Uwaga! W Twojej sieci wykryto niezidentyfikowany ruch… Chwyć telefon w dłoń i spróbuj zdemaskować grupę hakerów. Przy pomocy środowiska App Inventor zaprojektujemy grę, w której będziemy musieli wykazać się zwinnością i ująć hakerów zanim Ci dezaktywują zaporę sieciową naszego systemu i wykradną nasze dane.

  • 1 spotkanie (warsztat)

  • 2 x 45 min (czas trwania)

  • Max. ilość osób (12)


bezpłatne 0,00 zł

Zapisy i terminarz

Masz jakieś pytania?

Wprowadzenie

Warsztaty pokazują uczestnikom zalety tworzenia własnych aplikacji na telefony komórkowe. Na zajęciach używane jest środowisko AppInventor, w którym nie tylko programujemy aplikację do działania ale również projektujemy jej design. Projektowanie desginu aplikacji odbywa się w bardzo prosty i wizualny sposób – różne obiekty (przyciski, okna, grafiki) umieszczane są na ekranie telefonu. Następnie elementy te programowane są przy pomocy bloków odpowiadających za konkretne funkcje aplikacji. Projekt można w każdym momencie pobrać i wykorzystywać po zajęciach.

Program kursu

Celem lekcji jest przedstawienie możliwości App Inventora w tworzeniu gier i aplikacji na smartfony. Uczestnicy poznają zasady projektowania designu aplikacji.
Miejsce na dodatkowy tekst