Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania - Wołomin!

Jak wynieść korzyści z nowych technologii i silnie skomputeryzowanej rzeczywistości? Ucząc się ją tworzyć! Na to właśnie pozwalają kursy programowania dla dzieci w Wołominie. Nasza szkoła przygotowuje najmłodszych do rozwiązywania złożonych problemów z zakresu programowania, a jednocześnie daje im solidne fundamenty do przyszłej kariery na rynku polskim i zagranicznym. U Gigantów Programowania jest miejsce dla każdego ambitnego miłośnika nauki przez zabawę!

Wołomin

Zapisy i terminarz

Na czym polega nauka programowania - Wołomin

Nie mamy jednego ogólnego kursu programowania w Wołominie - nasze lekcje dzielimy w tematyczne semestry, które później można kontynuować na wyższym poziomie. Dzięki temu każdy absolwent Szkoły Gigantów Programowania ma konkretne kompetencje i wie, jak wykorzystać zdobyte doświadczenie w kolejnych projektach.

Na kursach programowania można poznać następujące zagadnienia:

 • Scratch - język programowania, który idealnie pasuje do początkowych zmagań z algorytmami. Stworzono go z myślą właśnie o pierwszych krokach w programowaniu. Dla dzieci w Wołominie proponujemy m.in. tworzenie interaktywnych historyjek, animacji i prostych gier 3D, ale nie za pomocą skomplikowanych kodów, tylko elementów graficznych.
 • Python - ten język jest już bardziej zaawansowany, więc najmłodsi będą mogli poczuć się jak początkujący deweloperzy. Python posłuży im m.in. do modyfikacji… popularnej gry Minecraft. Wykorzystujemy do tego platformę Microsoft MakeCode, która pozwala na efektywne przyswajanie struktur Pythona.
 • C# - wyciągniemy również arsenał cięższego kalibru - język C# to przedsionek prawdziwej pracy programisty, która z pewnością będzie dla Ciebie (lub Twojego dziecka) obiecującą perspektywą po naszych kursach. Każdy uczestnik zajęć kończy semestr ze zrealizowanymi projektami na karku - pierwsze doświadczenie jak znalazł!
 • Visual Studio - zarówno podczas nauki programowania w Pythonie, jak i w C# kurs jest wzbogacony o pracę w środowisku Visual Studio. Przy pomocy tego programu można uczyć się pisania pętli, instrukcji warunkowych, tablic, metod i wielu innych tajemniczych struktur języków programowania.
 • Unity - to kolejne z praktycznych narzędzi, które programiści wykorzystują na co dzień. Silnik Unity służy do tworzenia gier wideo na dowolne urządzenie i współgra z językiem C#.
 • Roblox - tworzenie gier w środowisku Roblox to jednocześnie rozwijanie kompetencji z zakresu programowania w języku Lua. Platforma została zaprojektowana właśnie z myślą o początkujących adeptach kodowania i daje doskonały wstęp do tworzenia skomplikowanych kodów w C#.

Kursy programowania dla dzieci w Wołominie - czego uczą nasze zajęcia?

Czy wiesz, że nauka programowania ma zbawienny wpływ na dziecięcy i nastoletni mózg? Wiedza, którą przyswajają nasi kursanci to nie tylko zagadnienia informatyczne, ale także związane z szeroko pojętym rozwojem. Programowanie uczy:

 • analitycznego, a zarazem kreatywnego myślenia, czyli cierpliwego szukania rozwiązania problemu, opierając się na informacjach, które już mamy, ale także wychodząc poza utarte schematy;
 • cierpliwości, nabywanej w procesie szukania algorytmów, które najlepiej oddadzą nasz pomysł dla daną stronę, aplikację, grę czy program;
 • pracy pod presją czasu;
 • działania jako członek grupy realizującej większy projekt;
 • wytrwałości w dążeniu do zamierzonego efektu i nie zważania na potknięcia.

Łatwo zauważyć, że korzyści, które czekają na kursach programowania w Wołominie, nie tylko otwierają dla nas świat zawodowych programistów, ale także stymulują nasz rozwój intelektualny na wielu płaszczyznach. Nauka programowania jest więc pomysłem nie tylko dla fanów komputerów, gier czy informatyki, ale dla każdego, kto chce podejmować nowe wyzwania, a przede wszystkim przeżyć nową przygodę!

Zapisz się na kurs

Wołomin - zajęcia pozalekcyjne w Szkole Gigantów Programowania

Dzieci i młodzież, na równi z ich rodzicami, docenili kursy z naszej oferty m.in. za przemyślany podział wiekowy. Każdy kurs to przestrzeń dla osób w podobnym wieku (przedział trzech lat), dzięki czemu zajęcia są miło spędzonym czasem z rówieśnikami, którzy wspierają się w zmaganiach z kodem. Kolejnym atutem są materiały powtórzeniowe, które systematyzują zdobytą wiedzę. Mamy też podejście „od nitki do kłębka”, które zachęca do nauki dzieci nieznające nawet podstaw programowania. Zwracamy uwagę i na teorię, i na praktykę - po dawce solidnej wiedzy kierujemy się do realizacji projektu - strony internetowej, gry, programu czy aplikacji.

Sukcesy młodych programistów to zasługa ich sumiennych mentorów - każdy trener ma imponującą wiedzę i doświadczenie nie tylko jako programista, ale także jako pedagog. Dzięki odpowiedniemu podejściu młodzi ludzie mogą nabyć wszystkie wyżej wymienione umiejętności miękkie i wykorzystać je w każdej dziedzinie życia.

Zapraszamy na kursy programowania dla dzieci w Wołominie - nasza siedziba znajduje się przy ulicy Wileńskiej 51B, ale możesz skorzystać również z oferty zajęć online. Zainteresowanych odsyłamy też do zakładki Kursy i cennik, gdzie znajdziesz każdy kurs ze szczegółowymi opisami wszystkich lekcji i ceną - naukę programowania w Wołominie można opłacać w ratach.

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst