Start zapisów na kursy semestralne! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs Wstęp do Programowania.

Wprowadzenia do hackingu i bezpieczeństwa w internecie. Oprócz podstawowych zagadnień takich jak pentesting, hacking poznawane są skrypty i programy hackerskie oraz rodzaje ataków.

Uwaga! Uwaga! Wykryto zagrożenie! Potrzebujemy kogoś kto pomoże rozprawić się z hakerami. Dołącz do brygady uderzeniowej i pomóż nam zachować cyberbezpieczeństwo w całym Internecie.

• 14 spotkań (raz w tygodniu)

5 rat po 229

Na tym kursie uczeń poznaje tajniki hackingu (keyloggery, ataki, przechwytywanie haseł), aby wiedzieć jak się przed nim ustrzec. Poznaje również techniki budowania nowoczesnych stron oraz tworzenia interaktywnych elementów (HTML, CSS, JavaScript). Pokazane zostają także systemy zarządzania treścią CMS. Uczeń tworzy i publikuje własny serwis internetowy. Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani nie kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Wstęp i podstawowe pojęcia związane z hackingiem. Cmd - podstawowe komendy. Pliki wsadowe bat. Wirus overload memory (aplication floader).
Atak typu Social Enginering. Wirus Zip Bomb. Wiping.
Uruchamianie wirusa w Trybie Invisible. Wirusy Folder Floading i File Floading.
Ataki typu DOS i DDOS (przeprowadzony przy pomocy cmd).
Stworzenie tzw. atak Phishing - aplikacji desktopowej udającej inną aplikację (na przykładzie gry Tibia). Quiz.
Tworzenie stron internetowych: HTML.
Stworzenie tzw. atak Phishing - aplikacji webowej udającej stronę logowania do Facebooka.
Anonimowość w sieci Internet, Deep Web, Proxy, VPN, Tor.
Kryptografia i Kryptoanaliza. Szyfry i hasze. Bezpieczeństwo haseł i sposoby ich łamania. Quiz.
Virtual Box. Instalacja systemu Kali Linux i poznanie komend Linuxa, Information Gathering - poznanie narzędzi służących do przeprowadzania rekonesansu.
Kali Linux – Password Cracking – narzędzia służące do łamania haseł.
Kali Linux - ataki typu DDOS przeprowadzane przy pomocy narzędzi udostępnianych przez system Kali Linux (Ettercap, Slowloris).
Tworzenie Keyloggera. Quiz.

5 rat po 229

Jaki powinien być program zajęć z programowania?

Programowanie dla dzieci w języku Scratch - czy warto?

Programowanie dla przedszkolaków - na jakie zajęcia postawić?