Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kurs programowania – Włocławek!

Organizowany przez Gigantów kurs programowania we Włocławku to ciekawe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży (7-18 lat). To propozycja spędzenia wolnego czasu w mądry i inspirujący sposób oraz zdobycia umiejętności przydatnych w całym przyszłym życiu! Programując gry komputerowe, aplikacje czy strony internetowe, młodzi ludzie nie tylko doskonale się bawią, ale zdobywają kompetencje poszukiwane na rynku pracy (również tzw. umiejętności miękkie, jak np. kreatywność).

Włocławek

Zapisy i terminarz

Stacjonarne kursy Gigantów Programowania to zajęcia semestralne i realizowane „poziomowo” – od podstaw do stopnia zaawansowanego. Umiejętności są ćwiczone w praktyce, bardzo często na autorskich projektach uczniów. Oferta obejmuje kursy różnorodne tematycznie i skierowane do określonej grupy wiekowej.

Czy do kursu programowania trzeba się jakoś przygotować?

Nie, nie wymagamy od uczestników naszych kursów żadnej wiedzy i umiejętności związanych z programowaniem, uczymy od podstaw. Natomiast już programująca młodzież także wiele się nauczy i rozwinie swoje umiejętności na zaawansowanym, niemal profesjonalnym poziomie (to dobre przygotowanie do podjęcia w przyszłości pracy na stanowisku programisty!).

Nasi najmłodsi uczniowie powinni już jednak umieć czytać, pisać i liczyć do 20. oraz w miarę sprawnie posługiwać się myszką.

Czego uczymy się na kursie programowania we Włocławku?

Zakres i poziom zdobywanych na kursie umiejętności wynika z tematyki kursu oraz wieku jego uczestników. Tematykę kursu każdy uczestnik może wybrać pod kątem swoich zainteresowań czy oczekiwań. Są to głównie trzy obszary.

  1. Programowanie gier komputerowych – od obrazkowego języka Scratch i gry Minecraft dla najmłodszych, przez platformę Roblox i skrypty Lua, po tworzenie w C# na profesjonalnym silniku do gier Unity.
  2. Programowanie stron internetowych – z wykorzystaniem języka HTML, CSS i JavaScript. Od prostych stron, po rozbudowane i interaktywne serwisy. Na zajęciach pojawiają się też elementy hackingu.
  3. Tworzenie programów i aplikacji – w profesjonalnych językach takich jak C# oraz Python. Uczymy się różnych schematów, zasad i mechanizmów, które powinien znać każdy programista. Pracujemy na własnych projektach.

Na każdym kursie programowania dążymy też do rozwoju ogólnych kompetencji cyfrowych (mocno poszukiwanych na rynku pracy). Dużą wagę przykładamy do świadomego korzystania z internetu i nowych technologii – młodzi ludzie uczą się bezpiecznie, mądrze i odpowiedzialnie poruszać w wirtualnej rzeczywistości (poznają m.in. zasady cyberbezpieczeństwa).

Ostatnia grupa zdobywanych na kursie umiejętności to tzw. kompetencje miękkie – m.in. kreatywność, łączenie myślenia analitycznego i logicznego z twórczym, sztuka rozwiązywania problemów (szukanie, opracowywanie i testowanie rozwiązania), ale także praca zespołowa, organizacja czasu pracy, uczenie się na błędach i dążenie do celu.

Zapisz się na kurs

Ile kosztuje kurs programowania we Włocławku?

Cena kursu programowania we Włocławku zależy od tematyki i poziomu zajęć – jest to przedział od 950 do 1200 zł. To koszt jednego semestru kursu, czyli 14 spotkań po 90 minut. Po ukończeniu pierwszego semestru można zapisać się na kolejny (lecz nie jest to obowiązkowe). Drugi (a czasem także trzeci) semestr to nauka na wyższym poziomie, czyli pogłębianie umiejętności.

Każdy kurs programowania prowadzi nauczyciel programista – pedagog z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, który wspiera i motywuje uczniów, zachęcając do rozwoju pasji. Często także pracuje indywidualne z każdym kursantem.

W cenę kursu programowania wliczone są wszelkie materiały dydaktyczne. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Unity Developer - poznajcie gamingowy zawód przyszłości!

Unity Developer - poznajcie gamingowy zawód przyszłości!

Czytaj
Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj
Jakie zajęcia dla dzieci w wakacje?

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst