Unia Europejska

Drukarki 3D coraz częściej nazywane są maszynami przyszłości. Zajęcia z druku 3D to więc idealna propozycja dla osób, które chcą spróbować swoich sił w niecodziennych warsztatach. W trakcie kursu uczestnicy tworzą modele w programie TinkerCAD, a następnie mogą je wydrukowac i zatrzymać na pamiątkę.

  • 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

  • 3 spotkania: 2 x 60 min, ostatnie spotkanie: 60 min (łącznie 7 godzin zegarowych)


za kurs 350,00 zł


Wypróbuj nas! Jeśli zajęcia Ci się nie spodobają, masz możliwość bezpłatnej rezygnacji po pierwszej lekcji!

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Zajęcia wprowadzające w świat projektowania i druku 3D. Uczestnicy dowiedzą się jak działa druk 3D i jak go wykorzystać. Nauczą się tworzyć modele zoptymalizowane pod kątem późniejszego wydruku korzystając z dwóch popularnych programów: TinkerCAD. W trakcie zajęć uczestnicy będą mogli wydrukować swoje własne projekty i zabrać je ze sobą. Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo.

Program kursu

Wstęp do druku 3D - jak to działa, przykładowe zastosowania, co trzeba wiedzieć, żeby przygotować wydruk, wstęp do projektowania - obsługa programu TinkerCAD, samodzielne stworzenie modelu.
Podstawowe przygotowanie plików do druku, inne technologie druku, dostępne materiały, obsługa i podstawowa konserwacja drukarki.
Zaawansowane opcje TinkerCAD, jak projektować, żeby się wydrukowało, samodzielne tworzenie bardziej skomplikowanego modelu, przygotowanie pliku do druku w programie typu slicer.
Rozdanie i omówienie wydrukowanych modeli, zaprojektowanych wcześniej przez uczniów.

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst