Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kurs programowania – Rzeszów!

Zapraszamy na kursy Gigantów Programowania, czyli ciekawe zajęcia dodatkowe dla dzieci w Rzeszowie! Organizujemy kilkanaście kursów tematycznych (np. tworzenie gier, aplikacji i stron, nauka profesjonalnych języków programowania, hacking) i dla młodych ludzi w każdym wieku, od 7 do 18 lat. Grupy są małe i rówieśnicze, a zajęcia wypełnione po brzegi dobrą zabawą i atrakcjami. Uczymy się dużo, ale niemal wyłącznie w praktyce, tworząc autorskie projekty.

Rzeszów

Zapisy i terminarz

Kurs programowania w Rzeszowie ma formę semestralną, jest realizowany od podstaw aż do poziomu zaawansowanego. Uczestnik ma szansę wybrać taką tematykę kursu, jaka najbardziej go interesuje i z którą wiąże swoje plany. Młodzież przygotowuje się z nami do podjęcia w przyszłości pracy na stanowisku programisty.

  • Zajęcia odbywają się w Galerii Center Park przy ul. Kolejowej 1, w lokalu biurowym nr 3 na II piętrze (Od ulicy Kolejowej po prawej stronie wyjazdu z parkingu podziemnego przechodzimy przez drzwi prosto do windy i jedziemy na drugie piętro. Wychodzimy z windy i idziemy w prawo korytarzem. Po lewej stronie będą drzwi oznaczone Giganci Programowania)

Jakie kursy programowania w Rzeszowie są obecnie dostępne?

Programowanie to wyjątkowa pojemna dziedzina – można programować aplikacje czy strony internetowe, a można też i gry komputerowe! Dążymy do tego, aby oferta pokrywała się z zainteresowaniami młodych ludzi, dlatego proponujemy aż kilkanaście tematycznych kursów, z których każdy wybrać może ten, który najlepiej odpowie na jego pasję czy plany zawodowe. Skupiamy się głównie na kilku obszarach.

  • Gry komputerowe. Granie to świetna zabawa, ale programowanie gier to już nie tylko ciekawe, ale także wyjątkowe produktywne zajęcie, do którego potrzebna jest kreatywność i umiejętność główkowania! Tworzyć gry mogą młodzi ludzie w każdym wieku, również najmłodsze dzieci. Od obrazkowego Scratcha i przygód z Minecraftem, przez Roblox i Lua, aż po profesjonalny silnik Unity i język C#.
  • Aplikacje i programy. Tworzenie rozbudowanych aplikacji czy programów wymaga już więcej doświadczenia i umiejętności wykorzystania w praktyce profesjonalnych języków programowania takich jak Python i C#. Dlatego też tego typu zajęcia są organizowane dla młodzieży. Mają charakter projektowy (uczniowie tworzą działające programy) i przygotowują do pracy programisty.
  • Strony internetowe. Witryny i platformy internetowe to ogromna część cyfrowej rzeczywistości. Na kursie programowania w Rzeszowie młodzież uczy się je projektować, programować oraz publikować, a także nimi zarządzać. Poznaje języki takie jak HTML, CSS i JavaScript oraz przydatne narzędzia i zaczyna z nich korzystać w praktyce, pracując na autorskich projektach.
  • Hacking i cyberbezpieczeństwo. Tajniki działania hakerów (ich metody czy rodzaje złośliwego oprogramowania) warto poznać, aby z nimi walczyć! Na tego typu zajęciach pozalekcyjnych w Rzeszowie młodzi ludzie uczą się dbać o bezpieczeństwo w sieci: m.in. zabezpieczać strony i aplikacje, odpierać ataki hakerów i im przeciwdziałać. To kurs bardzo pożyteczny, ale też wciągający!

Zapisz się na kurs

Czego uczy kurs programowania w Rzeszowie?

Każdy nasz kurs programowania w Rzeszowie jest opracowywany kompleksowo – to znaczy, że dbamy o teorię i dokładne jej zrozumienie, uczniowie wykorzystują ją w praktyce, poznają różne języki programowania, przydatne narzędzia oraz środowiska programistyczne. Kładziemy duży nacisk na rozwój tzw. kompetencji miękkich, które są potrzebne w pracy zawodowej każdemu, a zwłaszcza programistom!

  • Zagadnienia programistyczne. To np. mechanizmy działania programów czy gier oraz zasady ich projektowania i tworzenia (pętle, zmienne, kolokacje, instrukcje warunkowe, kinematyka itp.). Często znajdują się na pograniczu kilku dziedzin i są dość złożone, ale my rozkładamy je na czynniki pierwsze!
  • Języki programowania. Jest ich mnóstwo, ale różnią się m.in. zakresem wykorzystania i oczywiście stopniem trudności. Najmłodsze dzieci zaczynają od prostego języka obrazkowego Scratch (programowanie w nim przypomina układanie puzzli), aby za jakiś czas przejść do Lua na platformie Roblox. Starsi uczniowie korzystają z profesjonalnych języków, m.in. Python i C# (gry oraz aplikacje i programy) i HTML, CSS i JavaScript (strony internetowe).
  • Umiejętności „miękkie”. Na każdych zajęciach uczniowie się rozwijają – trenują m.in. takie umiejętności jak myślenie logiczne, analityczne i twórcze,  rozwiązywanie problemów, praca projektowa i zespołowa, skupienie na pracy, uczenie się na błędach i chęć ciągłego podnoszenia swoich kompetencji.

Kto prowadzi programistyczne zajęcia pozalekcyjne w Rzeszowie?

Kursy programowania w Rzeszowie prowadzą nauczyciele programowania z kwalifikacjami pedagogicznymi. To osoby nie tylko aktywne zawodowo (które nieustannie podnoszą swoje kompetencje i są na bieżąco z praktykami i trendami w programowaniu) ale też od wielu lat pracujące z młodymi ludźmi. Potrafią z nimi rozmawiać, rozumieją ich problemy, spełniają oczekiwania. To mentorzy, którzy wspierają swoich podopiecznych i nieustannie motywują do ciężkiej pracy!

Ile kosztuje kurs programowania w Rzeszowie?

Nasze kursy programowania mają charakter semestralny. Całość jest rozłożona na dwa lub trzy semestry, a kolejny semestr to wyższy poziom, czyli poszerzanie swoich umiejętności. Jeden semestr kosztuje od ok. 950 do 1200 zł (cena różni się ze względu na tematykę zajęć oraz wiek uczestników) i składa się z 14 spotkań po 90 minut. Umożliwiamy rozłożenie płatności na raty. 

Na każdym naszym kursie pierwsze zajęcia są za darmo. Jeśli nie nie spodobają się lub nie spełnią oczekiwań uczestnika, może po prostu zrezygnować z kursu bez ponoszenia żadnego wydatku. 

Jak zapisać się na programistyczne zajęcia dodatkowe dla dzieci w Rzeszowie?

Na kurs programowania w Rzeszowie można zapisać się przez internet, korzystając z formularza dostępnego na naszej stronie (w zakładce „Zapisy i terminarz”). Druga możliwość to kontakt telefoniczny lub mailowy z sekretariatem. Zapraszamy! 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst