Propozycja dla pasjonatów świata Robloxa. Na zajęciach wykorzystywany jest język programowania Lua umożliwiający stworzenie i zaprogramowanie własnych światów.

Ucz się Robloxa z najlepszymi! Giganci Programowania są na oficjalnej liście edukatorów Robloxa na świecie. Jeśli chcesz tworzyć najlepsze robloxowe gry to musisz do nas wpaść. Siadaj za stery Roblox Studio i twórz niezapomniane gry, o których Twoi koledzy i koleżanki będą mówić miesiącami.

• 5 spotkania (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online “Młody twórca gier w ROBLOX” to świetna propozycja dla uczniów, którzy chcą nauczyć się tworzenia gier w Roblox z wykorzystaniem języka LUA. W trakcie kursu przedstawione zostaną podstawy tworzenia gier 3D. Zaprezentowane zostaną podstawowe elementy jak mechanika i logika gry oraz tworzenie modeli trójwymiarowych.

Celem lekcji będzie zapoznanie się ze środowiskiem Roblox Studio. Uczniowie poznają podstawy, w jaki sposób tworzyć przedmioty, obiekty, określać rodzaj materiału, kolory oraz jak modyfikować ich wielkość i położenie. Każdy uczestnik przygotuje swoją własną mapę i przetestuje ją dodając gracza.
Celem zajęć będzie przedstawienie podstawowych zagadnień języka Lua, takich jak zmienne, instrukcje warunkowe oraz wykorzystanie tych umiejętności do zaprogramowania kolizji, interakcji pomiędzy graczem a innymi obiektami w grze.
Celem zajęć będzie stworzenie toru przeszkód. Uczniowie zaprojektują swój własny tor przeszkód, dodadzą różnego rodzaju przeszkody oraz określą warunki zwycięstwa.
Celem zajęć będzie dokończenie projektu i udostępnienie go dla społeczności Roblox
Celem lekcji będzie zapoznanie się z animacjami oraz interakcjami z inną postacią. Uczniowie poznają podstawy w jaki sposób tworzyć animację postaci wraz z interakcją z inną postacią. Każdy uczestnik przygotuje swoją animację, a później przetestuję ją w swojej grze oraz stworzy program, który będzie umożliwiał interakcję z drugą postacią.