Trwają zapisy na semestralne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Drukarki 3D coraz częściej nazywane są maszynami przyszłości. Zajęcia z druku 3D to więc idealna propozycja dla osób, które chcą spróbować swoich sił w niecodziennych warsztatach. W trakcie kursu uczestnicy tworzą modele w programie TinkerCAD, a następnie mogą je wydrukowac i zatrzymać na pamiątkę.

• 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

• 3 spotkania: 2 x 60 min, ostanie spotkanie: 60 min (łącznie 7 godzin zegarowych)

Zajęcia wprowadzające w świat projektowania i druku 3D. Uczestnicy dowiedzą się jak działa druk 3D i jak go wykorzystać. Nauczą się tworzyć modele zoptymalizowane pod kątem późniejszego wydruku korzystając z dwóch popularnych programów: TinkerCAD. W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli wydrukować swoje własne projekty i zabrać je ze sobą. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Wstęp do druku 3D - jak to działa, przykładowe zastosowania, co trzeba wiedzieć, żeby przygotować wydruk, wstęp do projektowania - obsługa programu TinkerCAD, samodzielne stworzenie modelu.
Podstawowe przygotowanie plików do druku, inne technologie druku, dostępne materiały, obsługa i podstawowa konserwacja drukarki.
Zaawansowane opcje TinkerCAD, jak projektować, żeby się wydrukowało, samodzielne tworzenie bardziej skomplikowanego modelu, przygotowanie pliku do druku w programie typu slicer.
Rozdanie i omówienie wydrukowanych modeli, zaprojektowanych wcześniej przez uczniów.

Unity Developer - poznajcie gamingowy zawód przyszłości!

Jaki język programowania wybrać na początku? Zbiór porad

Co rozwijają zajęcia komputerowe dla dzieci?