Wprowadzenie do świata Minecrafta przy pomocy języka programowania Scratch. Jest to idealne narzędzie do rozpoczęcia swojej pierwszej przygody z programowaniem.

Świat Minecrafta czeka na Ciebie otworem. Udało nam się przemycić do Scratcha kilku bohaterów. Stań z nimi do walki, znajduj sojuszników i uratuj świat Scratcha przed Witherem.

• 5 spotkań (raz lub kilka razy w tyg.)

Kurs „Odkrywca Minecrafta” to niepowtarzalna możliwość poznania różnych aspektów Minecrafta z perspektywy programowania. Łącząc ze sobą nowoczesne rozwiązania ze sprawdzonymi platformami umożliwiamy poznanie różnych programów i języków programowania poprzez świat Minecrafta.

Celem lekcji jest nauka podstawowych zagadnień występujących w różnych językach programowania oraz wykorzystanie ich w praktyce. Uczniowie poznają platformę code.org, dzięki której wszelkie elementy programowania będą natychmiastowo widoczne w miniaturowym świecie Minecrafta. Poznamy zasady kontroli ruchu, sposoby wykorzystania pętli oraz interakcje z przedmiotami i obiektami.
Podczas lekcji uczestnicy zmierzą się z legendarną postacią świata Minecrafta – Witherem. Pojedynkując się z Witherem poznamy podstawy programowania w języku Scratch, kreowanie obiektów oraz ich interakcje między sobą. Dodatkowo wprowadzone zostanie pojęcie pętli warunkowej oraz klonowania.
Kilku Endermanów postanowiło skraść skrzynie ze skarbca Steve’a. Spróbujemy je powstrzymać wykorzystując siłę naszych łuków. W trakcie zajęć dowiemy się czym jest losowanie oraz jak je wykorzystać w programowaniu.
Stworzenia z Minecrafta atakują ze zdwojoną siłą. Dołącz do Steve’a i raz na zawsze odeprzyj przeciwników. Uczestnicy zajęć poznają zasady tworzenia i odbierania komunikatów. Dodatkowo zostaną omówione zaawansowane zagadnienia działań matematycznych.
Celem lekcji jest podsumowanie informacji na temat programowania w języku Scratch. Ponadto zaprezentowane zostanie środowisko MakeCode, z którego uczniowie korzystają podczas kontynuacji zajęć.