Unia Europejska

Koduj z Gigantami
Blog

Aplikacje, które pozwolą Ci na utrzymanie Twoich noworocznych postanowień


4 minuty czytania

Początek nowego roku to doskonały moment, aby wprowadzić w swoim życiu jakiejś pozytywne zmiany. Często jednak trudno się znaleźć na to wszystko czas, dlatego warto skorzystać z dobrodziejstw nowych technologii i aplikacji, które mogą stanowić dodatkowy bodziec motywacyjny. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy listę najciekawszych aplikacji mobilnych, które z pewnością pomogą Wam w realizacji wszelkich postanowień noworocznych. Zapraszamy do lektury!

Domowa dieta i treningi na własnym telefonie

Nie da się ukryć, że ciężko jest wyobrazić sobie funkcjonowanie w dzisiejszych świecie bez smartfona. Telefony, które obecnie przypominają już bardziej mobilne komputery, stały się nieodzowną częścią naszej codzienności. Niesie to jednak ze sobą szereg zalet — w tym możliwość wykorzystania aplikacji do realizowania wyznaczonych sobie celów. 

Wiele osób rozpoczyna nowy rok od próby wdrożenia zdrowego trybu życia. Mowa tutaj zarówno o zdrowym odżywianiu, jak i treningach. Pomocne w utrzymaniu takich postanowień może być aplikacja Lose Weight in 30 Days, która oferuje nie tylko systematyczne treningi, ale również dostosowane plany dietetyczne. To świetna alternatywa dla osób, które nie mają czasu, by chodzić na basen, siłownie czy inne zajęcia sportowe. 

Lose Weight in 30 Days posiada szczegółowo opracowane programy ćwiczeń, które ułatwiają zrzucenie nadprogramowych kilogramów i wdrożenie zdrowych nawyków żywieniowych. Aplikacja jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i te z systemem iOS. Ciekawą opcją jest tutaj też możliwość kreowania własnych list zakupowych, które mogą pomóc w bardziej świadomym dobieraniu produktów żywieniowych.

Zaprogramuj czas z literaturą! 

Wiele osób ma problem ze znalezieniem czasu dla siebie. Mowa tutaj nawet o zwykłej rozrywce w postaci książek, które przyczyniają się do rozwoju umysłowego. Dlatego w 2023 roku warto postawić na literaturę! Jeśli jednak brakuje Ci czasu na przeczesywanie półek w bibliotekach, możesz skorzystać z dedykowanych aplikacji, które umożliwiają wygodny odbiór treści, gdziekolwiek jesteś. 

Taką aplikacją jest np. ReadEra, która obsługuje praktycznie wszystkie formaty tekstowe — w tym PDF, DOC., RTF czy MOBI. Intuicyjna obsługa, czytelny interfejs i wiele więcej, pozwalają bezproblemowo przeskakiwać między kolejnymi stronami tekstu. Aplikacja ta działa też w trybie offline, ale wcześniej konieczne jest zapisanie książki na smartfonie lub tablecie. 

Zacznij lepiej organizować swoje wydatki! 

Wśród postanowień noworocznych często przewija się temat lepszego zarządzania wydatkami. Pomocna może być tutaj aplikacja PanParagon, która przechowuje paragony i zapewnia lepszą kontrolą nad finansami. Wszystkie statystyki zbierane są w jednym miejscu. Aplikacja pozwala też tworzyć listy niezbędnych zakupów i podsyła gazetki oraz kody promocyjne na interesujące nas produkty. Na uwagę zasługuje też fakt, że PanParagon jest aplikacją niezwykle szybką i zaprojektowaną w przyjazny dla odbiorcy sposób.

Naucz się nowego języka!

 Początek nowego roku to świetna okazja do rozpoczęcia nauki nowego języka lub podszlifowania tego, na którym obecnie nam najbardziej zależy. Może w tym pomóc ceniona i lubiana przez użytkowników aplikacja Duolingo — znajdziemy w niej potężną bazę wiedzy wraz z wyjaśnieniem wszelkich gramatycznych zawiłości, a także liczne zadania, które nauczą nas nie tylko pisać w innym języku, ale także mówić! 

Twórcy zadbali tutaj, aby nauka długo się nie nudziła. Na użytkowników czekają różnorodne formy przyswajania wiedzy i to na wielu stopniach zaawansowania. Przed rozpoczęciem zabawy można wykonać test weryfikacyjny, który pomoże w określeniu poziomu nauki i dostosowaniu zadań do naszych predyspozycji. 

Koduj z Gigantami - bezpłatne warsztaty dla dzieci i młodzieży

Aplikacje mobilne można też tworzyć zupełnie samodzielnie. Uczymy tego na naszych kursach programistycznych dla dzieci i młodzieży. Nauka kodowania to nie tylko szansa na spełnienie zawodowych marzeń, ale również możliwość realizowania swoich prawdziwych pasji.

Od 4 do 26 lutego w całej Polsce zarówno stacjonarnie, jak i online będziemy prowadzić kolejną edycję bezpłatnych warsztatów programistycznych pt. Koduj z Gigantami! To doskonała szansa, aby przekonać się, czy nauka programowania spodoba się dziecku. Na zajęcia zapraszamy też Rodziców - przygotowaliśmy dla Was sporo atrakcji i niespodzianek. Do zobaczenia! 

Zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania Koduj z Gigantami


Poprzedni Następny

Ocena użytkowników: 5 / 5

Oceń artykuł

programowanie dla dzieci
Blog

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Aktualna rzeczywistość cyfrowa wymusza na dzieciach należących do tzw. grupy milenialsów, pozyskiwanie coraz bardziej zróżnicowanych...

Czytaj więcej
Potencjał intelektualny u dzieci
Blog

Jak odkryć i rozwijać potencjał intelektualny dzieci?

Dziecko nie jest „czystą kartą”, którą rodzice mogą w dowolny sposób zapisać, zorganizować i ukształtować. Potencjał intelektualny...

Czytaj więcej

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs