Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kurs programowania – Bydgoszcz!

Na kurs programowania w Bydgoszczy zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat – każdego młodego człowieka, który chciałby zacząć programować bądź rozwijać już posiadane umiejętności. Kursy Gigantów Programowania pokrywają się tematycznie z wieloma zainteresowaniami młodych ludzi, np. tworzeniem gier, aplikacji czy serwisów internetowych. Uczymy się niemal wyłącznie w praktyce, w serdecznej atmosferze i podczas świetnej zabawy.

Bydgoszcz

Zapisy i terminarz

Kursy programistyczne dla młodzieży to świetne przygotowanie do podjęcia zawodu programisty, i to już w konkretnej specjalizacji (np. jako game developer czy też programista serwisów internetowych). Na zajęcia zapraszamy także najmłodszych (dzieci od 7 l.), którzy uczą się m.in. z obrazkowym językiem programowania Scratch i podczas najróżniejszych zabaw i turniejów.

Czego można się nauczyć na kursie programowania w Bydgoszczy?

Wszystkie dostępne w naszej ofercie propozycje to kursy tematyczne. Każdy z nich jest kursem programowania lub bezpośrednio dotyczy tej dziedziny. W zależności od wieku uczestników i tematyki kursu uczymy się programować konkretny wycinek cyfrowej rzeczywistości, zwykle programy, aplikacje, strony internetowe lub gry. W związku z tym korzystamy z różnych języków programowania oraz platform i narzędzi dla programistów.

 • W tematyce gier komputerowych są to m.in. język Scratch (dla maluchów), Lua (dla platformy Roblox) oraz C# i Python. Starsi uczniowie programują w sposób profesjonalny – wykorzystując popularne języki oraz silnik gier Unity.
 • W obszarze tworzenia programów i aplikacji stawiamy głównie na języki C# i Python, które powinien znać każdy programista. Uczymy się schematów i zasad programowania oraz poznajemy narzędzia programistyczne, a wszystko na własnych, autorskich projektach.
 • Programując strony i serwisy internetowe, korzystamy z HTML, CSS oraz JavaScript. Pracujemy zarówno na szablonach, frameworkach, jak i tworzymy własne skrypty, dzięki którym powstają profesjonalne i interaktywne strony do publikacji w internecie. Zajęcia rozszerzamy o podstawy hackingu.

Poza umiejętnościami związanymi ściśle z programowaniem dbamy o kompetencje cyfrowe naszych uczniów oraz o rozwój tzw. kompetencji miękkich, m.in.:

 • wyobraźni i pomysłowości,
 • łączenia myślenia kreatywnego z logicznym i analitycznym,
 • sztuki rozwiązywania problemów,
 • pracy projektowej, w zespole i pod presją czasu,
 • odporności na stres i niepowodzenia,
 • wyciągania wniosków z błędów,
 • chęci rozwoju swoich pasji,
 • stawiania sobie celów i dążenia do nich.

Jaki przebieg ma kurs programowania w Bydgoszczy?

Każdy stacjonarny kurs programowania w Bydgoszczy organizowany jest w formie semestralnej. Po ukończeniu pierwszego semestru uczeń może zapisać się na drugi semestr, w którego trakcie pogłębi zdobytą wiedzę i umiejętności na jeszcze wyższym poziomie. Dzięki takiej formie nauczania młodzi ludzie uczą się od podstaw aż do poziomu zaawansowanego, który umożliwia już pracę nad swoimi projektami.

W trakcie jednego semestru kursu odbywa się kilkanaście spotkań (2 lekcje po 45 minut) – wszystkie są organizowane w grupach rówieśniczych (1-2 lata różnicy wieku). Dzieci i młodzież uczą się niemal wyłącznie w praktyce, podczas ćwiczeń i pracy ze swoimi projektami, a wiedzę sprawdzają w formie zabawnych teleturniejów i quizów.

Ogromną rolę odgrywa nauczyciel programista, który prowadzi zajęcia. Jest to pedagog z dużym doświadczeniem, który potrafi rozmawiać z młodymi ludźmi, zna ich potrzeby, problemy i zainteresowania. Trener motywuje swoich podopiecznych, stara się rozwijać w nich gorącą pasję do programowania, a jednocześnie każdego z uczniów wspiera w sposób indywidualny.

Zapisz się na kurs

Ile kosztuje kurs programowania w Bydgoszczy i jak się zapisać?

Cena kursu programowania w Bydgoszczy zmienia się w zależności od jego tematyki i poziomu – zwykle waha się od 950 do 1200 zł za jeden semestr. Cały koszt warto rozłożyć na kilka wygodnych rat, choć przy płatności z góry można liczyć na zniżkę. Cena kursu obejmuje ponad 20 godzin zajęć ze świetnym nauczycielem oraz liczne materiały dydaktyczne, które udostępniamy uczniom.

Na kurs programowania można zapisać się poprzez formularz na naszej stronie lub kontaktując się z naszym sekretariatem (mailowo czy telefonicznie). Zachęcamy do przejrzenia oferty kursów, aby wybrać taką tematykę, która najbardziej zainteresuje przyszłego uczestnika. Na stronie każdego kursu znajduje się szczegółowo rozpisany program kursu. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst