Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Busko-Zdrój

Od tworzenia gier komputerowych, przez programowanie stron internetowych oraz aplikacji, po hacking i cyberbezpieczeństwo – wszystkich młodych ludzi w wieku 7-18 lat zapraszamy na szkolenia z Gigantami! Nasze kursy programowania w Busku-Zdroju wyposażają w umiejętności „przyszłości”, ułatwiając start na rynku pracy. Pracujemy w profesjonalnych środowiskach programistycznych oraz z wykorzystaniem takich języków jak Python i C#. Poza tym doskonale się bawimy!

Busko-Zdrój

Zapisy i terminarz

Dla kogo organizujemy kursy programowania w Busku-Zdroju?

Giganci Programowania na kursy programowania w Busku-Zdroju zapraszają dzieci i młodzież w wieku szkolnym (7-18 lat) – zarówno początkujących, jak i już programujących uczniów. Aby zapisać się na zajęcia, nie trzeba mieć żadnej wiedzy i umiejętności związanych z kodowaniem. Najmłodsze dzieci powinny jedynie umieć liczyć (przynajmniej do 20.) i w podstawowym stopniu obsługiwać komputer.

Organizujemy kursy programowania semestralne – od podstaw do zaawansowanego poziomu – oraz tematyczne, czyli zorientowane np. na konkretny język lub dziedzinę programowania (np. gry komputerowe, aplikacje, strony internetowe). Każdy chętny ma okazję wybrać takie zajęcia, których tematyka najlepiej trafia w jego zainteresowania czy plany zawodowe na przyszłość.

Jakie proponujemy kursy programowania w Busku-Zdroju?

Ze względu na dziedziny programowania i obszary tematyczne wszystkie nasze kursy dzielimy na kilka większych grup. Poszczególne pozycje szkoleniowe realizują jeszcze węższy zakres zagadnień i są dostosowane do wieku uczestników.

 • Nauka programowania w Python i C#. To dwa najpopularniejsze języki kodowania, a ich znajomość to najkrótsza droga do podjęcia pierwszej pracy w zawodzie programisty. Organizujemy zajęcia projektowe, na których młodzież uczy się Python i C# w praktyce, przygotowując swoje projekty: programy, gry czy aplikacje. Ostatni semestr kursu to zaawansowany poziom umiejętności!
 • Programowanie gier komputerowych. To zajęcia dla młodych ludzi od 7. do 18. r.ż., a jedynie tematykę i poziom kursu dostosowujemy do umiejętności. Najmłodsi świetnie się bawią, tworząc pierwsze gry w języku Scratch, i uczą się podstaw Python na przykładzie Minecraft. Starszaki pracują już na platformie Roblox, a młodzież wykorzystuje profesjonalny silnik do gier Unity i język C#.
 • Tworzenie stron internetowych. To przede wszystkim praktyczna nauka języków HTML, CSS i JavaScript, czyli tworzenie witryn od strony technicznej, ale również tajniki projektowania i grafiki. Młodzi ludzie podczas kursu tworzą własne strony internetowe – od prostych po rozbudowane platformy i sklepy. Takie projekty mogą zasilić portfolio i ułatwić dostanie się na ciekawy staż.
 • Hacking i cyberbezpieczeństwo. Odsłaniamy przed młodzieżą najskrytsze tajemnice hakerów, pokazujemy rodzaje złośliwego oprogramowania i metody działania przestępców w internecie. Uczymy, jak dbać o bezpieczeństwo swoje oraz swojej pracy w cyfrowej rzeczywistości. To ultraważne umiejętności, które przydają się nie tylko w pracy zawodowej, ale również w codziennym życiu.

Jak organizujemy programowanie dla dzieci w Busku-Zdroju?

 • Dwa lub trzy semestry kursu. Organizujemy kursy semestralne, a na nich realizujemy program od podstaw do pułapu zaawansowanego. Wyrównujemy poziom umiejętności w grupie i zyskujemy czas, aby naturalnie się rozwijać.
 • Nieduże grupy rówieśników. Uczestników tego samego kursu, zebranych w jednej grupie zajęciowej, dzielą maksymalnie dwa lata różnicy wieku. Dzięki temu żaden uczeń nie czuje presji, a atmosfera jest swobodna i przyjacielska.
 • Pod opieką nauczyciela. Kurs programowania prowadzi nauczyciel, który jest aktywnym zawodowym programistą i doświadczonym pedagogiem. Poza tym, że dzieli się wiedzą, wspiera, motywuje uczniów i rozbudza w nich pasję.
 • Dużo praktyki i zabawy. Programowania uczymy się głównie aktywnie, na własnych projektach. Lekcje dla najmłodszych są zorganizowane w ciekawych konwencjach, a młodzież może liczyć na mnóstwo ekscytujących atrakcji!

Zapisz się na kurs

Co można wynieść z programistycznych zajęć pozaszkolnych w Busku-Zdroju?

Giganci Programowania stawiają na intensywny rozwój kompetencji „twardych” – znajomość mechanizmów i języków programowania i obsługi narzędzi oraz praktyczne rozumienie zagadnień niezbędnych do tworzenia gier, aplikacji czy stron. Natomiast na każdych zajęciach i niezależnie od wieku dzieci staramy się też rozwijać liczne kompetencje „miękkie”, które są potrzebne programistom, a przydają się każdemu, w szkole i życiu prywatnym. Są to umiejętności m.in.:

 • logicznego i analitycznego myślenia,
 • twórczego rozwiązywania problemów,
 • łączenie myślenia logicznego z kreatywnością,
 • uczenia się na własnych błędach i niezrażania się porażkami,
 • organizacji czasu pracy oraz dbałości o jej produktywność i higienę,
 • pracy w grupie, „na projektach” i pod presją czasu,
 • ciągłego dążenia do rozwijania swoich umiejętności.

Ile kosztuje programowanie dla dzieci w Busku-Zdroju?

Semestr kursu – ponad 20 godzin zajęć – to koszt ok. 1000-1350 zł. Całą tę kwotę można rozłożyć na wygodne raty. Ukończenie pierwszego semestru umożliwia zapisanie się na kolejny (ale nie jest to obowiązkowe). Pierwsza lekcja kursu jest bezpłatna. Stworzyliśmy także odpowiedniki kursów semestralnych w wersji online – dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą spotykać się z nami osobiście. 

Na zajęcia z programowania można zapisać się, wypełniając formularz udostępniony w zakładce „Zapisy i terminarz” lub kontaktując się z sekretariatem Gigantów. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst