Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Biała Podlaska

Nauka programowania w Białej Podlaskiej z Gigantami to coś więcej niż umiejętności i wiedza – to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, dobra zabawa, przyjaźnie, a także ułatwiony start w przyszłość, czyli doświadczenie potrzebne do podjęcia pracy na stanowisku programisty. Giganci Programowania zapraszają dzieci oraz młodzież (7-18 lat) na kursy dopasowane do zainteresowań i planów na przyszłość. Tworzymy m.in. gry komputerowe, aplikacje i strony internetowe, programujemy w popularnych językach i korzystamy z profesjonalnych narzędzi!

Biała Podlaska

Dostępne kursy programowania w Białej Podlaskiej

Każdy z kursów programowania w Białej Podlaskiej z naszej oferty ma swój program i dotyczy innej tematyki. Nauka programowania jest zatem dopasowana nie tylko do wieku uczniów, ale również do ich zainteresowań – Giganci Programowania spełniają oczekiwania młodych ludzi! Nasze kursy można podzielić na kilka dużych grup.

• Nauka programowania w konkretnym języku. Giganci Programowania stawiają na Python i C# – to dwa najpopularniejsze języki, których znajomość otwiera drogę do pracy w zawodzie programisty. Uczniowie wykorzystuję je w praktyce, tworząc autorskie projekty, m.in. gry, aplikacje i programy.
  • Nauka programowania gier komputerowych. Od zabawy w Scratch dla najmłodszych, przez przebudowę Minecraft z Python i platformę Roblox z Lua, aż po profesjonalny silnik do gier Unity i programowanie w C#. To zajęcia dla młodych ludzi w każdym wieku, dla początkujących i zaawansowanych.
  • Nauka programowania stron internetowych. Od projektu strony, przez zaprogramowanie, po publikację. Młodzież poznaje najnowsze trendy UI/UX, korzysta z języków: HTML, CSS i JavaScript, tworzy proste i złożone strony, a następnie uczy się je zabezpieczać i rozbudowywać oraz nimi zarządzać.
  • Cyberbezpieczeństwo i hacking. Młodzież poznaje rodzaje wirusów, uczy się zabezpieczać strony i aplikacje oraz zgłębia tajniki działania hakerów, a to wszystko po to, aby się przed nimi bronić – zapobiegać atakom i je odpierać. Młodzi ludzie dowiadują się, jak dbać o bezpieczeństwo i prywatność w sieci.

Jak jest zorganizowane programowanie dla dzieci w Białej Podlaskiej?

• Tematyczne kursy semestralne. Każdy kurs ma swój program i realizuje konkretną tematykę, a składa się z dwóch lub trzech semestrów po 14 spotkań. Młodzi ludzie mają czas, aby solidnie przećwiczyć umiejętności, rozwijają je w naturalnym tempie. Kolejny semestr kursu to nauka na wyższym poziomie.
  • Nauka programowania w praktyce. Każde zagadnienie teoretyczne jest od razu przekładane na praktykę. Kursy programowania w Białej Podlaskiej mają głównie charakter projektowy: uczniowie tworzą autorskie gry, programy i aplikacje, wykorzystują podczas ćwiczeń języki programowania i narzędzia.
  • Doświadczenie i umiejętności „miękkie”. Giganci Programowania dają swoim uczniom doświadczenie niezbędne do podjęcia stażu i pierwszej pracy, a dodatkowo stawiają na rozwój tych cech charakteru i umiejętności, które w pracy programisty są potrzebne i spełniają wymagania pracodawców.
  • Edukacja przez zabawę. Programowanie dla dzieci w Białej Podlaskiej to masa zabawy – pojedynki, wyścigi, teleturnieje, quizy. Lekcje programowania mają ciekawą konwencję: angażujemy bohaterów ulubionych bajek i historie znane z popularnych gier. Najmłodsi programują w wizualnym języku Scratch.
  • Małe grupy rówieśnicze. Do grupy zajęciowej uczęszczają tylko rówieśnicy – zakładamy różnicę wieku do dwóch lat. To z kolei daje uczniom swobodę, a jednocześnie poziom wiedzy i umiejętności jest wyrównany, nie ma presji. Na zajęciach z programowania zawiązują się nowe znajomości i piękne przyjaźnie!
  • Pod okiem nauczyciela. Giganci Programowania to świetna kadra – uczą aktywni zawodowo programiści, a jednocześnie pedagodzy z doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, którzy wspierają i motywują. Każdy nauczyciel pozostaje do indywidualnej dyspozycji ucznia, jeśli ten potrzebuje pomocy.

Czego uczą programistyczne zajęcia pozalekcyjne w Białej Podlaskiej?

• Praktyczne umiejętności programistyczne. Języki programowania (C#, Python, HTML, CSS, JavaScript, Lua), narzędzia i środowiska (Visual Studio, Unity i inne), mechanizmy programowania, schematy – cały ten ogrom wiedzy jest wykorzystywany w praktyce podczas ćwiczeń i pracy projektowej.
  • Rozwój kompetencji „miękkich”. Przydają się w pracy zawodowej, nauce i w życiu prywatnym! Łączenie myślenia logicznego z twórczym, kreatywność, rozwiązywanie problemów, organizacja pracy, rzetelność, nauka na błędach – na każdym ze szkoleń uczniowie doskonalą swój charakter i umiejętności!

Ile kosztują kursy programowania w Białej Podlaskiej?

Semestr kursu, czyli 14 spotkań po 90 minut, to koszt rzędu 950-1200 zł (zależny od tematyki, poziomu i wieku uczniów), który można rozłożyć na mniejsze raty (dopasowujemy się do potrzeb Klienta). Zapraszamy na pierwsze darmowe zajęcia – można po nich nieodpłatnie zrezygnować. W celu zapisania się na kurs programowania w Białej Podlaskiej należy wypełnić formularz (wskazując adres, czyli lokalizację szkolenia, i tematykę) lub skontaktować się z naszym sekretariatem.

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok