swój własny tor przeszkód, dodadzą różnego rodzaju przeszkody oraz określą warunki zwycięstwa.
Zajęcia stanowią kontynuację poprzedniej lekcji.
Celem lekcji będzie zapoznanie się z animacjami oraz interakcjami z inną postacią. Uczniowie poznają podstawy w jaki sposób tworzyć animację postaci wraz z interakcją z inną postacią. Każdy uczestnik przygotuje swoją animację, a później przetestuję ją w swojej grze oraz stworzy program, który będzie umożliwiał interakcję z drugą postacią.

Nie tylko granie, ale i programowanie – nauka programowania gier dla dzieci

Jak stworzyć grę w Roblox?

Kurs tworzenia gier w Unity