Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs Akademia młodego YouTubera

Kurs dla każdego, kto chce stworzyć i rozwijać swój własny kanał na platformie YouTube. Uczestnicy poznają narzędzia nowoczesnego YouTubera - m.in. dowiedzą się jak obrabiać dźwięk czy dobrać odpowiednio napisy, a także jak tworzyć i montować projekty filmowe od zera.

  • 5 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

  • 2 x 45 min (każde spotkanie)


za kurs 350

Zapisy i terminarz

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Kurs online “Akademia młodego YouTubera” to zajęcia dla tych wszystkich, którzy chcą poznać kulisy pracy profesjonalnego Youtubera. W trakcie kursu uczestnicy zapoznają się z programem Audacity do nagrywania i obróbki dźwięku, a także tworzenia efektów specjalnych. Uczniowie zostaną wprowadzeni w narzędzia nowoczesnego YouTubera, by szybciej i łatwiej montować filmy, tworzyć przejścia i animacje.

Program kursu

W tej lekcji zapoznasz się z darmowym programem do obróbki dźwięku - Audacity. Nauczymy Cię nagrywać, przycinać, odszumiać. Dowiesz się, jak wgrać plug-iny, jak sprawić, by głos był zmieniony i nie brzmiał jak Twój! Po tej lekcji będziesz umiał pogłębić tembr głosu na nagraniu, dodać efekty specjalne.
Celem tej lekcji będzie pokazanie, jak dodać napisy do filmu na YouTubie. Pokażemy Ci narzędzia wyszukiwania słów kluczowych, dzięki którym stworzysz treści, które są na topie. Zobaczysz, jak korzystać z Discorda i Twitcha - narzędzi, które są coraz popularniejsze, umożliwiają kontakt ze społecznością i warto je znać.
Stworzysz własny projekt filmowy - od zera. Zaprezentowane będą różne tematy projektów do wyboru, który wybierzecie współnie z prowadzącym. Każdy z uczestników stworzy indywidualny film lub stream. Na lekcji pokazane będzie, jak stworzyć dobry scenariusz, jak zaplanować cały film i jak go dobrze nagrać. Stworzysz również strategię rozwoju kanału, która umożliwi Ci wdrożenie planu w życie.
Na tej lekcji zostanie zaprezentowana aplikacja VivaCut oraz InShot do montażu na telefonie. Uczniowie nauczą się błyskawicznie montować filmy. Pokażemy Ci, jak zrobić dodanie elektryczny efektów do postaci, jak dodać dynamiczne przejścia i animacje. Każdy z uczniów zmontuje przygotowany materiał filmowy.
Na zajęciach uczniowie zaprezentują swoje projekty. Kulminacją będzie dyskusja polegająca na feedbacku od grupy. Pod koniec lekcji zostanie pokazana StreamYard - uczestnicy stworzą prosty stream na YouTube lub Twitchu.

W ramach zajęć otrzymujesz:

Co mówią o nas nasi uczniowie i ich rodzice?

Miejsce na dodatkowy tekst