Trwają zapisy na krótkie kursy online! Sprawdź!

Bezpłatne warsztaty pozwalające na poznanie podstaw programowania w oparciu o język programowania Scratch. Na zajęciach poznane zostaną zarówno podstawowe jak i zaawansowane elementy programowania. Dowiemy się czym są pętle, instrukcje warunkowe, komunikaty, procesy klonowania i wiele wiele innych. Każde zajęcia to 1,5 godziny niezapomnianych emocji i wyjątkowej edukacji.

Przygotuj się na poznanie gamingu w czterech wymiarach programowania. Steve, Midas, Miauśniak i wiele innych postaci przedostało się przez portal do naszego świata. I wiecie co? Postanowili nauczyć Was czegoś na temat programowania. Musimy skorzystać z tej szansy. Wsiadamy więc do Busa Bojowego, chwytamy myszki, klawiatury i działamy.

• 4 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Bezpłatne warsztaty 0

Podczas zajęć poznane zostaną podstawowe zagadnienia programowania (pętle, instrukcje warunkowe). Ponadto uczniowie zostaną zapoznani z obsługą i wykorzystaniem środowiska programowania Scratch.
Zajęcia przeznaczone na naukę programowania obiektów w oparciu o układ współrzędnych X,Y. Poznane zostaną również interakcje między obiektami i umiejętności zarządzania nimi.
Zajęcia mają na celu naukę wykorzystania klonowania w projektowaniu gier na przykładzie znanej gry Tanks. Dodatkowo zaprezentowane zostaną różne typy sterowania postaciami.
Podczas zajęć zaprezentowane zostaną zasady działania komunikatów i możliwości ich wykorzystania. Stworzona zostanie kilkuetapowa gra oparta o wykorzystanie komunikatów.

Bezpłatne warsztaty 0

Abakusy - poznajcie pierwowzór pierwszych kalkulatorów

Pierwsza programistka w historii - kim była Ada Lovelace?

Informatyka dla dzieci – nauka i zabawa w trybie online