Konieczna jest umiejętność obsługi myszki, pisania, czytania i liczenia w zakresie 20.

Wprowadzenie do świata Minecrafta przy pomocy języka programowania Scratch. Jest to idealne narzędzie do rozpoczęcia swojej pierwszej przygody z programowaniem.


Najwyższy czas aby sprawdzić co się dzieje w Netherze. Przy pomocy strzałek staramy się dotrzeć do portalu omijając różnych przeciwników. Następnie, gdy dotrzemy do portalu zostaniemy przeniesieni do Netheru. Tam ponownie musimy omijać przeciwników aby dostać się do Crafting Table.

  • 1 spotkanie (warsztat)

  • 2 x 45 min (czas trwania)


bezpłatne 0

Zapisy i terminarz

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Zajęcia wprowadzają uczestników w podstawy programowania. Warsztaty wykorzystują środowisko programowania Scratch ze względu na mocno zarysowaną intuicyjność działania i duże możliwości. Jest to internetowe środowisko pozwalające na tworzeni skryptów przy pomocy różnokolorowych bloków. Każdy blok reprezentuje inną funkcję w programowaniu. Każdy projekt może być na bieżąco testowany, a stworzoną grę uczniowie mogą zabrać ze sobą do domu lub udostępnić swoim znajomym.

Program kursu

Celem lekcji jest przedstawienie możliwości Scratcha w tworzeniu gier i programów. Poznane zostaną podstawowe elementy środowiska programowania takie jak interakcje między obiektami, punktacje i sposoby startu programu.
Miejsce na dodatkowy tekst