Trwają zapisy na feryjne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Kurs programowania – Piotrków Trybunalski!

Dzieci i młodzież z Piotrkowa Trybunalskiego (i okolic) zachęcamy do zapisania się na kurs programowania z Gigantami. To okazja, aby przyjemnie spędzić czas, a jednocześnie nauczyć się tworzenia gier, aplikacji czy stron na bazie samodzielnych projektów. Rozwijamy pasję, zapewniamy rozrywkę, wspieramy się, a jednocześnie zdobywamy umiejętności przydatne w szkole i w przyszłej pracy zawodowej. Nasze kursy ułatwiają start w dorosłe życie, wyposażają w kompetencje poszukiwane przez pracodawców!

Piotrków Trybunalski

Oferta naszych kursów programistycznych jest podzielona pod kątem tematyki oraz wieku uczestników. Każdy chętny wybiera konkretny kurs tematyczny, który najlepiej odpowiada jego zainteresowaniom. Młodzi ludzie uczą się w grupach rówieśniczych, w których różnica wieku między uczestnikami wynosi maksymalnie 2 lata.

Jaka jest tematyka kursów programowania w Piotrkowie Trybunalskim?

Łącznie w naszej ofercie znajduje się kilkanaście tematycznych kursów związanych z programowaniem i nie tylko. Można je podzielić na kilka kategorii.

• Programowanie gier komputerowych – podstawy dla najmłodszych (np. język Scratch, Minecraft), dla nieco starszych programowanie w języku Lua na Roblox oraz dla nastolatków – tworzenie gier na silniku Unity w języku C#.
  • Programowanie stron internetowych – dla uczniów w różnym wieku. Za pomocą HTML, CSS i JavaScript uczestnicy kursu tworzą proste strony oraz bardziej rozbudowane, interaktywne serwisy i platformy.
  • Tworzenie programów i aplikacji – to zajęcia projektowe dla młodzieży. Uczestnicy uczą się profesjonalnych języków programowania (Python, C#) i w nich piszą działające, użyteczne aplikacje. Kursy przygotowują do podjęcia w przyszłości pracy zarobkowej na stanowisku programisty.
  • Hacking i cyberbezpieczeństwo – ważne zajęcia nie tylko dla przyszłego programisty, ale dla każdego, kto zamierza pracować lub tworzyć w internecie. Uczniowie poznają tajniki hackingu, aby móc przeciwdziałać atakom hakerów i skutecznie chronić np. własne serwisy internetowe.

Czego uczą się uczestnicy kursu programowania w Piotrkowie Trybunalskim?

Poza wiedzą i doświadczeniem w obszarze programowania i nowych technologii na każdym kursie kładziemy nacisk na rozwój tzw. kompetencji miękkich. Są to pewne cechy osobowości oraz umiejętności, które przydają się w każdym aspekcie dorosłego życia – niezależnie od wybranego zawodu czy kierunku rozwoju. To na przykład:

• rozwój wyobraźni i kreatywności,
  • umiejętność myślenia analitycznego i logicznego,
  • łączenie logiki z kreatywnością,
  • rozwiązywanie problemów (od szukania rozwiązania po jego wdrażanie),
  • niezrażanie się porażkami i naprawianie swoich błędów,
  • organizacja pracy (także projektowej i zespołowej),
  • wytrwałość w dążeniu do osiągnięcia celu,
  • ciekawość świata i chęć nieustannego rozwoju osobistego,
  • praca pod presją czasu.

Jaki przebieg ma kurs programowania w Piotrkowie Trybunalskim?

Kursy programowania w Piotrkowie Trybunalskim są podzielone na semestry – kolejny semestr kursu to wyższy poziom, a zatem poszerzanie wiedzy i umiejętności. Po ukończeniu pierwszego semestru można od razu zapisać się na kolejny, ale żaden z uczniów nie ma takiego obowiązku i może zrezygnować z dalszej nauki. Również po każdych pierwszych zajęciach można wypisać się z zajęć bez ponoszenia kosztów.

Niezależnie od tematyki kursu i wieku uczestników nauka ma wymiar praktyczny – młodzi ludzie ćwiczą zagadnienia na przykładach oraz pracują na projektach. Te projekty mogą później rozwijać i udostępniać w sieci lub włączyć do portfolio przy okazji rekrutacji na praktyki czy staż zawodowy.

Zajęcia na kursie programowania w Piotrkowie Trybunalskim prowadzą nauczyciele programiści, którzy posiadają niezbędne kwalifikacje i od lat pracują z młodzieżą. Każdy nauczyciel jest do dyspozycji ucznia i może z nim popracować także w sposób indywidualny.

Najlepiej sprzedające się gry wideo na świecie

Lekcje programowania dla dzieci - kiedy zacząć?

Jak zacząć przygodę z programowaniem gier?