Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kurs programowania – Kraków!

Zapisy i terminarz

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj

Giganci Programowania uczą w całej Polsce! Kurs programowania w Krakowie to pozalekcyjne zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży, które rozwijają cyfrowe kompetencje i przygotowują do zawodowej pracy programisty. Wiedza i umiejętności zdobyte na kursie programowania ułatwiają start na rynku pracy i to nie tylko w IT, ale też m.in. w analityce, finansach czy marketingu.

Jednocześnie zajęcia „programowanie dla dzieci” w Krakowie to ciekawa propozycja spędzenia wolnego czasu w mądry i produktywny sposób. Młodzi ludzie dużo się uczą, ale podczas świetnej zabawy i w miłej atmosferze, wspierając się i motywując wzajemnie oraz nawiązując wspaniałe, długoletnie relacje!

Jak zorganizowany jest kurs programowania w Krakowie? Wyjaśniamy!

Dla kogo organizowane jest „programowanie dla dzieci” w Krakowie?

Zajęcia z Gigantami Programowania organizowane są dla młodych ludzi – dzieci i nastolatków w wieku od 7 do 18 lat. Każdy kurs programowania w Krakowie jest zorientowany na konkretną grupę wiekową. Do jednej grupy zajęciowej uczęszczają rówieśnicy – różnica wieku pomiędzy uczestnikami to 1-2 lata.

Oferta kursów programowania Gigantów jest zróżnicowana tematycznie. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie ze względu na swoje zainteresowania i poziom wiedzy. Najmłodsi uczestnicy powinni jedynie umieć czytać, pisać i liczyć do 20. oraz posługiwać się myszką.

Zapraszamy zarówno uczniów stawiających pierwsze kroki w programowaniu, jak i osoby, które już uczyły się programować i chcą doskonalić swoje umiejętności.

Jakie umiejętności zapewnia kurs programowania w Krakowie Gigantów Programowania?

Każdy kurs programowania w Krakowie ma określony program. W zależności od tematyki i poziomu kursu różne są umiejętności i wiedza, które zdobywają uczniowie.

Wiedza z zakresu programowania przekazywana jest głównie w praktyce – podczas pracy nad autorskimi projektami i w trakcie ciekawych ćwiczeń. Nauczyciele przywiązują również dużą wagę do rozwoju licznych kompetencji „miękkich”, które przydają się w pracy zawodowej niezależnie od branży i stanowiska!

Języki programowania i środowiska programistyczne

Począwszy od pierwszych podstawowych kursów, a skończywszy na poziomie niemal eksperckim, młodzi ludzie uczą się popularnych języków programowania, które od razu wykorzystują w praktyce, pisząc własne skrypty.

Najmłodsi uczniowie (w wieku 7-8 lat) programują w Scratchu – to obrazkowy język, a praca z nim przypomina bardzo układanie puzzli. Po opanowaniu podstaw przychodzi pora na Pythona, którego każdy programista powinien opanować! Z kolei już w języku C# uczniowie programują w sposób niemal profesjonalny. Uczący się programowania stron opanowują jeszcze HTML, CSS i JavaScript!

Zasady i schematy programowania: gier, stron, aplikacji

Choć dążymy do tego, aby zapewnić naszym uczniom jak najszersze kompetencje ogólne, to poszczególne kursy zwykle oscylują wokół programowania danego wycinka cyfrowego świata – mogą to być gry komputerowe, strony internetowe lub programy i aplikacje.

Dzięki temu młodzi ludzie mogą zrozumieć zasady i schematy tworzenia danych elementów oraz dobrze je przećwiczyć, aby zacząć specjalizować się w konkretnej dziedzinie, a przy tym dysponować szeroką ogólną wiedzą programistyczną.

Kompetencje cyfrowe i cyberbezpieczeństwo

Wysoki poziom kompetencji cyfrowych nie jest już dodatkowym atutem na rynku pracy, lecz oczekiwaniem pracodawców. Dlatego niezależnie od tematyki kursu stawiamy sobie za cel, aby umiejętność pracy z komputerem i w wirtualnym świecie wznieść na jak najwyższy poziom, ułatwiając młodym ludziom start w dorosłe życie!

Młodszym i starszym uczniom podpowiadamy, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z internetu i bronić się przed zagrożeniami. Zajęcia z programowania serwisów internetowych rozszerzamy o hacking – uczymy, jak odpierać ataki hakerów i chronić przed nimi strony w sieci!

Kompetencje „miękkie” potrzebne programiście (i nie tylko!)

Poza wiedzą i umiejętnościami w każdym zawodzie liczą się też predyspozycje, cechy charakteru czy kompetencje „miękkie”, które są czasem nawet ważniejsze niż poziom wykształcenia i doświadczenie! Dlatego nasze zajęcia „programowanie dla dzieci” w Krakowie wiążą się z rozwojem umiejętności potrzebnych zwłaszcza programistom!

To umiejętności m.in.: łączenia myślenia logicznego z kreatywnym, analizowania i rozwiązywania problemów, pracy koncepcyjnej i projektowej, pracy w zespole, uczenia się na błędach, odporności na stres, presję czasu i porażki, organizacji pracy oraz ciągłego rozwoju i ciekawości świata!

Ile kosztuje kurs programowania w Krakowie?

Od ok. 950 do 1200 zł za jeden semestr – cena waha się w zależności od tematyki i poziomu kursu.

Jeden semestr kursu Gigantów Programowania to aż 14 spotkań po 90 minut. Ukończenie pierwszego semestru umożliwia rozpoczęcie nauki w drugim (a czasem także w trzecim) semestrze, czyli na poziomie bardziej zaawansowanym.

Każdy kurs programowania w Krakowie jest zawsze prowadzony przez nauczyciela programistę z kwalifikacjami pedagogicznymi i doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. To mentorzy, którzy wspierają uczniów i rozbudzają w nich pasję do programowania! W cenę kursu wliczone są też wszelkie pomoce dydaktyczne.