Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Elbląg

Pozaszkolne lekcje programowania z Gigantami Programowania to świetna zabawa, profesjonalna wiedza ćwiczona w praktyce i solidne przygotowanie do przyszłej pracy w zawodzie programisty. Organizujemy kursy programowania w Elblągu dla młodych ludzi w wieku od 7 do 18 lat, a każdy przyszły uczestnik może wybrać taką tematykę, jaka najbardziej go interesuje – od tworzenia gier komputerowych, przez programowanie w profesjonalnym języku (C#, Python) oraz tworzenie aplikacji i stron internetowych, po hacking i cyberbezpieczeństwo!

Elbląg

Zapisy i terminarz

Jak jest zorganizowana nauka programowania w Elblągu z Gigantami?

  • Tematyczne kursy semestralne. Nasze warsztaty są „zaprogramowane” w odpowiedzi na zainteresowania dzieci i młodzieży. Tworzenie gier, aplikacji, stron internetowych, nauka programowania w konkretnym języku, hacking i cyberbezpieczeństwo – każdy wybiera szkolenie dla siebie! Cały kurs trwa dwa lub trzy semestry (od poziomu podstawowego do zaawansowanego). 
  • Małe grupy rówieśnicze. Lekcje programowania odbywają się w grupach – małych i złożonych z równolatków (do 1-2 lat różnicy). Poziom umiejętności uczestników jest zbliżony, żaden uczeń nie czuje presji i w spokojnym tempie rozwija swoje umiejętności. Młodzi ludzie nawiązują wspaniałe przyjaźnie i wspólnie opracowują świetne pomysły, wspierając się i motywując nawzajem!
  • Zajęcia prowadzone przez nauczyciela. Nasi nauczyciele to programiści i pedagodzy – z zawodu i zamiłowania. Mają ogromne doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, znają ich potrzeby i oczekiwania. Wspierają, pomagają i motywują do doskonalenia umiejętności i rozwijania pasji! Nauczyciele mają czas i przestrzeń, aby w razie potrzeby popracować z uczniem indywidualnie. 
  • Ciekawa konwencja zajęć i zabawa. Warsztaty programowania dla dzieci w Elblągu organizujemy w przemyślany sposób – są wypełnione zabawą i atrakcjami, np. teleturniejami, pojedynkami czy wyścigami. Również młodzież nie może narzekać na nudę – szkolenie zawsze jest prowadzone aktywnie i ciekawie, bo nauczyciele dobrze znają zainteresowania swoich uczniów! 
  • Nauka głównie w praktyce. Szkolenia z programowania polegają na pracy projektowej – dzieci i młodzież wykorzystują wiedzę w praktyce, tworząc swoje autorskie projekty, np. gry, aplikacje lub strony internetowe. Dla młodzieży to możliwość uzyskania pierwszych prac do programistycznego portfolio, które bardzo się przyda podczas rekrutacji na staż czy na juniorskie stanowisko. 
  • Nacisk na umiejętności „miękkie”. Programiści muszą mieć umiejętności praktyczne i wiedzę, ale także liczne kompetencje: łączyć myślenie logiczne z kreatywnym, pracować w grupie czy pod presją czasu, rozwiązywać problemy, uczyć się na błędach, dobrze organizować pracę, dążyć do ciągłego rozwoju – na każdych zajęciach doskonalimy charaktery i budujemy bagaż doświadczeń!

Jakie organizujemy kursy programowania w Elblągu?

Młodzi programiści z Elbląga mają szansę wybrać dokładnie takie szkolenie, jakie najlepiej pokrywa się tematycznie z ich zainteresowaniami lub też planami na przyszłość – i zdobyć dokładnie takie umiejętności, jakie pozwolą im dostać się na staż lub do pierwszej pracy. Organizujemy łącznie kilkanaście kursów tematycznych – wszystkie można podzielić na cztery duże grupy. 

  1. Lekcje programowania w profesjonalnym języku. Języki takie jak C# i Python na co dzień wykorzystują profesjonaliści – zawodowi programiści. Na naszych zajęciach młodzież uczy się ich na poziomie zaawansowanym i w celu tworzenia różnych elementów, np. gier i aplikacji, dobrze przygotowując się do podjęcia w przyszłości pracy zawodowej lub samodzielnego rozwoju pasji.
  2. Tworzenie gier komputerowych. Od najmłodszych dzieci, po w zasadzie dorosłą młodzież – to zajęcia dla wszystkich grup wiekowych, zmienia się tylko poziom i sposób nauki. Od obrazkowego języka Scratch, przez Lua i Roblox, po Python i C# oraz narzędzia dla profesjonalistów, takie jak silnik do gier Unity. To rozwojowe i wciągające lekcje programowania: ogrom wiedzy, ale i zabawy!
  3. Tworzenie stron internetowych. Tego typu warsztaty dla młodzieży uczą wykorzystania w praktyce języków HTML, CSS oraz JavaScript do tworzenia profesjonalnych witryn i platform. Uczniowie projektują i programują, a dalej publikują własne strony, uczą się nimi zarządzać i dbać o ich bezpieczeństwo. Poznają narzędzia dla profesjonalistów i nowe trendy w dziedzinie designu.
  4. Cyberbezpieczeństwo i hacking. Umiejętności zdobyte na takim szkoleniu przydadzą się każdemu młodemu człowiekowi, który nauczy się dbać w sieci o prywatność i bezpieczeństwo. Przyszli programiści poznają metody hakerów i nauczą się odpierać ataki oraz zabezpieczać przed nimi np. swoje strony. Kurs hackingu pod okiem nauczycieli świetnie uzupełnia lekcje programowania!

Zapisz się na kurs

Ile kosztują programistyczne zajęcia pozaszkolne w Elblągu?

Kursy programowania w Elblągu składają się z dwóch lub z trzech semestrów, a w każdym organizujemy po 14 zajęć (90 minut). Jeden semestr kosztuje od około 950 do 1200 złotych, a kwotę można rozłożyć na małe raty. Pierwsza lekcja jest darmowa, czyli można po niej zrezygnować z zajęć. Aby zapisać się na kurs programowania w Elblągu, należy wypełnić formularz zapisu dostępny na stronie lub skontaktować się z naszym sekretariatem.

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst