Drukarki 3D coraz częściej nazywane są maszynami przyszłości. Zajęcia z druku 3D to więc idealna propozycja dla osób, które chcą spróbować swoich sił w niecodziennych warsztatach. W trakcie kursu uczestnicy tworzą modele w programie TinkerCAD, a następnie mogą je wydrukowac i zatrzymać na pamiątkę.

  • 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

  • 3 spotkania: 2 x 60 min, ostatnie spotkanie: 60 min (łącznie 7 godzin zegarowych)


za kurs 350,00 zł


Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Zajęcia wprowadzające w świat projektowania i druku 3D. Uczestnicy dowiedzą się jak działa druk 3D i jak go wykorzystać. Nauczą się tworzyć modele zoptymalizowane pod kątem późniejszego wydruku korzystając z popularnego programu TinkerCAD. W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli wydrukować swoje własne projekty i zabrać je ze sobą. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Program kursu

Wstęp do druku 3D - jak to działa, przykładowe zastosowania, co trzeba wiedzieć, żeby przygotować wydruk, wstęp do projektowania - obsługa programu TinkerCAD,samodzielne stworzenie modelu.
Dostępne materiały, obsługa i podstawowa konserwacja drukarki, dodatkowe opcje TinkerCAD.
Jak projektować, żeby się wydrukowało, tworzenie bardziej skomplikowanego modelu. Podstawowe przygotowanie przygotowanie pliku do druku w programie typu slicer.
Rozdanie i omówienie wydrukowanych modeli, zaprojektowanych wcześniej przez uczniów.

W ramach zajęć otrzymujesz:

Miejsce na dodatkowy tekst