Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Mysłowice!

Od tworzenia gier komputerowych, przez programowanie stron internetowych, aż po pracę w profesjonalnym języku np. Python czy C#, a wszystko okraszone elementami hackingu i cyberbezpieczeństwa! W szkole Gigantów w Mysłowicach organizujemy kilkanaście tematycznych kursów dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. Pracujemy w małych, rówieśniczych grupach, tworzymy własne projekty, bawimy się i zgłębiamy tajniki zawodu programisty. Zajęcia prowadzi doświadczony nauczyciel!

Mysłowice

Zapisy i terminarz

Jak jest zorganizowana nauka programowania w Mysłowicach?

 • Semestralne kursy tematyczne. Uczeń Gigantów wybiera tematykę kursu, która najbardziej mu odpowiada, a następnie realizuje szkolenie od podstaw do poziomu zaawansowanego w trakcie dwóch lub trzech semestrów. Zdobywa specjalistyczną wiedzę, ale rozwija się w naturalnym tempie, bez presji czasu.
 • Szkolenie z nauczycielem. Każde zajęcia z programowania prowadzi osoba będąca jednocześnie aktywnym zawodowo programistą i pedagogiem z dużym doświadczeniem w pracy z młodymi ludźmi. Potrafi spełniać ich oczekiwania, a jednocześnie wspiera, motywuje, poszerza horyzonty i rozbudza pasję.
 • Małe grupy rówieśnicze. Program naszych szkoleń dopasowujemy do grup wiekowych i na te same zajęcia uczęszczają wyłącznie rówieśnicy (maksymalna różnica wieku to 2 lata). Poziom wiedzy i umiejętności jest wyrównany, dzieci i młodzież nie czują żadnej presji, a na dodatek zawiązują się piękne przyjaźnie.
 • Przewaga praktyki nad teorią. Nasi uczniowie zyskują doświadczenie w programowaniu. Każde zagadnienie jest wyjaśniane na przykładach, ćwiczone podczas pracy nad autorskimi projektami i powtarzane wielokrotnie. Młodzi specjaliści zdobywają solidne kompetencje, potrzebne w pracy zawodowej.
 • Nauka, ale i dobra zabawa! Giganci Programowania to coś więcej niż tylko usługi szkoleniowe – my przekuwamy pasję i zainteresowania młodych ludzi w rzeczywiste umiejętności. I choć pracujemy ciężko, to zawsze podczas świetnej zabawy (lekcje dla najmłodszych organizujemy w ciekawych konwencjach).

Czego uczą programistyczne zajęcia pozaszkolne w Mysłowicach?

 • Języki programowania i narzędzia. Zajęcia Gigantów owocują zyskaniem realnych kompetencji i doświadczenia. Uczestnicy kursu, po jego ukończeniu, potrafią programować w danym języku, znają profesjonalne programy i z nich płynnie korzystają. Najmłodsi uczą się języka Scratch i Lua, starszaki Python, a młodzież także C#, HTML, CSS czy JavaScript. Korzystamy m.in. z Unity czy Visual Studio, poznajemy takie zagadnienia jak pętle, listy i kolokacje.
 • Rozwój kompetencji „miękkich”. Ogromny nacisk kładziemy również na rozwój umiejętności i cech charakteru dobrego programisty czy informatyka. Uczymy się myśleć na różne sposoby (m.in. łączyć logikę z kreatywnością), a także twórczo rozwiązywać problemy, pracować „projektowo”, w grupie i pod presją czasu, wyciągać wnioski z własnych błędów i dążyć do samorozwoju. 

Zapisz się na kurs

Jaki wybrać kurs programowania w Mysłowicach?

Dzieci i młodzież mają różne zainteresowania czy plany na przyszłość – a w obszarze samego tylko programowania pojawia się kilkanaście specjalizacji. Zachęcamy więc, aby wybrać taką tematykę kursu, która najlepiej pokryje się z pasją i oczekiwaniami!

Przez cały rok trwają zapisy na kilkanaście tematycznych kursów programowania – a poszczególne szkolenia można przypisać do jednej z czterech grup.

 1. Tworzenie gier komputerowych. Dla maluchów w języku Scratch oraz na przykładzie Minecraft z podstawami Python, dla starszych dzieci na Roblox w Lua, a dla nastolatków w języku C# i na profesjonalnym silniku do gier Unity.
 2. Tworzenie stron internetowych. Od projektowania stron, przez tworzenie z wykorzystaniem języków HTML, CSS i JavaScript i frameworków, z których użytek robią zawodowcy, aż po publikację i techniczną opiekę nad serwisem.
 3. Profesjonalny język programowania. Stawiamy na Python i C#! Te dwa języki wykorzystują specjaliści i największe organizacje świata. Ich znajomość daje szansę na podjęcie dobrej, rozwojowej pracy w bardzo młodym wieku.
 4. Cyberbezpieczeństwo i hacking. Rodzaje wirusów, popularne metody czy schematy ataków hakerskich – znając je, młodzież potrafi skutecznie zadbać o bezpieczeństwo i prywatność w sieci, w tym także chronić aplikacje i strony.

Ile kosztuje programowanie dla dzieci w Mysłowicach?

Kompletny kurs składa się z 2 lub 3 semestrów, a semestr to 14 spotkań po 90 minut w cenie od 950 do 1200 zł (w zależności od tematyki, poziomu i wieku uczestników). Każde pierwsze zajęcia są darmowe – jeśli szkolenie nie będzie się podobać, z kursu można zrezygnować bez żadnego wydatku.

Kilkukrotnie w ciągu roku organizujemy też zapisy na krótkie kursy programowania wakacyjne lub feryjne. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą bezpłatnych warsztatów (programowanie i informatyka) oraz letnich i zimowych obozów z Gigantami. Aby zapisać się na kurs programowania, wystarczy wypełnić formularz dostępny na naszej stronie lub skontaktować się z sekretariatem szkoły Gigantów. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst