Zajęcia dla uczniów, którzy ukończyli kurs Akademia Sztucznej Inteligencji

W trakcie kursu uczniowie zostaną wprowadzeni w bardziej zaawansowane zagadnienia programowania i nauki sztucznej inteligencji.

• 5 spotkań (raz lub kilka razy w tygodniu)

Wejdź głębiej w zagadnienia AI i razem z nami odkryj m.in. zaawansowane elementy sterowania dźwiękiem czy rozpoznawania video oraz innych obiektów dzięki sztucznej inteligencji.

Więc bez lęku, do dzieła!
Na głowy mnie wkładajcie,
Jam jest Myśląca Tiara,
Los wam wyznaczę na starcie!
Sprawdź, do którego domu przydzieli Cię Tiara Przydziału. Czy będzie to Gryffindor? Slytherin? Ravenclaw? Hufflepuff? Przekonajmy się.
Pierwsze zajęcia mają na celu przypomnienie wiadomości z poprzedniego kursu i odświeżenie podstawowych informacji na temat sztucznej inteligencji. Stworzymy projekt pozwalający, na podstawie dostarczonych informacji, podejmować decyzję.
Światło włączające się, gdy klaśniemy w dłonie? Drzwi otwierane na dźwięk? Inteligentne domy to przyszłość. Spróbujmy zaprojektować własny w Scratchu. Spokojnie – nie są potrzebne umiejętności architekta. Podczas zajęć poznamy zaawansowane elementy sterowania dźwiękiem i rozpoznawania dźwięku oraz odgłosów otoczenia (hałasu).
Cyclops strzela laserami z oczu, Magneto włada metalem, a Storm pogodą. Jaką Ty masz super moc? Najwyższa pora sprawdzić jaką supermoc dla Ciebie przygotowaliśmy. Pamiętaj – możesz jej używać tylko w imię dobra. Zajęcia przeznaczone na sprawdzenie umiejętności komputera do rozpoznawania materiału video pochodzącego z kamery.
Mam na imię Tamagotchi. Zaopiekuj się mną. Potrzebuję jedzenia, picia i spacerów. Jak o mnie zapominasz to potrafię narobić bałaganu. Chcesz zostać moim przyjacielem? Podczas zajęć będziemy kontynuować poszerzanie wiedzy na temat rozpoznawania obiektów przez sztuczną inteligencję i aplikowania jej w programowaniu Scratch.
Kameleon to zwierzę znane ze swoich ponadprzeciętnych umiejętności kamuflażu. Spróbujemy stworzyć takiego kameleona, który wtopi się w tło otoczenia. Zajęcia mają za zadanie podsumowanie wiedzy z całości kursu na podstawie projektu związanego z rozpoznawaniem kolorów przez sztuczną inteligencję.