Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj

Nasz kurs programowania w Białymstoku skierowany jest do młodych ludzi, którzy interesują się programowaniem i chcą się w tej dziedzinie rozwijać. Jesteśmy otwarci zarówno na zupełnie początkujących uczniów, jak i na tych, którzy już mieli szansę spróbować się w programowaniu i chcą doskonalić swoje umiejętności.

Kurs programowania w Białymstoku organizowany przez Gigantów Programowania zapewnia młodym ludziom umiejętności ważne z punktu widzenia przyszłej pracy zawodowej związanej z IT i nie tylko! Uczymy się podczas praktycznych ćwiczeń, na rzeczywistych projektach i w miłej atmosferze – ważna jest dla nas pasja, zabawa, szacunek i wzajemne wsparcie.

Czego konkretnie się uczymy i jak wygląda taki kurs programowania w Białymstoku?

W jakim wieku można się zapisać na kurs programowania Gigantów Programowania?

Na kurs programowania w Białymstoku zapraszamy młodych ludzi zainteresowanych programowaniem i szerzej – informatyką.

Organizujemy zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. Oferta obejmuje szereg kursów tematycznych, z których każdy skierowany jest do konkretnej grupy wiekowej. Zajęcia są prowadzone w małych grupach rówieśniczych, w których różnica wieku między uczestnikami wynosi maksymalnie dwa lata.

W przypadku najmłodszych dzieci do rozpoczęcia nauki z Gigantami Programowania niezbędne są umiejętności:

  • pisania,

  • czytania,

  • liczenia (do 20.),

  • obsługi komputera (myszki).

Nie wymagamy żadnej wiedzy z zakresu programowania – uczymy od podstaw!

W jaki sposób organizowany jest kurs programowania w Białymstoku?

W całej naszej ofercie znajduje się kilkanaście kursów programistycznych o różnej tematyce. Każdy kurs programowania w Białymstoku składa się natomiast z dwóch lub trzech semestrów. Zależy nam na tym, aby najpierw zapewnić młodym ludziom solidne i ugruntowane podstawy, a następnie pracować nad rozwojem umiejętności.

Przepustką do rozpoczęcia nauki na wyższym poziomie jest ukończenie pierwszego semestru kursu. Dzięki temu dzieci i młodzież mają czas na wyćwiczenie niezbędnych umiejętności i łatwiej jest im zrozumieć bardziej skomplikowane zagadnienia.

Każdy semestr kursu programowania w Białymstoku to aż 14 spotkań.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i trwają 90 minut. Wszystkie mają z góry ustalony program, który przewiduje liczne zabawy, rozrywki, konkursy i teleturnieje. Wiedzę sprawdzamy zawsze w formie zabawy i tylko po to, aby móc stwierdzić, które zagadnienia wymagają ewentualnie powtórzenia czy dopracowania.

Czego można nauczyć się na kursie programowania Gigantów Programowania?

Zakres zdobywanej wiedzy i umiejętności zależy od tematyki i poziomu kursu. Każdy młody człowiek może zapisać się na takie zajęcia, które najlepiej pokrywają się z jego zainteresowaniami i potrzebami. Głównie są to trzy typy kursów.

  1. Tworzenie gier komputerowych. Zajęcia z programowania gier proponujemy dzieciom i młodzieży w różnym wieku. Najmłodsi uczą się programować w Scratchu (obrazkowym języku programowania), nieco starsi tworzą gry na platformie Roblox (w języku Lua), a najstarsi programują na profesjonalnym silniku gier Unity (w C#). Zapraszamy także na pełne przygód programowanie w Minecrafcie, również z wykorzystaniem języka Python!

  2. Tworzenie programów i aplikacji. Tego rodzaju kursy mają zazwyczaj charakter projektowy – przez dwa lub trzy semestry młodzi ludzie programują własną aplikację, którą następnie mogą dowolnie wykorzystać. Programujemy głównie w C# – w profesjonalnym i uniwersalnym języku programowania, którego znajomość otwiera drogę do pracy na stanowisku developera i jest podstawą dalszego rozwoju w obszarze IT.

  3. Strony internetowe i hacking. Web developer to wręcz zawód przyszłości! Strony internetowe są teraz potrzebne niemal każdej działalności. Na naszym kursie młodzi ludzie uczą się je projektować i programować (zgodnie z dobrymi praktykami i nowymi trendami), a następnie publikować. Dodatkowo zdobywają sporą wiedzę z zakresu hackingu – technik hakerskich i obrony przed atakami oraz sposobów zabezpieczenia serwisów.

Ile kosztuje kurs programowania w Białymstoku z Gigantami Programowania?

Semestr kursu, czyli ponad 20 godzin zajęć, kosztuje od ok. 950 do 1200 zł. Cena nieco waha się w zależności od tematyki i poziomu zajęć. Całość można rozbić na raty. Dodatkowo zawsze po pierwszych zajęciach można zrezygnować z kursu (bez żadnego wydatku), jeśli młody człowiek zmieni zdanie lub nie będzie zadowolony.

Kurs programowania w Białymstoku odbywa się pod okiem doświadczonego w pracy z dziećmi i młodzieżą nauczyciela programisty, który posiada ważne kwalifikacje pedagogiczne. Trener aktywnie wspiera swoich uczniów, motywuje ich do pracy i pomaga w indywidualny sposób. W cenę kursu wliczone są także wszelkie materiały dydaktyczne udostępniane uczniom.

Jak zapisać się na kurs programowania w Białymstoku?

Najpierw warto przejrzeć ofertę Gigantów Programowania i programy zajęć, aby wybrać najbardziej odpowiedni kurs ze względu na swoje zainteresowania. Następnie należy wybrać właściwą grupę wiekową i zgłosić chęć uczestnictwa. Na kurs można zapisać się bezpośrednio na naszej stronie – za pomocą formularza zapisu. Inną drogą jest kontakt telefoniczny lub mailowy. Zapraszamy!