Zajęcia dla uczniów zainteresowanych stworzeniem swojej własnej strony internetowej. Program kursu zawiera takie elementy jak znaczniki HTML, stylowanie CSS i wiele innych.

Zajecia dla wielkich fanów Internetu. Twórz własne strony internetowe, udostępniaj je znajomym i baw się Internetem. Satysfakcja gwarantowana!

• 5 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs “Twórca stron internetowych” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia stron internetowych. W trakcie kursu przedstawione zostaną sposoby tworzenia stron przy pomocy znaczników HTML oraz stylowania CSS, jak również zaprezentujemy język JavaScript, który pozwala na tworzenie interaktywnych stron. Na kursie będziemy korzystać z przyjaznego środowiska Glitch. Po tym kursie każdy uczeń będzie w stanie stworzyć samodzielnie stronę internetową oraz opublikować ją w internecie.

Lekcja ma za zadanie wprowadzić uczniów w zagadnienia związane z tworzeniem stron internetowych. Uczniowie poznają podstawy języka HTML i stworzą swoją pierwszą stronę: „Plan lekcji”.
Druga lekcja będzie obejmować bardziej zaawansowane elementy języka HTML. Zostanie omówiony sposób tworzenia formularzy na stronach internetowych. Uczniowie stworzą formularz rejestracyjny.
Lekcja jest wprowadzeniem w tajniki języka Java script, który zapewnia interakcję użytkownika ze stroną www. Uczniowie wykonają aplikację – „Kalkulator”.