Trwają zapisy na krótkie kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kurs programowania – Wrocław!

Zapisy i terminarz

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Nasi
partnerzy

Polecane z
bloga

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj

Najlepiej sprzedające się gry wideo na świecie

Czytaj

Do naszej szkoły programowania we Wrocławiu zapraszamy dzieci i młodzież – wszystkich tych młodych ludzi, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby się nauczyć programować gry, strony internetowe, programy i aplikacje oraz rozwijać swoją pasję bądź w przyszłości pracować w sektorze IT (np. w zawodzie programisty).

Ofertę kursów Gigantów Programowania skomponowaliśmy w taki sposób, aby każdy młody człowiek mógł zapisać się na zajęcia, które będą celować dokładnie w jego zainteresowania i oczekiwania. Wiedzę ćwiczymy w praktyce, tworząc autorskie projekty. Przy tym świetnie się bawimy, wspieramy i motywujemy nawzajem!

Jak dokładnie wygląda taki kurs programowania we Wrocławiu? Czytaj dalej!

Kto może zapisać się na kurs programowania we Wrocławiu?

Na zajęcia z Gigantami Programowania zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat. Organizujemy kursy różnorodne tematycznie i skierowane do określonej grupy wiekowej. Na te same zajęcia uczęszczają uczniowie w zbliżonym wieku – zakładamy różnicę wiekową na poziomie maksymalnie dwóch lat.

W naszej szkole uczniowie mogą zarówno zacząć uczyć się programowania, jak i rozwijać już wypracowane umiejętności. Nie trzeba mieć żadnej wiedzy ani doświadczenia – wszystkiego możemy nauczyć się od podstaw.

Jedynymi niezbędnymi umiejętnościami są: czytanie, pisanie, liczenie (przynajmniej do 20.) oraz podstawy obsługi komputera. Największą rolę w nauce programowania odgrywa natomiast motywacja, i to niezależnie od wieku!

Jak przebiega kurs programowania we Wrocławiu z Gigantami Programowania?

Kursy Gigantów Programowania mają charakter semestralny i „poziomowy”. Zaczynamy od podstaw, a następnie pogłębiamy wiedzę i trenujemy umiejętności. Cały kurs (np. „Tworzenie gier w Unity” czy „Hacking i strony internetowe”) składa się zazwyczaj z dwóch lub trzech semestrów i przygotowuje młodego człowieka do samodzielnego programowania.

Spotykamy się zwykle raz w tygodniu na 90 minut, a w semestrze jest 14 zajęć. Po ukończeniu pierwszego semestru kursu można zapisać się na semestr kolejny.

Każde spotkanie ma z góry wyznaczony program i cel. Uczymy się intensywnie, ale jednocześnie dobrze się przy tym bawiąc. Stawiamy przede wszystkim na praktykę! Ćwiczymy umiejętności na własnych, autorskich projektach, które młodzi ludzie mogą później doskonalić i włączyć do swojego programistycznego portfolio.

Jakie zajęcia organizują Giganci Programowania – szkoła programowania we Wrocławiu?

Programowanie to wyjątkowo szeroka dziedzina! I choć dążymy do tego, aby naszym uczniom zapewnić umiejętności, które pozwolą im realizować się na różnych polach, to jednak chcemy też, aby wyspecjalizowali się w konkretnych zagadnieniach, które są ściśle związane z ich zainteresowaniami.

Dlatego opracowaliśmy szereg kursów tematycznych, które obejmują:

  • programowanie gier – na różnych poziomach i z wykorzystaniem różnych języków i narzędzi (to np. tworzenie gier w Roblox i na silniku Unity w C# dla starszych dzieci i młodzieży oraz programowanie świata Minecraft z Pythonem i podstawy tworzenia gier w języku Scratch dla najmłodszych);

  • tworzenie programów i aplikacji – w języku C# i w środowisku Visual Studio, z wykorzystaniem najpierw podstawowych, a później zaawansowanych elementów programowania (są to zajęcia projektowe, na których młodzi ludzie tworzą własne aplikacje);

  • tworzenie stron internetowych – połączone z hackingiem; uczniowie nie tylko programują własne serwisy internetowe, ale poznają też skomplikowane sztuczki i metody hakerskie, aby skutecznie chronić swoje strony przed takimi atakami!

Czego uczy szkoła programowania Giganci Programowania?

  • Umiejętności programistycznych. Zapewniamy solidną dawkę wiedzy popartą wieloma godzinami treningów. Zdobywane umiejętności różnią się w zależności od konkretnej tematyki i poziomu kursu. Młodzi ludzie uczą się języków programowania oraz zaawansowanych technik i schematów tworzenia gier, programów i aplikacji oraz stron. A to wszystko pod okiem nauczyciela programisty!

  • Umiejętności cyfrowych. Każdy kurs z naszej oferty pogłębia kompetencje informatyczne młodych ludzi. Uczymy, jak mądrze i bezpiecznie korzystać z internetu, jak bronić się przed zagrożeniami w sieci i jak w pełni czerpać z potencjału nowych technologii. Ta wiedza jest niezbędna we współczesnym świecie!

  • Kompetencji „miękkich”. W pracy programisty równie ważne jak wiedza i doświadczenie są umiejętności osobiste i interpersonalne. Ćwiczymy łączenie myślenia logicznego i kreatywnego, rozwiązywanie problemów, organizację czasu pracy, pracę w grupie, odporność na stres i presję czasu oraz uczenie się na błędach. Rozwijamy wyobraźnię!

Kto prowadzi kurs programowania we Wrocławiu?

Na każdym kursie programowania zajęcia prowadzi nauczyciel programista.

Prowadzący zajęcia Gigantów Programowania mają ogromne doświadczenie nie tylko w programowaniu, ale też w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz posiadają niezbędne kwalifikacje pedagogiczne. Wiedzą, czym interesują się młodzi ludzie, co lubią, jakie mają problemy, potrzeby i oczekiwania oraz jak im sprostać.

Każdy uczeń Gigantów Programowania może liczyć na wsparcie nauczyciela. Jeśli coś trzeba powtórzyć, raz jeszcze wytłumaczyć czy pomóc rozwiązać jakiś problem – nauczyciel jest do pełnej dyspozycji ucznia i może popracować z nim indywidualnie!

Ile kosztuje kurs programowania we Wrocławiu z Gigantami Programowania?

Ceny kursów Gigantów Programowania w szkole programowania we Wrocławiu nie są jednolite i zależą od poziomu i tematyki zajęć. Za jeden semestr kursu (14 spotkań trwających po 90 minut) trzeba zapłacić od 950 do 1200 zł. Umożliwiamy płatność ratalną.

Po pierwszych zajęciach, jeśli okaże się, że nie spełniają one oczekiwań ucznia, można zrezygnować z kursu, nie ponosząc żadnych wydatków.

Organizujemy także krótsze i węższe tematycznie kursy online (również wakacyjne i zimowe) oraz bezpłatne warsztaty programistyczne – „Koduj z Gigantami”!

Zapraszamy! Na kurs lub warsztaty można się zapisać, korzystając z formularza dostępnego na naszej stronie lub kontaktując się z nami telefonicznie bądź mailowo.