Trwają zapisy na feryjne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Kurs programowania – Zgierz!

Umiejętność programowania się przydaje – to nie tylko szansa na zdobycie ciekawej i dochodowej pracy, ale też na rozwój swojego biznesu lub twórczości. Dlatego każdego młodego człowieka ze Zgierza lub okolic zapraszamy na zajęcia z Gigantami. Uczymy się m.in. programować gry komputerowe, aplikacje i strony internetowe w profesjonalnych językach i środowiskach programistycznych. W ofercie Gigantów każdy znajdzie coś dla siebie – to kilkanaście tematycznych kursów dla różnych grup wiekowych.

Zgierz

Zapisy i terminarz

Kursy Gigantów Programowania są organizowane dla dzieci i młodzieży od 7. do 18. roku życia. Uczymy od podstaw, ale młodzi, już nieco doświadczeni programiści także znajdą propozycję, która pozwoli im rozwijać umiejętności i zainteresowania.

Jaką tematykę realizują kursy programowania w Zgierzu?

Programowanie to szeroka, złożona i wielowymiarowa dziedzina. Każdy programista zwykle specjalizuje się w jednym konkretnym obszarze, który np. pokrywa się z jego zainteresowaniami. Dlatego też organizujemy kilka różnych kursów tematycznych i przyszły uczestnik może zdecydować się na te zajęcia, które najlepiej odpowiadają na jego potrzeby i pasję.

  • Tworzenie gier komputerowych – to propozycja dla dzieci i młodzieży, ale poziom kursów zmienia się w zależności od wieku uczniów. Można zacząć od podstaw (obrazkowego języka Scratch oraz programowania w Minecraft) i kontynuować przygodę jako game developer w Roblox i Unity. Na silniku Unity i w języku C# młodzi ludzie tworzą już profesjonalne, zaawansowane i rozbudowane gry.
  • Tworzenie stron internetowych – w HTML, CSS i JavaScript. Młodzież uczy się pracy na frameworkach oraz tworzenia autorskich rozwiązań, pisania skryptów i optymalizacji kodu. Od „zera” do publikacji serwisu i możliwości jego modyfikacji zgodnie z potrzebami – uczestnicy tworzą własne projekty, na których później mogą ćwiczyć nowo zdobyte, zaawansowane umiejętności.
  • Programowanie w C# lub Python – to bardziej zaawansowane zajęcia dla młodzieży, które świetnie przygotowują do pracy w charakterze programisty. Młodzi ludzie uczą się wykorzystywać profesjonalne języki programowania oraz tworzyć w środowiskach developerskich. Kursy na tym poziomie mają formę projektową – uczniowie pracują na autorskich projektach, które mogą włączyć do swojego portfolio lub dopracować je i udostępnić użytkownikom.
  • Cyberbezpieczeństwo i hacking – to kurs dla każdego młodego człowieka, który chce nauczyć się skutecznej obrony przed atakami hakerskimi. Poznając wroga, można go rozpracować, aby nie dopuścić do niebezpiecznych sytuacji. Uczniowie „rozgryzają” m.in. różne rodzajów wirusów oraz skomplikowane schematy działań hakerskich i uczą się sposobów na zabezpieczanie serwisów internetowych.

Jakie umiejętności zdobywają uczestnicy kursu programowania w Zgierzu?

  • Umiejętność programowania w obszarze tematyki danego kursu (rodzaj i poziom zagadnień można sprawdzić w programie danych zajęć). W zależności od kursu są to różne języki programowania (Python, C#, Lua, Scratch) oraz platformy czy środowiska dla developerów (Unity, Roblox, MakeCode). Dzieci i młodzież uczą się w praktyce – podczas ćwiczeń i pracy z projektami.
  • Umiejętności cyfrowe niezbędne do bezpiecznego i mądrego korzystania z komputera, nowych technologii i internetu. To m.in. elementy hackingu oraz zasady cyberbezpieczeństwa, ale też możliwości, jakie internet otwiera przed użytkownikami. Takie kompetencje są potrzebne nie tylko programiście czy specjaliście IT, ale w zasadzie każdemu młodemu człowiekowi na rynku pracy.
  • Umiejętności tzw. miękkie, czyli wyćwiczone cechy charakteru, schematy działania i myślenia tak przydatne w każdym zawodzie, ale też w codziennym życiu – to m.in. bogata wyobraźnia, łączenie kreatywności z logiką i analityką, praca w zespole i „na projektach”, umiejętność rozwiązywania problemów, uczenie się na błędach, dążenie do samodoskonalenia czy odporność na stres.

 

Zapisz się na kurs

Jak wyglądają zajęcia na kursie programowania w Zgierzu?

Nasze stacjonarne kursy programowania w Zgierzu są podzielone na semestry. Cały kurs zwykle jest rozłożony na dwa lub trzy półrocza, w których trakcie uczniowie powtarzają i poszerzają wiedzę (od poziomu podstawowego do zaawansowanego).

Jeden semestr to kilkanaście spotkań po 90 minut. Zajęcia mają zaplanowany harmonogram i są organizowane w atrakcyjnych, często zabawnych konwencjach. Każda lekcja ma swój temat przewodni i zwykle doskonali konkretne zagadnienia czy umiejętności.

Zajęcia prowadzą nauczyciele programiści – pedagodzy z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem w pracy z młodymi ludźmi. Prowadzący skutecznie tłumaczą nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia, a w razie potrzeby pracują indywidualnie z uczniem, aby naprawić jakiś błąd w projekcie czy raz jeszcze wyjaśnić dany problem.

Ile kosztuje kurs programowania w Zgierzu?

Jeden semestr kursu programowania w Zgierzu to wydatek rzędu 950-1200 zł. Po pierwszych zajęciach można zrezygnować bez ponoszenia kosztów, nie trzeba także realizować kolejnego semestru, jeśli młody człowiek nie ma na to ochoty. Całą kwotę można rozłożyć na kilka niższych rat. W cenie kursu uwzględnione są wszelkie materiały dydaktyczne, które otrzymują uczniowie.

Dlaczego warto uczyć się programowania?

Programowanie to jedna z „umiejętności przyszłości”, która jest i będzie poszukiwana na rynku pracy. Nawet podstawowa znajomość programowania otwiera drogę do zawodu programisty lub specjalisty w obszarze IT. Dziś programowanie przydaje się także na wielu innych stanowiskach, m.in. w marketingu internetowym, analityce czy finansach. Łączy się też z wysokimi kompetencjami cyfrowymi, które są potrzebne w nowej analogowo-wirtualnej rzeczywistości i pozwalają bezpiecznie, świadomie i produktywnie korzystać z możliwości, jakie dają nowe technologie. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Nasi
partnerzy

Polecane z
bloga

Najlepiej sprzedające się gry wideo na świecie

Czytaj

Lekcje programowania dla dzieci - kiedy zacząć?

Czytaj

Jak zacząć przygodę z programowaniem gier?

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst