Podczas zajęć uczestnicy poznają zasady projektowania designu aplikacji, rozmieszczenia elementów i pokazywania ich w różnych odstępach czasowych w trakcie działania aplikacji. Dodatkowo pokazane zostanie programowanie responsywności ekranu na nasze działania.


Użytkownicy aplikacji mobilnych i gier na smartfony łączcie się. Tworzymy aplikacje do gamingowych pojedynków. Rywalizuj z innymi użytkownikami o to, która gra jest najlepsza poprzez potrząsanie telefonem i losowanie statystyk postaci. Niestety każda z gier uważa, że jest lepsza od innej dlatego niech los zdecyduje i wylosuje, która jest najlepsza.

  • 1 spotkanie (warsztat)

  • 2 x 45 min (czas trwania)


bezpłatne 0

Zapisy i terminarz

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Warsztaty pokazują uczestnikom zalety tworzenia własnych aplikacji na telefony komórkowe. Na zajęciach używane jest środowisko AppInventor, w którym nie tylko programujemy aplikację do działania ale również projektujemy jej design. Projektowanie desginu aplikacji odbywa się w bardzo prosty i wizualny sposób – różne obiekty (przyciski, okna, grafiki) umieszczane są na ekranie telefonu. Następnie elementy te programowane są przy pomocy bloków odpowiadających za konkretne funkcje aplikacji. Projekt można w każdym momencie pobrać i wykorzystywać po zajęciach.

Program kursu

Nadszedł czas. Gamerzy gier mobilnych łączcie się i pojedynkujcie na to, która gra jest najlepsza. Losuj grę a następnie sprawdź ile punktów ataku i obrony dostajesz. Jeżeli przeciwnik dostał ich mniej wygrywamy.
Miejsce na dodatkowy tekst