Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Płock

Umiejętności tworzenia gier komputerowych, stron internetowych, aplikacji i programów umożliwiają rozwój pasji oraz przekucie jej w sposób na życie, i to nie tylko ciekawy, ale również dochodowy! Dlatego wszystkich młodych ludzi z Płocka i okolic zapraszamy na kursy Gigantów Programowania. Zajęcia pozaszkolne w Płocku mają formę kursów semestralnych, a przygotowaliśmy łącznie kilkanaście propozycji tematycznych dla młodych ludzi w wieku od 7 do 18 lat. Tworzymy małe grupy zajęciowe, zapewniamy dobrą zabawę i intensywny rozwój umiejętności!

Płock

Zapisy i terminarz

Jakie przygotowaliśmy kursy programowania w Płocku?

Warsztaty programowania Gigantów Programowania to kilkanaście różnych kursów tematycznych, przygotowanych dla poszczególnych grup wiekowych – na każdych zajęciach uczymy się programować inny wycinek cyfrowej rzeczywistości, korzystając z różnych języków programowania i narzędzi

Kursy tworzenia gier komputerowych

Uczestnicy kursu uczą się tworzyć grę komputerową ­– poznają mechanizmy działania i tworzenia gier oraz w praktyce wykorzystują języki programowania i narzędzia, a na każdych zajęciach doskonalą swoje projekty.

To propozycja dla młodego człowieka w każdym wieku. Najmłodsi (od 7 lat) uczą się programować w obrazkowym języku Scratch, z którym praca przypomina układanie puzzli i jest świetną zabawą. Starszaki poznają język Python i wykorzystują go do np. przebudowywania świata Minecraft oraz uczą się pisać skrypty w Lua i tworzą autorskie gry na platformie Roblox. Młodzież programuje już swoje gry komputerowe profesjonalnie – na silniku Unity i z wykorzystaniem języka C#.

Kursy programowania w danym języku, tworzenie programów i aplikacji

Umiejętność programowania w popularnym języku, takim jak Python czy C#, otwiera drzwi do rozpoczęcia satysfakcjonującej i dochodowej kariery zawodowej w bardzo młodym wieku – po ukończeniu szkoły. To umiejętności poszukiwane na rynku pracy, w które wyposażamy naszych uczniów na kursach programowania w Płocku. Uczymy się kodować w danym języku i korzystać z narzędzi deweloperskich.

Zajęcia z programowania w Python lub C# mają charakter projektowy – uczestnicy tworzą autorskie aplikacje czy programy, które mogą zasilić ich portfolio, potrzebne do rekrutacji na staż czy juniorskie stanowisko pracy, albo też służyć do dalszego rozwoju umiejętności. Znajomość języków programowania staje się szansą na podjęcie pracy zawodowej nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie!

Kursy tworzenia stron internetowych

Kolejną propozycją skierowaną do nastolatków są warsztaty programowania stron internetowych – od prostych witryn, po rozbudowane platformy. Młodzież uczy się nie tylko programować strony, ale także je projektować, wykorzystując dobre praktyki i trendy w zakresie UX/UI. Następnie, z użyciem języków HTML, CSS i JavaScript, a także licznych narzędzi i platform, uczestnicy programują witryny, aby na koniec nauczyć się nimi zarządzać oraz rozbudowywać je w przyszłości.

Na każdych zajęciach poruszamy zagadnienie bezpieczeństwa w sieci, a szczególnie zainteresowaną tą tematyką młodzież zapraszamy na kurs cyberbezpieczeństwa i hackingu, który uczy odpierać ataki hakerskie i zabezpieczać przed nimi strony oraz aplikacje.

Jakie umiejętności daje nauka programowania w Płocku?

  • Języki programowania. Kursy programowania w Płocku są zorientowane na konkretne języki, począwszy od najprostszych (Scratch), a skończywszy na tych profesjonalnych, takich jak Python, C#, HTML, CSS i JavaScript. Dzieci i młodzież wykorzystują je w praktyce – to w nich programują na zajęciach.
  • Narzędzia programistyczne. Od platform dla dzieci i młodzieży (takich jak Roblox i Kodu Game Lab), po profesjonalne programistyczne środowiska, np. Visual Studio, Mirror, Photon czy silnik do gier Unity. Znajomość programów i narzędzi ułatwia młodzieży dostanie się na staż czy zdobycie pierwszej pracy.
  • Umiejętności „miękkie”. Dobry programista musi łączyć myślenie logiczne z twórczym, być kreatywny, zorganizowany, cierpliwy oraz skupiony, sprawnie rozwiązywać zawiłe problemy, uczyć się na błędach. Wszystkie te umiejętności dzieci i młodzież doskonalą na każdych zajęciach z Gigantami Programowania.

Zapisz się na kurs

Kto prowadzi programistyczne zajęcia pozaszkolne w Płocku?

Nauka programowania w Płocku odbywa się pod okiem nauczycieli – są to aktywni zawodowo programiści i jednocześnie pedagodzy posiadający kwalifikacje do pracy z dziećmi i duże doświadczenie. Nie tylko objaśniają i uczestniczą w projektach, ale też wspierają w trudnych chwilach i motywują do pracy oraz rozwoju pasji i ciągłego doskonalenia umiejętności.

Ile kosztuje programowanie dla dzieci w Płocku?

Przez cały rok trwają zapisy na semestralne kursy programowania. Jeden semestr to koszt około 950-1200 złotych, który można rozłożyć na wygodne raty. W semestrze odbywa się 14 spotkań po 90 minut – każde pod okiem doświadczonego nauczyciela. Na każdych zajęciach pierwsza lekcja jest darmowa – czyli można zrezygnować z kursu bez dodatkowych opłat.

Na kursy programowania w Płocku można zapisać się przez specjalny formularz lub kontaktując się z naszym sekretariatem.

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst