Unia Europejska

Kursy programowania – Łęczna

Giganci Programowania wyposażają młodych ludzi w umiejętności przyszłości, które ułatwiają stawianie pierwszych kroków na współczesnym rynku pracy – znajomość języków, narzędzi i mechanizmów tworzenia programów, gier, aplikacji i stron internetowych. I to wszystko podczas dobrej zabawy! Do naszej szkoły programowania w Łęcznej zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat. Uczymy się w praktyce: nasi kursanci tworzą własne projekty pod okiem najlepszych specjalistów branży. Opracowaliśmy ścieżkę edukacji dla młodych odkrywców cyfrowego świata.

Nauka programowania – Łęczna. Czego uczymy i dlaczego?

Giganci Programowania to wyjątkowa szkoła! Realizujemy poważną misję ułatwienia młodym ludziom odnalezienia się na współczesnym rynku pracy i uzyskania zawodu, który będzie wynikał z pasji – dawał nie tylko stabilność i bezpieczeństwo finansowe, ale też codzienną radość i satysfakcję. Takie korzyści niesie właśnie programowanie, tyle że droga do zostania programistą nie jest krótka i łatwa. Dlatego opracowaliśmy cały system edukacji – kompletną ścieżkę nauki programowania, która od najmłodszych lat prowadzi przez różne dziedziny, języki i narzędzia. Nasi uczniowie mogą przejść ją w całości lub wybrać tylko poszczególne jej etapy.

Oferta naszej szkoły programowania to razem kilkanaście tematycznych kursów semestralnych i krótkich, które dzielą się na kilka większych grup.

  • Nauka programowania gier. Najmłodsze dzieci programują gry w prostym obrazkowym języku Scratch i kolejno poznają podstawy Python w świecie gry Minecraft. Starszaki odkrywają programowanie na platformie Roblox w języku Lua, a młodzież tworzy własne gry już na profesjonalnym silniku Unity i w C#.
  • Nauka programowania stron. Szkolenie polega na projektowaniu, a dalej kodowaniu z wykorzystaniem języków HTML, CSS i JavaScript i publikowaniu własnych stron internetowych, także interaktywnych i rozbudowanych. Kursy stanowią genialny wstęp do rozwoju w zawodzie web developera.
  • Nauka programowania w Python i C# oraz C++. Umiejętność programowania w C++, C# i Python to jedna z najbardziej poszukiwanych obecnie kompetencji na rynku. Szkolimy zatem młodych specjalistów – uczniowie na zajęciach przygotowują własne projekty, które mogą przedstawić w procesie rekrutacji np. na staż.
  • Kursy uzupełniające. W naszej szkole dzieci i młodzież uczą się też grafiki 2D i 3D – te umiejętności wykorzystają, projektując własne gry czy aplikacje. Ważnymi zajęcia dla przyszłego informatyka jest też cyberbezpieczeństwo – na szkoleniu uczniowie poznają sposoby obrony przed zagrożeniami w sieci.

Programowanie dla dzieci – Łęczna. Jak to zorganizowaliśmy?

  • Forma i poziom kursów. Nasze kursy programowania w Łęcznej to przede wszystkim zajęcia semestralne – jeden kurs rozciągamy na dwa, trzy semestry, a w każdym organizujemy ponad 20 godzin zajęć. Uczymy od podstaw danego zagadnienia, a kończymy aż na poziomie zaawansowanym. Dzieci i młodzież zdobywają umiejętność samodzielnego programowania w zakresie kursu.
  • Grupy zajęciowe i nauczyciel. Giganci Programowania stawiają na wesołą, swobodną atmosferę, ale profesjonalizm edukacji. W małych grupach uczą się rówieśnicy (do 2 lat różnicy) – poziom jest wyrównany, a uczniowie nawiązują przyjaźnie. Lekcje prowadzi zawodowy programista i pedagog, który odkrywa przed kursantami tajniki branży, a jednocześnie wspiera i motywuje do pracy.
  • Charakter zajęć. Dzieci programowania uczymy poprzez zabawę, a młodzież także nie narzeka na nudę: dopasowujemy konwencję lekcji do wieku uczniów. Nauka programowania w naszej szkole zawsze ma charakter praktyczny – to ćwiczenia oraz praca nad własnymi autorskimi projektami. Nie spieszymy się i nie „kujemy”, upewniamy się, że każdy nasz uczeń dobrze rozumie dany temat.

Zajęcia pozaszkolne – Łęczna. Ile kosztują i jak się zapisać?

Pierwsze zajęcia w naszej szkole to bezpłatna lekcja próbna, a udział w niej nie zobowiązuje do zapisu na kurs, czyli uczeń sprawdza, czy odpowiada mu poziom lekcji, ich forma i panująca u nas atmosfera. Jeden semestr kursu – 14 lekcji po 90 minut – kosztuje około 1200-1400 złotych w zależności od tematyki, wieku uczestników i poziomu. Umożliwiamy rozłożenie całej kwoty na wygodne raty. Żeby zapisać się na zajęcia, wystarczy uzupełnić formularz w zakładce „Zapisy i terminarz” lub skontaktować się z naszym sekretariatem.

Dopełnieniem naszej oferty kursów semestralnych są kursy kilkugodzinne, wyjazdy wakacyjne, a także regularnie organizowane bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami.

A dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

Nauka programowania przekłada się na kompetencje „twarde”, niezbędne w zawodzie programisty, takie jak znajomość języków, narzędzi, mechanizmów i zagadnień. Nasi uczniowie programują samodzielnie, co jest doskonałą podstawą do dalszej edukacji, ale także podjęcia pierwszych kroków na rynku pracy: mają wiedzę i doświadczenie, które pomaga im dostać się na staż czy praktyki. 

Nauka programowania to także rozwój całego pakietu umiejętności „miękkich”, począwszy od myślenia logicznego, przez kreatywność, a skończywszy na organizacji i rzetelności. Uczymy dzieci i młodzież samodzielności, ale zarazem i współpracy, a także rozwiązywania problemów czy dążenia do ciągłego rozwoju.

Naturalnie jest jeszcze jeden aspekt – nasze zajęcia to też po prostu świetna zabawa i fajnie, a przy tym produktywnie spędzony czas wolny. Zapraszamy!

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Informacja o plasowaniu ofert

Kursy są wyświetlane w zależności od wieku potencjalnych uczestników (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmłodszych) oraz poziomu zaawansowania (pierwsze wyświetlane są kursy dla najmniej zaawansowanych uczestników). Wyświetlanie kursów nie jest uzależnione od dokonania jakichkolwiek płatności na naszą rzecz przez ich organizatorów lub od płatnej reklamy.

Miejsce na dodatkowy tekst