Trwają zapisy na krótkie kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Bielsko-Biała

Od doskonałej zabawy przy tworzeniu gier komputerowych dla najmłodszych, aż po naukę profesjonalnych, najpopularniejszych języków programowania dla młodzieży – kursy programowania w Bielsku-Białej to kilka tematycznych propozycji. Młody człowiek w wieku 7-18 lat wybiera zajęcia, które najlepiej odpowiadają jego zainteresowaniom i potrzebom, a w ciągu dwóch lub trzech semestrów doskonali swoje umiejętności aż do poziomu zaawansowanego. Giganci Programowania dbają o świetną zabawę, atrakcje i swobodną atmosferę – zapraszamy!

Bielsko - Biała

• Zajęcia odbywają się w sali 212 na II piętrze budynku przy ul. Cyniarskiej 22. Aby dostać się do lokalu, należy wejść bramą obok Kancelarii Notarialnej przy ul. Cyniarskiej 36. Drzwi do budynku znajdują się po prawej stronie.

Jakie organizujemy kursy programowania w Bielsku-Białej?

Giganci Programowania to więcej niż usługi szkoleniowe, to szkoła programowania z prawdziwego zdarzenia, otwarta na różne zainteresowania i potrzeby młodych ludzi, wspierana przez licznych partnerów biznesowych, takich jak Microsoft dla Edukacji. Dlatego organizujemy kilkanaście różnych kursów programowania w Bielsku-Białej – dla uczestników w różnym wieku (7-18 lat) i zarówno początkujących, jak i mających już wcześniej do czynienia z programowaniem

W naszej ofercie wyszczególniamy kilka tematycznych dziedzin, a przyszły uczestnik wybiera kurs, który najbardziej mu odpowiada.

• Gry komputerowe. Najmłodszym (od 7 lat) proponujemy obrazkowy język Scratch i tworzenie gier niczym układanie puzzli. Starszaki rozbudowują świat Minecraft w języku Python i piszą własne skrypty w Lua na platformie Roblox. Dla młodzieży przygotowaliśmy zajęcia z silnikiem gier Unity i językiem C#.
  • Strony internetowe. Praca nad stroną internetową to programowanie, ale i projektowanie czy rozbudowa witryny. Młodzież tworzy w języku Java, HTML i CSS – od prostej strony czy aplikacji webowej, po rozbudowane platformy. W trakcie zajęć uczestnicy pracują nad własnymi projektami stron.
  • Programy i aplikacje. Tworzenie zaawansowanych aplikacji czy programów wymaga znajomości najpopularniejszych języków programowania – Python i C#, którymi posługują się zawodowi programiści – i profesjonalnych narzędzi. Z Gigantami młodzież zdobywa praktyczną umiejętność programowania!
  • Cyberbezpieczeństwo. Profesjonalne podejście do pracy programisty to też dbałość o bezpieczeństwo. Odsłaniamy przed młodzieżą zaawansowane tajniki działalności hakerów, schematy ataków i rodzaje oprogramowania – aby mogli się przed nimi bronić i zabezpieczać swoją pracę w cyfrowym świecie.

Jakie korzyści daje nauka programowania w Bielsku-Białej z Gigantami?

Działamy wielotorowo – z jednej strony chcemy, aby nasi uczniowie po prostu dobrze się bawili i miło spędzali czas, z drugiej dążymy do tego, aby wyposażyć ich w wiedzę i kompetencje, które pomogą w przyszłości realizować się w zawodzie programisty.

„Twarde” kompetencje programisty – języki, narzędzia, doświadczenie

Dzieci i młodzież na kursach programowania w Bielsku-Białej zdobywają rzeczywiste umiejętności – wiedzę i doświadczenie. To języki programowania: Python, C#, HTML i CSS, JavaScript (i inne), ale też narzędzia, np. Unity, Visual Studio, App Inventor, znajomość schematów pracy programisty czy wreszcie zrozumienie fachowych zagadnień, takich jak pętle, listy czy zmienne.

Uczestnicy kursu programowania Gigantów potrafią w praktyce programować w takim zakresie, jaki przewiduje program danych zajęć.

„Miękkie” kompetencje programisty – logika, kreatywność, organizacja

Dobry programista nie tylko wiele wie i potrafi, ale ma te szereg użytecznych w tym zawodzie umiejętności i cech charakteru. Potrafi myśleć logicznie i analitycznie, a jednocześnie kreatywnie oraz rozwiązywać problemy w nieszablonowy, twórczy sposób. Nie zraża się porażkami, a wyciąga wnioski z błędów. Jest dobrze zorganizowany i dba o higienę swojej pracy.

Te i wiele innych kompetencji uczestnicy kursów programowania w Bielsku-Białej zdobywają tak „przy okazji” – w trakcie zajęć, podczas nauki i zabawy.

Jak organizujemy programowanie dla dzieci w Bielsku-Białej?

• Od podstaw do poziomu zaawansowanego. Taki tok nauczania sprawia, że poziom w grupie zajęciowej jest równy, uczniowie nie czują presji oraz mają wystarczająco dużo czasu na ćwiczenia. Rozwijają się w naturalnym tempie.
  • Semestralne kursy programowania. Rozłożenie nauki na dwa czy nawet trzy semestry daje większą elastyczność, pozwala dostosowywać program lub poziom do potrzeb konkretnej grupy. Na ćwiczenia nie brakuje czasu!
  • Nauczyciel do dyspozycji. Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela, który jest aktywnym zawodowo programistą i pedagogiem z kwalifikacjami. To taki „mentor”, który dzieli się doświadczeniem, a zarazem wspiera i motywuje.
  • Ciekawa forma zajęć i zabawa. Uczniowie Gigantów Programowania nie nudzą się – znamy zainteresowania i potrzeby młodych ludzi i dostosowujemy do nich konwencje lekcji (dla dzieci to np. wyścigi, pojedynki, teleturnieje).
  • Ćwiczenia praktyczne i projekty. Od teorii ważniejsze jest doświadczenie! Dlatego nauka programowania w Bielsku-Białej obfituje w ćwiczenia, a nasi uczniowie tworzą własne projekty – to na nich doskonalą swoje umiejętności.

Ile kosztują zajęcia pozaszkolne w Bielsku-Białej z Gigantami?

Od ok. 990 do 1200 zł za jeden semestr, czyli ponad 20 godzin zajęć (cena różni się w zależności od tematyki i poziomu kursu). Na każdym kursie organizujemy pierwszą lekcję „pokazową” bezpłatną. Zapisy realizujemy poprzez formularz na stronie lub kontakt z sekretariatem Gigantów Programowania. Wygodnie i bez zbędnych formalności – zapraszamy!

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Najlepiej sprzedające się gry wideo na świecie