Trwają zapisy na bezpłatne warsztaty programistyczne Koduj z Gigantami! Sprawdź!

Kursy programowania – Łęczna

Giganci Programowania wyposażają młodych ludzi w umiejętności przyszłości, które ułatwiają stawianie pierwszych kroków na współczesnym rynku pracy – znajomość języków, narzędzi i mechanizmów tworzenia programów, gier, aplikacji i stron internetowych. I to wszystko podczas dobrej zabawy! Do naszej szkoły programowania w Łęcznej zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat. Uczymy się w praktyce: nasi kursanci tworzą własne projekty pod okiem najlepszych specjalistów branży. Opracowaliśmy ścieżkę edukacji dla młodych odkrywców cyfrowego świata.

Nauka programowania – Łęczna. Czego uczymy i dlaczego?

Giganci Programowania to wyjątkowa szkoła! Realizujemy poważną misję ułatwienia młodym ludziom odnalezienia się na współczesnym rynku pracy i uzyskania zawodu, który będzie wynikał z pasji – dawał nie tylko stabilność i bezpieczeństwo finansowe, ale też codzienną radość i satysfakcję. Takie korzyści niesie właśnie programowanie, tyle że droga do zostania programistą nie jest krótka i łatwa. Dlatego opracowaliśmy cały system edukacji – kompletną ścieżkę nauki programowania, która od najmłodszych lat prowadzi przez różne dziedziny, języki i narzędzia. Nasi uczniowie mogą przejść ją w całości lub wybrać tylko poszczególne jej etapy.

Oferta naszej szkoły programowania to razem kilkanaście tematycznych kursów semestralnych i krótkich, które dzielą się na kilka większych grup.

  • Nauka programowania gier. Najmłodsze dzieci programują gry w prostym obrazkowym języku Scratch i kolejno poznają podstawy Python w świecie gry Minecraft. Starszaki odkrywają programowanie na platformie Roblox w języku Lua, a młodzież tworzy własne gry już na profesjonalnym silniku Unity i w C#.
  • Nauka programowania stron. Szkolenie polega na projektowaniu, a dalej kodowaniu z wykorzystaniem języków HTML, CSS i JavaScript i publikowaniu własnych stron internetowych, także interaktywnych i rozbudowanych. Kursy stanowią genialny wstęp do rozwoju w zawodzie web developera.
  • Nauka programowania w Python i C#. Umiejętność programowania C# i Python to jedna z najbardziej poszukiwanych obecnie kompetencji na rynku. Szkolimy zatem młodych specjalistów – uczniowie na zajęciach przygotowują własne projekty, które mogą przedstawić w procesie rekrutacji np. na staż.
  • Kursy uzupełniające. W naszej szkole dzieci i młodzież uczą się też grafiki 2D i 3D – te umiejętności wykorzystają, projektując własne gry czy aplikacje. Ważnymi zajęcia dla przyszłego informatyka jest też cyberbezpieczeństwo – na szkoleniu uczniowie poznają sposoby obrony przed zagrożeniami w sieci.

Programowanie dla dzieci – Łęczna. Jak to zorganizowaliśmy?

  • Forma i poziom kursów. Nasze kursy programowania w Łęcznej to przede wszystkim zajęcia semestralne – jeden kurs rozciągamy na dwa, trzy semestry, a w każdym organizujemy ponad 20 godzin zajęć. Uczymy od podstaw danego zagadnienia, a kończymy aż na poziomie zaawansowanym. Dzieci i młodzież zdobywają umiejętność samodzielnego programowania w zakresie kursu.
  • Grupy zajęciowe i nauczyciel. Giganci Programowania stawiają na wesołą, swobodną atmosferę, ale profesjonalizm edukacji. W małych grupach uczą się rówieśnicy (do 2 lat różnicy) – poziom jest wyrównany, a uczniowie nawiązują przyjaźnie. Lekcje prowadzi zawodowy programista i pedagog, który odkrywa przed kursantami tajniki branży, a jednocześnie wspiera i motywuje do pracy.
  • Charakter zajęć. Dzieci programowania uczymy poprzez zabawę, a młodzież także nie narzeka na nudę: dopasowujemy konwencję lekcji do wieku uczniów. Nauka programowania w naszej szkole zawsze ma charakter praktyczny – to ćwiczenia oraz praca nad własnymi autorskimi projektami. Nie spieszymy się i nie „kujemy”, upewniamy się, że każdy nasz uczeń dobrze rozumie dany temat.

Zajęcia pozaszkolne – Łęczna. Ile kosztują i jak się zapisać?

Pierwsze zajęcia w naszej szkole to bezpłatna lekcja próbna, a udział w niej nie zobowiązuje do zapisu na kurs, czyli uczeń sprawdza, czy odpowiada mu poziom lekcji, ich forma i panująca u nas atmosfera. Jeden semestr kursu – 14 lekcji po 90 minut – kosztuje około 1000-1300 złotych w zależności od tematyki, wieku uczestników i poziomu. Umożliwiamy rozłożenie całej kwoty na wygodne raty. Żeby zapisać się na zajęcia, wystarczy uzupełnić formularz w zakładce „Zapisy i terminarz” lub skontaktować się z naszym sekretariatem.

Dopełnieniem naszej oferty kursów semestralnych są kursy kilkugodzinne, wyjazdy wakacyjne, a także regularnie organizowane bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami.

A dlaczego warto uczyć dzieci programowania?

Nauka programowania przekłada się na kompetencje „twarde”, niezbędne w zawodzie programisty, takie jak znajomość języków, narzędzi, mechanizmów i zagadnień. Nasi uczniowie programują samodzielnie, co jest doskonałą podstawą do dalszej edukacji, ale także podjęcia pierwszych kroków na rynku pracy: mają wiedzę i doświadczenie, które pomaga im dostać się na staż czy praktyki. 

Nauka programowania to także rozwój całego pakietu umiejętności „miękkich”, począwszy od myślenia logicznego, przez kreatywność, a skończywszy na organizacji i rzetelności. Uczymy dzieci i młodzież samodzielności, ale zarazem i współpracy, a także rozwiązywania problemów czy dążenia do ciągłego rozwoju.

Naturalnie jest jeszcze jeden aspekt – nasze zajęcia to też po prostu świetna zabawa i fajnie, a przy tym produktywnie spędzony czas wolny. Zapraszamy!

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Miejsce na dodatkowy tekst