Konieczna jest umiejętność obsługi myszki, pisania, czytania i liczenia w zakresie 20.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzą jak modyfikować grę Minecraft przy pomocy platformy MakeCode. Poznamy nie tylko podstawowe konstrukcje skryptów ale również elementy takich kategorii jak Bloki i Moby.

Można byłoby powiedzieć, że Minecraft w tym starciu powinien wyjść zwycięsko, ale inne gry też mogą mieć asa w rękawie. Pokonaj przeciwników i dostań się do bazy, aby ją... zburzyć!!! Emocje gwarantowane albo zwrot TNT.

• 1 spotkanie (warsztat)

• 2 x 45 min (czas trwania)

bezpłatne 0

Innowacyjne zajęcia łączące programowanie ze światem Minecrafta. Przy pomocy specjalnej platformy MakeCode wprowadzamy programowanie na jeszcze wyższy level tworząc skrypty modyfikujące świat gry. Skrypty tworzone są poprzez wykorzystywanie odpowiednich bloków komend w różnych konfiguracjach i ułożeniach. Następnie skrypty testowane są bezpośrednio w środowisku gry. Programowanie w Minecrafcie nie tylko niesie ze sobą edukacyjny charakter ale również pokazuje dzieciom, że w gry nie tylko można grać ale wykorzystywać je w bardziej naukowy sposób.

Czekają nas niecodzienne, wybuchowe emocje. Dowiedz się jak zaprogramować Minecrafta i zdobywać bazy wrogich gier. Dopilnuj aby nie zostało ani jedno TNT.