Trwają zapisy na semestralne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Wstęp do programowania w Pythonie to wprowadzenie w podstawy kodowania w jednym z języków używanych przez profesjonalnych programistów. Zajęcia prowadzone są przy pomocy środowiska Visual Studio. W trakcie kursu, uczniowie zostaną zapoznani z najważniejszymi terminami programistycznymi, takimi jak zmienne, instrukcje warunkowe, pętle czy listy i kolokacje.

Chcesz się dowiedzieć jak wygląda profesjonalne kodowanie? Dzięki wprowadzeniu w tajniki programowania w języku Python, poznasz najważniejsze pojęcia programistyczne, nauczysz się wykorzystywać je w praktyce i stworzysz swój własny program w języku Python. Zajęcia otworzą Ci drogę do bycia prawdziwym programistą.

• 14 spotkań (raz w tygodniu)

• 2x45 min (każde spotkanie)

5 rat po 219

płatność jednorazowa (zniżka 45 zł) 1050

Kurs, obejmujący 2 semestry, to okazja do poznania języka używanego przez zawodowych programistów. Poznając język programowania Python, uczniowie zostają wprowadzeni w terminologię stosowaną powszechnie w środowisku IT, uczą się pisać własny kod i tworzyć swoje programy.

Celem lekcji jest stworzenie pierwszego programu w języku programowania Python oraz zapoznanie się ze środowiskiem Visual Studio Code.
Celem lekcji jest zapoznanie się z pojęciem zmiennych i poznanie ich najważniejszych rodzajów: int, float, bool, string. Poznamy również najczęściej stosowane operatory arytmetyczne i operacje matematyczne.
Zajęcia stanowią kontynuację dla poprzedniej lekcji.
Celem lekcji jest zaprezentowanie narzędzia do projektowania i budowy interfejsu programów, a także poznanie biblioteki PySide2 - wieloplatformowego wiązania zestawu narzędzi GUI.
Celem lekcji jest zapoznanie się z operatorami relacyjnymi (np. porównania, mniejszości) i logicznymi (np. koniunkcji, alternatywy, zaprzeczenia) oraz szersze zapoznanie z typem logicznym boolean.
Celem lekcji jest przedstawienie zagadnienia instrukcji warunkowych – ich tworzenia, składni i zastosowania.
Celem lekcji jest dalsze zgłębienie tematu instrukcji warunkowych – odpowiedni ich wybór, zagnieżdżanie, bardziej złożone konstrukcje warunkowe.
Celem lekcji jest wprowadzenie do tematu pętli. Poznamy pętle for i while, ich użycie, oraz omówimy zastosowanie.
Celem lekcji jest głębsze poznanie tematu pętli. Nauczymy się zagnieżdżania pętli oraz iterowania po obiektach.
Celem lekcji jest poznanie zagadnienia list. Nauczymy się jak tworzyć listy, co może być elementem listy, do czego są stosowane i jak na nich działać/operować.
Celem lekcji jest omówienie trudniejszych zagadnień z obszaru list (np. list comprehension) oraz przedstawienie innego rodzaju kolekcji (np. tuple, słowniki, zbiory), ich budowy, różnic i zastosowań.
Celem lekcji jest zapoznanie z zagadnieniem funkcji – po co używamy funkcji? Do czego są nam potrzebne? Jak budować funkcje? Jak z nich efektywnie korzystać?
Zajęcia są kontynuacją poprzedniego tematu.
Celem lekcji jest podsumowanie zdobytych wiadomości podczas semestru.

5 rat po 219

Unity Developer - poznajcie gamingowy zawód przyszłości!

Jaki język programowania wybrać na początku? Zbiór porad

Co rozwijają zajęcia komputerowe dla dzieci?