Trwają zapisy na feryjne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Kurs programowania – Gliwice!

Kurs programowania w Gliwicach, organizowany przez Gigantów Programowania, to ciekawe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Na kursie młodzi ludzie uczą się programować dany wycinek cyfrowej rzeczywistości – w zależności od swojego wieku i tematyki kursu tworzą m.in. gry komputerowe, programy, aplikacje i strony internetowe, w różnych językach programowania i z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi deweloperskich.

Gliwice

Zapisy i terminarz

Zajęcia dodatkowe dla dzieci w Gliwicach są organizowane w grupach rówieśniczych i w swobodnej, serdecznej atmosferze. Prowadzą je wykwalifikowani pedagodzy  – nauczyciele programiści. To propozycja zarówno dla początkujących uczniów, jak i dla już programującej młodzieży – każdy uczestnik może wybrać taką tematykę kursu, jaka go najbardziej interesuje.

Czego uczą się dzieci i młodzież na kursie programowania w Gliwicach?

Zakres wiedzy i umiejętności, które zdobywają uczestnicy, jest uzależniony od danego kursu – jego tematyki, poziomu oraz wieku uczestników. W zakładce „Kursy i cennik” dostępny jest spis realizowanych aktualnie kursów i ich szczegółowe programy. Bez względu na te zmienne dzieci i młodzież uczą się głównie w praktyce, a poza umiejętnościami programistycznymi zdobywają liczne kompetencje „miękkie”.

Kursy programowania przeznaczone dla młodzieży są świetnym przygotowaniem do podjęcia w przyszłości zawodu programisty lub pracy w obszarze IT.

Wiedza i umiejętności zdobywane na kursie programowania w Gliwicach

  • Programowanie gier – od języka obrazkowego Scratch i podstaw działania gier, przez przeprogramowywanie świata Minecraft w Pythonie i tworzenie na platformie Roblox w języku Lua, po profesjonalny silnik gier Unity i język C#.
  • Programowanie aplikacji – tworzenie programów i aplikacji to projektowe zajęcia dla młodzieży, która uczy się korzystać z profesjonalnych języków (C#, Python) i narzędzi (Visual Studio) i przygotowuje się do pracy programisty.
  • Tworzenie stron internetowych – od projektu strony (zgodnie z trendami w UX/UI), przez jej zaprogramowanie i publikację, po zarządzanie witryną. To zajęcia dla młodzieży, która chce tworzyć profesjonalne serwisy w sieci.
  • Języki programowania – każdy kurs programowania w Gliwicach to inny poznawany i doskonalony język. Dzieci pracują np. w Scratchu (przypomina puzzle) i Lua, a młodzież uczy się Pythona, C#, HTML, CSS i JavaScript.
  • Narzędzia programisty – oprócz opanowania języków i odbycia solidnej praktyki programistycznej uczniowie poznają też najważniejsze narzędzia (np. Unity, Visual Studio), z których korzystają w pracy zawodowi programiści.
  • Cyberbezpieczeństwo – niezależnie od tematyki kursu i wieku uczestników zajęcia są rozszerzane o zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, czyli uczą m.in. dbałości o bezpieczeństwo i prywatność w sieci.

Zapisz się na kurs

Kompetencje „miękkie” rozwijane na kursie programowania w Gliwicach

Praca programisty – czy to zawodowa, czy hobbystyczna – wymaga nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także ciągłego rozwoju pewnych cech charakteru. Dlatego Giganci Programowania kładą duży nacisk na doskonalenie tych umiejętności, które przydadzą się przyszłym programistom (i nie tylko programistom!). To m.in.:

 • umiejętność myślenia logicznego, analitycznego i przyczynowo-skutkowego,
 • kreatywność, pomysłowość, odwaga w nieszablonowym myśleniu i działaniu,
 • zdolność do łączenia myślenia logicznego i analitycznego z twórczym,
 • sztuka rozwiązywania problemów (testowanie i wdrażanie rozwiązań),
 • umiejętność pracy projektowej i w zespole,
 • dokładność i sumienność, koncentracja na pracy,
 • niezrażanie się niepowodzeniami i nauka na własnych błędach,
 • dążenie do ciągłego rozwoju osobistego i poszerzania horyzontów.

Jak są zorganizowane takie zajęcia dla dzieci w Gliwicach?

Zajęcia pozalekcyjne w Gliwicach z Gigantami Programowania mają formę kursów semestralnych. Każdy kolejny semestr kursu to już wyższy poziom, dzięki czemu młodzi ludzie mają czas i przestrzeń na to, aby systematycznie i bez presji doskonalić swoje umiejętności. Lekcje odbywają się w małych grupach rówieśniczych (do 2 lat różnicy między uczestnikami).

Zajęcia są prowadzone przez nauczycieli programistów z kwalifikacjami pedagogicznymi. To nauczyciele nie tylko z zawodu, ale również z pasji! Potrafią rozmawiać z dziećmi i młodzieżą i stale motywują i wspierają swoich podopiecznych. Dzieci uczą się w swobodnej atmosferze i podczas zabawy, a lekcje są organizowane w ciekawych konwencjach (przygody, pojedynki, wyścigi, teleturnieje itp.).

Ile kosztuje kurs programowania w Gliwicach i jak się zapisać?

Cena kursu programowania w Gliwicach jest uzależniona od jego tematyki i poziomu – wynosi od ok. 950 do 1200 zł. Jest to koszt 14 spotkań po 90 minut (pod okiem doświadczonego nauczyciela), a wliczają się w niego także materiały i pomoce dydaktyczne, które otrzymują uczniowie. Za kurs można zapłacić w ratach. Pierwsze zajęcia są darmowe – można po nich zrezygnować bez wydania choćby złotówki.

Na kurs programowania w Gliwicach można się zapisać poprzez formularz dostępny na naszej stronie (zakładka „Zapisy i terminarz”), telefonicznie lub mailowo. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Nasi
partnerzy

Polecane z
bloga

Najlepiej sprzedające się gry wideo na świecie

Czytaj

Lekcje programowania dla dzieci - kiedy zacząć?

Czytaj

Jak zacząć przygodę z programowaniem gier?

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst