Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania - Częstochowa!

Jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na współczesnym rynku pracy, sposób na ciekawe zajęcia pozaszkolne w Częstochowie, droga do rozwoju kreatywności i logicznego myślenia. Pod każdym z tych określeń kryje się… nauka programowania! Zobacz, co dziecko lub nastolatek może wynieść z zajęć, które odkryją przed nim świat kodu, algorytmów, aplikacji i stron internetowych.

Częstochowa

Zapisy i terminarz

Nauka programowania - częstochowska siedziba Gigantów

Giganci Programowania to grupa specjalistów z branży IT i jednocześnie pedagogów, którzy wierzą, że kursy programowania dla dzieci i młodzieży mają zbawienny wpływ na ich edukację i przyszłą ścieżkę zawodową. Niezależnie od tego, czy myślisz o takich zajęciach dla Twojego kilkuletniego dziecka czy sam jesteś nastolatkiem lub nastolatką szukającą ciekawych aktywności intelektualnych - nauka programowania to strzał w dziesiątkę! Tak jak w wielu polskich miastach, otworzyliśmy swoją siedzibę również w Częstochowie, żeby prowadzić kursy stacjonarne.

Dla wszystkich domatorów lub mieszkańców oddalonych miasteczek prowadzimy też kursy programowania online. W Częstochowie, Kłomnicach, Przyrowie czy Kruszynie - z każdego miejsca na świecie możesz uczestniczyć w naszych zajęciach!

Kurs programowania - walka o pozycję na rynku pracy czy czysta zabawa?

Dlaczego warto skorzystać z kursów programowania w Częstochowie? Odpowiedzi jest wiele, bo też wiele jest korzyści z nauki programowania pod okiem Gigantów Programowania - oto niektóre z nich:

 • Uczniowie mogą traktować kursy programowania jako wstęp do pierwszej pracy. Początkowe zajęcia są przystosowane dla zupełnie „zielonych” w temacie, ale na koniec semestru każdy ma już za sobą pisanie pierwszych zaawansowanych projektów! Takie doświadczenie to najlepszy wstęp do branży IT, jaki można sobie zafundować.
 • Nauka poprzez zabawę nie jest dla nas pustym frazesem - dla uczestników przygotowujemy kursy programowania, które ich przede wszystkim bardzo zaciekawią, a czas spędzony nad wspólnym projektem w gronie rówieśników będzie prawdziwą przyjemnością. Opracowujemy program kursów tak, żeby dzieci widziały w nich atrakcyjną alternatywę dla innych aktywności przy komputerze, które niekoniecznie są dla nich rozwijające.
 • Nasza droga może trwać kilka lat - kursy są tak ułożone, żeby zagadnienia się ze sobą łączyły. Kończąc jeden kurs, już wiesz, jakie masz dalsze możliwości rozwoju i w ten sposób nauczyć się najpopularniejszych języków programowania i tworzenia stron internetowych, gier czy aplikacji. Jeśli dziecko lub nastolatek połknie bakcyla i kodowanie go wciągnie, to warto wykorzystać potencjał!
 • Naszym największym zasobem jest nasza kadra - specjaliści pełni doświadczenia i autorzy niejednego programu, a jednocześnie pedagodzy, którzy wiedzą, nie tylko jak uczyć, ale też jak motywować ucznia i wydobyć jego mocne strony. Skorzystaj z lekcji pokazowej i przekonaj się sam(a), co to znaczy dobry trener!

Ćwiczenia praktyczne na naszych kursach programowania w Częstochowie

Żeby dzieci i nastolatki chciały angażować się w naukę, potrzebują bodźca w postaci nagrody i potwierdzenia, że to, co robią, ma sens. Nieodzownym elementem każdego kursu są więc ćwiczenia praktyczne i większy projekt, który porządkuje zdobyte kompetencje:

 • gra komputerowa,
 • design graficzny,
 • strona komputerowa,
 • aplikacja.

Już po pierwszym semestrze kursant ma na swoim koncie interesujące i przede wszystkim satysfakcjonujące przedsięwzięcie. To wielki kopniak dla pewności siebie, którego tak wiele pociech potrzebuje.

Zapisz się na kurs

Kursy programowania w Częstochowie - własny sposób na rozwój!

Programowanie to głęboka studnia umiejętności i zainteresowań, nie ma jednej ścieżki kariery programisty. Doskonale widać to po naszych kursach programowania dla dzieci w Częstochowie. Uczymy różnych języków programowania, do których należą m.in.:

 • Scratch - let’s start from… Scratch! To idealny język dla najmłodszych uczestników kursów, bo idea programowania jest przyswajana poprzez pracę na elementach graficznych. Wykorzystujemy Scratcha do modyfikowania uniwersum znanych gier - Minecrafta czy Fortnite. Mimo że Scratch jest najprostszym językiem programowania, to pozwala wkroczyć na wyższy poziom już po pierwszym semestrze!
 • Python - ten język ma już bardziej zaawansowane struktury, dzięki czemu kursanci mogą poczuć się jak prawdziwi początkujący programiści! Na naszych zajęciach z programowania dla dzieci w Częstochowie używamy Pythona i jego bibliotek w połączeniu ze środowiskiem Visual Studio, które daje ogrom możliwości z zakresu profesjonalnego programowania.
 • C# - wstęp do programowania w C# to prawdziwa szkoła zawodowego kodowania. Uczniowie mogą również kontynuować tworzenie gier komputerowych, tym razem wykorzystując silnik Unity i poznając techniki projektowania grafik 3D w programie Blender.

Tworzenie stron internetowych - nauka programowania w Częstochowie

Przygoda z programowaniem u Gigantów może zmienić całe życie młodego człowieka. Jak? Przez pokazanie mu tajników pracy developera, czyli twórcy stron internetowych! Kursy programowania w Częstochowie obejmują zagadnienia związane ze znacznikami HTML, projektowaniem wyglądu strony za pomocą stylów CSS, a także zaawansowanego języka programowania JavaScript. Takie przygotowanie do pracy w branży IT przyda się nie tylko na rynku pracy w Polsce, ale też za granicą! Zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu mailowego (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznego (22 112 10 63).

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst