Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kurs programowania – Poznań!

Wszystkich młodych ludzi, którzy interesują się programowaniem, IT i nowymi technologiami, i którzy chcieliby spędzić ciekawie wolny czas, rozwijając swoje pasje, zapraszamy na kurs programowania w Poznaniu! 

Z Gigantami Programowania dzieci i młodzież uczą się m.in. tworzyć gry, programy i aplikacje oraz nowoczesne strony internetowe. To umiejętności, które ułatwiają start w „dorosłość”, odpowiadają na oczekiwania pracodawców i pozwalają się rozwijać w zgodzie z zainteresowaniami!

Poznań

Zapisy i terminarz

Kurs programowania w Poznaniu to solidna dawka wiedzy praktykowanej podczas ćwiczeń i pracy z własnymi projektami. Na zajęciach się nie nudzimy – odkrywamy wirtualny świat i zgłębiamy jego tajemnice!

Kurs programowania w Poznaniu – kto może się zapisać?

Na kurs programowania w Poznaniu zapraszamy dzieci i młodzież z miasta i jego okolic. Zajęcia są przeznaczone dla młodych ludzi w wieku od  7 do 18 lat. Ofertę kursów podzieliliśmy pod kątem grup wiekowych oraz poruszanej tematyki.

Do konkretnej grupy zajęciowej uczęszczają zawsze jedynie rówieśnicy – różnica wieku pomiędzy nimi jest to maksymalnie dwa lata.

Kurs programowania w Poznaniu organizowany przez Gigantów Programowania jest skierowany do wszystkich zainteresowanych grami komputerowymi, aplikacjami i serwisami internetowymi czy nawet szerzej – informatyką i nowymi technologiami. Niezależnie od wieku, w którym rozpoczyna się naukę, to motywacja jest kluczem do sukcesu!

Zapisz się na kurs

Kurs programowania w Poznaniu – czego można się nauczyć?

W związku z tym, że cała oferta kursów Gigantów ma zróżnicowany tematycznie charakter i na poszczególnych zajęciach poruszane są odmienne zagadnienia, zakres zdobywanej wiedzy i umiejętności będzie się nieco różnił. Natomiast niezależnie od tematyki kursu i wieku uczestników zawsze ogromną wagę przykładamy do rozwoju kompetencji cyfrowych i tzw. miękkich.  

Tworzenie gier komputerowych

Grami komputerowymi interesuje się znaczna większość dzieci i młodzieży. Teraz, zamiast tylko grać, mogą je programować! Kurs programowania w Poznaniu zaprasza na zajęcia z tworzenia gier dzieci już od 7. roku życia. 

Początkowo programujemy w Scratchu (obrazkowym języku), a następnie uczymy się Pythona podczas zabawy z Minecraftem i tworzymy w Roblox na skryptach Lua. Starszym dzieciom proponujemy język C# i profesjonalny silnik do gier Unity!

Tworzenie stron internetowych

Zawód web developera jest nie tylko wciągający, ale też bardzo przyszłościowy! Gdy znaczna część biznesu przenosi się do sieci, wzrasta zapotrzebowanie na dobrych programistów stron. 

Na kursie programowania w Poznaniu uczymy się tworzyć serwisy (także te mocno rozbudowane), korzystając z języków HTML, CSS i JavaScript. Młodzi ludzie poznają trendy w zakresie projektowania UI/UX oraz tajniki hackingu, aby zadbać o bezpieczeństwo swoich serwisów!

Tworzenie programów i aplikacji w C#

Niektóre języki programowania są wręcz obowiązkowe na rynku pracy. 

Jednym z nich jest język C# – język wyjątkowo uniwersalny, w którym można zaprogramować większość aplikacji i programów. Na kursie programowania w Poznaniu uczymy młodzież wykorzystywać go w praktyce. Zajęcia te mają charakter projektowy – uczestnicy tworzą własne, w pełni działające aplikacje, które mogą następnie udostępnić innym użytkownikom lub doskonalić je, samodzielnie ćwicząc umiejętności.

Kurs programowania w Poznaniu – jak wyglądają zajęcia?

Każdy kurs programowania w Poznaniu organizowany przez Gigantów ma formę semestralną. 

Na pierwszym semestrze kursu młodzi ludzie uczą się konkretnego zagadnienia od podstaw, a w trakcie drugiego i trzeciego – szlifują swoje umiejętności i pogłębiają wiedzę. Aby zapisać się na drugi semestr kursu, trzeba najpierw ukończyć pierwszy. W jednym semestrze organizowanych jest 14 zajęć po 90 minut.

Kursy programowania Gigantów Programowania mają wcześniej ustalony przebieg. W programie danego kursu można podejrzeć, jaki materiał będzie realizowany w ramach konkretnych zajęć. Dodatkowo wszystkie lekcje, a zwłaszcza te dla małych dzieci, są organizowane w atrakcyjnej, zabawnej i pełnej wyzwań konwencji.

Kurs programowania w Poznaniu – kto go prowadzi?

Wszystkie kursy Gigantów Programowania są prowadzone przez nauczyciela. Jest to nauczyciel programista z kompetencjami pedagogicznymi i doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Taki nauczyciel staje się kimś w rodzaju trenera czy mentora – przekazuje uczniom wiedzę, udziela wskazówek i przygotowuje do pracy w zawodzie programisty. Doskonale rozumie potrzeby młody ludzi i potrafi im sprostać. Z każdym uczniem może też popracować indywidualnie.

Kurs programowania w Poznaniu – ile kosztuje i jak się zapisać?

Cena kursu programowania w Poznaniu zmienia się w zależności od jego poziomu i poruszanej tematyki. Uśredniając, jeden semestr kursu kosztuje ok. 950-1200 zł. W cenę wliczone są niezbędne pomoce i materiały dydaktyczne.

Zawsze po pierwszych zajęciach kursu można z niego zrezygnować, zupełnie bez żadnych kosztów. Zapisy na kolejne semestry kursów także nie są obowiązkowe. 

Na kurs programowania w Poznaniu można się zapisać poprzez formularz zapisu dostępny na naszej stronie lub mailowo bądź telefonicznie. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst