Trwają zapisy na wakacyjne kursy stacjonarne oraz online! Sprawdź!

Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs Odkrywca Minecrafta. Minecraft zadziała tylko na systemie operacyjnym Windows 10

Kurs poświęcony edycji i modyfikacji gry Minecraft przy pomocy innowacyjnego środowiska MakeCode. Platforma ta pozwala na edytowanie gry Minecraft przy pomocy różnych języków programowania.

Jeżeli wydaje Ci się, że nie możesz zapanować nad światem Minecrafta to musisz wpaść na nasze zajęcia. Druga częśc kursu pokaże Ci jak modyfikować Minecrafta jak tylko chcesz dzięki platformie MakeCode.

• 5 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs online „Kreator Minecrafta” to kontynuacja elementów przedstawionych w poprzedniej części jednak w kompletnie nowej i bardziej zaawansowanej odsłonie. Wszelkie skrypty i programy stworzone na zajęciach zostaną przeniesione do prawdziwego świata Minecrafta. Dołącz do programistów Minecrafta i spójrz na niego od innej, programistycznej strony. Granie w Minecrafta to jedno, a zapanowanie nad światem i samą grą to już coś kompletnie innego. Sprawdź! Nasze zajęcia online TO NIE webinar ani kurs jak na Youtube! W trakcie naszych zajęć online każdy uczeń będzie widzieć ekran nauczyciela, słyszeć, co mówi, oraz nauczyciel będzie mieć wgląd do tego, co robi i mówi uczeń (będzie widzieć ekran każdego ucznia). Każdy uczeń będzie mógł zadać pytanie głosowo, nauczyciel będzie w stanie odpowiedzieć na każde pytanie i dokładnie wskazać, gdzie jest błąd i jak go naprawić.

Pierwszy dzień w Minecrafcie jest zawsze wymagający. Dużo łatwiej jest, gdy sami decydujemy o terenie wokoło. Podczas zajęć pokażemy podstawy programowania z Minecraftem i zapoznamy z podstawowymi blokami i funkcjami.
Czy skała macierzysta jest niezniszczalna? Czy istnieje siła, która ją zniszczy? Na te i inne pytania odpowiemy sobie podczas wybuchowych zmagań z TNT i Creeperowym Sztormem. Unikając wybuchów przedstawimy podstawy związane z komendami wypełniania bloków i dodawania postaci.
Przygotuj się na przedziwne zjawiska atmosferyczne. Nie tylko deszcz czy śnieg potrafią spadać z nieba. Poznamy zasadę działania pętli ograniczonej oraz będziemy utrwalać wiedzę zdobytą na poprzednich etapach kursu.
Najwyższa pora na pojedynki gladiatorów. Z każdej walki można wyciągnąć lekcje – podczas zmagań poznamy zasady losowania i pojęcie list w programowaniu. Niech rozpoczną się igrzyska.

Nie tylko granie, ale i programowanie – nauka programowania gier dla dzieci

Jak stworzyć grę w Roblox?

Kurs tworzenia gier w Unity