Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kurs programowania – Toruń!

Na kurs programowania w Toruniu zapraszamy wszystkich młodych pasjonatów gier komputerowych, informatyki i nowych technologii. Z Gigantami Programowania uczą się dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat – od podstaw do poziomu zaawansowanego. W zależności od tematyki konkretnego, wybranego kursu młodzi ludzie programują m.in. aplikacje, strony internetowe oraz gry komputerowe, wykorzystując poznane profesjonalne języki programowania i różnorakie narzędzia. Jednocześnie doskonale się bawią i produktywnie spędzają swój wolny czas.

Toruń

Zapisy i terminarz

Dostępne w naszej ofercie kursy zostały podzielone pod kątem tematyki oraz wieku uczestników. Zajęcia odbywają się wyłącznie w grupach rówieśniczych, w których uczniowie mają zbliżony poziom wiedzy i umiejętności.

Czego uczy kurs programowania w Toruniu?

Zakres i poziom zdobywanej wiedzy i umiejętności jest zależny od tematyki kursu, realizowanego semestru oraz wieku uczestników. Dążymy do tego, aby zapewnić naszym podopiecznym solidną wiedzę i doświadczenie z zakresu programowania, ale też szerokie kompetencje cyfrowe i tzw. miękkie.

  • Umiejętności programistyczne – dotyczące programowania konkretnego wycinka cyfrowego świata (np. gier komputerowych, stron internetowych lub aplikacji), języka programowania (np. C#, Python, HTML i CSS, JavaScript), a także środowisk i narzędzi dla developera (np. Unity, MakeCode, Roblox). Ze względu na praktyczny charakter zajęć najwięcej czasu poświęcamy pracy nad własnymi projektami i ciekawym ćwiczeniom.
  • Umiejętności cyfrowe – dotyczące m.in. obsługi komputera i technicznych zagadnień oraz bezpiecznego i wartościowego korzystania z internetu, nowych technologii czy mediów społecznościowych. Część zajęć rozwijamy o hacking (uczniowie poznają m.in. schematy ataków hakerskich i rodzaje wirusów) oraz cyberbezpieczeństwo (to np. obrona przed atakami hakerskimi oraz sposoby zabezpieczania serwisów).
  • Kompetencje „miękkie” – młodzi ludzie uczą się kształtować swój sposób myślenia, podejście do nauki i pracy oraz osobowość w taki sposób, aby dobrze przygotować się do podjęcia w przyszłości pracy zawodowej. Doskonalą liczne umiejętności takie jak np. łączenie kreatywności z myśleniem logicznym i analitycznym, praca projektowa i zespołowa, rozwiązywanie problemów, uczenie się na błędach oraz dążenie do celu i niezrażanie się niepowodzeniami.

Jaką formę ma kurs programowania w Toruniu?

Kurs programowania w Toruniu ma formę semestralną. Oznacza to, że cały kurs składa się z dwóch lub trzech semestrów, które różnią się poziomem (od podstaw do zagadnień zaawansowanych). Po ukończeniu pierwszego semestru można rozpocząć naukę na wyższym poziomie w semestrze drugim i doskonalić umiejętności. Jeden semestr kursu to zwykle 14 spotkań, a każde trwa 90 minut.

Kurs ma z góry zaplanowany przebieg i określony program każdych zajęć. Wszystkie lekcje dotyczą konkretnego zagadnienia, a w przypadku najmłodszych uczestników są realizowane w atrakcyjnej konwencji zabawy (to np. wyścigi, pojedynki, teleturnieje). Niezależnie od poziomu i tematyki kursu najwięcej czasu zajmuje praktykowanie programowania, czyli ćwiczenia i praca projektowa.

Każde pierwsze zajęcia kursu są bezpłatne – młody człowiek może więc sprawdzić, czy są to zajęcia dla niego, czy spełniają oczekiwania. Jeśli nie będzie zainteresowany, może zrezygnować z kursu bez ponoszeniu wydatku.

Zapisz się na kurs

Kto prowadzi kurs programowania w Toruniu?

Kurs programowania w Toruniu prowadzi nauczyciel programista, który posiada  kwalifikacje pedagogiczne i doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Wie, czym interesują się młodzi ludzie, jakie mają problemy i potrzeby, potrafi do nich dotrzeć i z nimi rozmawiać. Wszystkie zagadnienia tłumaczy w sposób zrozumiały i obrazowy, na konkretnych przykładach. W razie potrzeby pracuje z uczniem indywidualnie. Stara się rozbudzać w młodych ludziach pasję i motywować ich do pracy!

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst