Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kurs programowania – Gliwice!

Kurs programowania w Gliwicach, organizowany przez Gigantów Programowania, to ciekawe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Na kursie młodzi ludzie uczą się programować dany wycinek cyfrowej rzeczywistości – w zależności od swojego wieku i tematyki kursu tworzą m.in. gry komputerowe, programy, aplikacje i strony internetowe, w różnych językach programowania i z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi deweloperskich.

Gliwice

Zapisy i terminarz

Zajęcia dodatkowe dla dzieci w Gliwicach są organizowane w grupach rówieśniczych i w swobodnej, serdecznej atmosferze. Prowadzą je wykwalifikowani pedagodzy  – nauczyciele programiści. To propozycja zarówno dla początkujących uczniów, jak i dla już programującej młodzieży – każdy uczestnik może wybrać taką tematykę kursu, jaka go najbardziej interesuje.

 • Zajęcia odbywają się w biurze ColabSpace, w sali numer 307 na III piętrze budynku przy ul. Zwycięstwa 10. Aby dostać się do budynku należy, przy wejściu od ul. Dolnych Wałów, wpisać kod do domofonu 12 (kluczyk) 2380

Czego uczą się dzieci i młodzież na kursie programowania w Gliwicach?

Zakres wiedzy i umiejętności, które zdobywają uczestnicy, jest uzależniony od danego kursu – jego tematyki, poziomu oraz wieku uczestników. W zakładce „Kursy i cennik” dostępny jest spis realizowanych aktualnie kursów i ich szczegółowe programy. Bez względu na te zmienne dzieci i młodzież uczą się głównie w praktyce, a poza umiejętnościami programistycznymi zdobywają liczne kompetencje „miękkie”.

Kursy programowania przeznaczone dla młodzieży są świetnym przygotowaniem do podjęcia w przyszłości zawodu programisty lub pracy w obszarze IT.

Wiedza i umiejętności zdobywane na kursie programowania w Gliwicach

  • Programowanie gier – od języka obrazkowego Scratch i podstaw działania gier, przez przeprogramowywanie świata Minecraft w Pythonie i tworzenie na platformie Roblox w języku Lua, po profesjonalny silnik gier Unity i język C#.
  • Programowanie aplikacji – tworzenie programów i aplikacji to projektowe zajęcia dla młodzieży, która uczy się korzystać z profesjonalnych języków (C#, Python) i narzędzi (Visual Studio) i przygotowuje się do pracy programisty.
  • Tworzenie stron internetowych – od projektu strony (zgodnie z trendami w UX/UI), przez jej zaprogramowanie i publikację, po zarządzanie witryną. To zajęcia dla młodzieży, która chce tworzyć profesjonalne serwisy w sieci.
  • Języki programowania – każdy kurs programowania w Gliwicach to inny poznawany i doskonalony język. Dzieci pracują np. w Scratchu (przypomina puzzle) i Lua, a młodzież uczy się Pythona, C#, HTML, CSS i JavaScript.
  • Narzędzia programisty – oprócz opanowania języków i odbycia solidnej praktyki programistycznej uczniowie poznają też najważniejsze narzędzia (np. Unity, Visual Studio), z których korzystają w pracy zawodowi programiści.
  • Cyberbezpieczeństwo – niezależnie od tematyki kursu i wieku uczestników zajęcia są rozszerzane o zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, czyli uczą m.in. dbałości o bezpieczeństwo i prywatność w sieci.

Zapisz się na kurs

Kompetencje „miękkie” rozwijane na kursie programowania w Gliwicach

Praca programisty – czy to zawodowa, czy hobbystyczna – wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także ciągłego rozwoju pewnych cech charakteru. Dlatego Giganci Programowania kładą duży nacisk na doskonalenie tych umiejętności, które przydadzą się przyszłym programistom (i nie tylko programistom!). To m.in.:

 • umiejętność myślenia logicznego, analitycznego i przyczynowo-skutkowego,
 • kreatywność, pomysłowość, odwaga w nieszablonowym myśleniu i działaniu,
 • zdolność do łączenia myślenia logicznego i analitycznego z twórczym,
 • sztuka rozwiązywania problemów (testowanie i wdrażanie rozwiązań),
 • umiejętność pracy projektowej i w zespole,
 • dokładność i sumienność, koncentracja na pracy,
 • niezrażanie się niepowodzeniami i nauka na własnych błędach,
 • dążenie do ciągłego rozwoju osobistego i poszerzania horyzontów.

Jak są zorganizowane takie zajęcia dla dzieci w Gliwicach?

Zajęcia pozalekcyjne w Gliwicach z Gigantami Programowania mają formę kursów semestralnych. Każdy kolejny semestr kursu to już wyższy poziom, dzięki czemu młodzi ludzie mają czas i przestrzeń na to, aby systematycznie i bez presji doskonalić swoje umiejętności. Lekcje odbywają się w małych grupach rówieśniczych (do 2 lat różnicy między uczestnikami).

Zajęcia są prowadzone przez nauczycieli programistów z kwalifikacjami pedagogicznymi. To nauczyciele nie tylko z zawodu, ale również z pasji! Potrafią rozmawiać z dziećmi i młodzieżą i stale motywują i wspierają swoich podopiecznych. Dzieci uczą się w swobodnej atmosferze i podczas zabawy, a lekcje są organizowane w ciekawych konwencjach (przygody, pojedynki, wyścigi, teleturnieje itp.).

Ile kosztuje kurs programowania w Gliwicach i jak się zapisać?

Cena kursu programowania w Gliwicach jest uzależniona od jego tematyki i poziomu – wynosi od ok. 950 do 1200 zł. Jest to koszt 14 spotkań po 90 minut (pod okiem doświadczonego nauczyciela), a wliczają się w niego także materiały i pomoce dydaktyczne, które otrzymują uczniowie. Za kurs można zapłacić w ratach. Pierwsze zajęcia są darmowe – można po nich zrezygnować bez wydania choćby złotówki.

Na kurs programowania w Gliwicach można się zapisać poprzez formularz dostępny na naszej stronie (zakładka „Zapisy i terminarz”), telefonicznie lub mailowo. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst