Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Mińsk Mazowiecki

Nauka programowania wciąga i ekscytuje, a przy tym jest pożyteczna i otwiera drzwi do zawodów przyszłości! Mińsk Mazowiecki to jedna z kilkudziesięciu lokalizacji, w których organizujemy kursy Gigantów Programowania dla młodych ludzi w wieku od 7 do 18 lat. Zapraszamy wszystkich tych, którzy pasjonują się cyfrowym światem i chcą nauczyć się tworzyć gry komputerowe, strony internetowe, aplikacje – w profesjonalnych językach programowania i z wykorzystaniem fachowych narzędzi!

Mińsk Mazowiecki

Jak zorganizowana jest nauka programowania w Mińsku Mazowieckim?

W Mińsku Mazowieckim przygotowaliśmy kilkanaście kursów tematycznych dla dzieci i młodzieży w różnym wieku. Zajęcia odbywają się w małych grupach rówieśniczych, a na każdej lekcji uczniowie zdobywają nowe praktyczne umiejętności programistyczne. Organizujemy kursy semestralne i krótsze (na ferie i wakacje), a na każdym zapewniamy moc zabawy i atrakcji!

Jakie organizujemy kursy programowania w Mińsku Mazowieckim?

Mińsk Mazowiecki to lokalizacja jednego z wielu oddziałów naszej szkoły – Giganci Programowania uczą w całej Polsce i w każdej miejscowości proponujemy taki sam pakiet kursów. Każdy kurs realizuje odmienny program i jest opracowany dla innej grupy wiekowej – zapraszamy dzieci od najmłodszych lat, aż po prawie dorosłą młodzież, która chce się przygotować do zawodu programisty. Ze względu na tematykę kursy programowania w Mińsku Mazowieckim dzielą się na kilka grup.

• Programowanie gier komputerowych. Od obrazkowego języka Scratch – dla najmłodszych, przez przebudowywania świata Minecraft w języku Python i tworzenie w Lua na platformie Roblox, po profesjonalny C# i silnik gier Unity. W przystępny sposób wyjaśniamy mechanizmy tworzenia i działania gier, a na kursie uczestnicy opracowują autorskie projekty – własne gry!
  • Programowanie w konkretnym języku. Najpopularniejszy język Python, który wykorzystują NASA i CERN, czy C#, w którym można zaprogramować w zasadzie wszystko: od gier po aplikacje – nauka programowania zorientowana na profesjonalne narzędzia ułatwia młodzieży start na rynku pracy i zdobycie wymarzonej, satysfakcjonującej i dochodowej posady, nawet bez studiów!
  • Programowanie stron internetowych. Web developer nie bez przyczyny określany jest „zawodem przyszłości”. Umiejętności programistyczne z zakresu tworzenia stron internetowych są i będą na wagę złota, a przydają się również do rozwoju swojego biznesu bądź pasji. Od projektu i zasad UI/UX designu, przez programowanie w HTML, CSS i JavaScript, po zarządzanie stroną!
  • Hacking i cyberbezpieczeństwo. Cały Mińsk Mazowiecki może teraz spać spokojnie: uczymy młodzież zapobiegania atakom hakerskim i ich odpierania. Giganci Programowania obnażają mechanizmy działania hakerów, narzędzia i rodzaje złośliwego oprogramowania. Po zajęciach młodzież potrafi zadbać o swoje bezpieczeństwo i prywatność w sieci – a to już niezbędna umiejętność!

Czego uczą kursy programowania w Mińsku Mazowieckim?

Każdy kurs programowania w Mińsku Mazowieckim ma szczegółowo opracowany program i cele – w zależności od tematyki zmieniają się zdobywane przez uczniów umiejętności programistyczne. Uczestnicy kursów poznają profesjonalne języki i narzędzia ułatwiające programowanie cyfrowej „rzeczywistości”. Do tego uczą się zasad i mechanizmów działania oraz tworzenia programów, zdobywając wiedzę z zakresu wielu dziedzin, m.in. matematyki, fizyki i grafiki.

Niezależnie od tematyki kursu i wieku uczestników ogromną wagę przykładamy także do rozwoju tzw. kompetencji miękkich, takich jak m.in.:

• analityczne i logiczne myślenie,
  • abstrakcyjne i twórcze myślenie,
  • łączenie logicznego myślenia z kreatywnością,
  • organizacja czasu pracy, dbałość o higienę pracy,
  • praca w grupie, praca „projektowa” i pod presją czasu,
  • rozwiązywanie problemów,
  • uczenie się na własnych błędach,
  • dążenie do ciągłego rozwoju i poszerzania horyzontów,
  • skupienie, dokładność, rzetelność.

Jak przebiegają programistyczne zajęcia pozalekcyjne w Mińsku Mazowieckim?

Mińsk Mazowiecki ma wspaniałą kadrę nauczycielską – Giganci Programowania to nauczyciele-programiści aktywni zawodowo oraz doświadczeni w pracy z dziećmi. Zajęcia z programowania dla dzieci w Mińsku Mazowieckim prowadzi taki właśnie nauczyciel, który w przystępny sposób objaśnia zawiłe zagadnienia, wspiera i motywuje, rozbudza pasję!

Każda lekcja w ramach kursu ma konkretny program, a w przypadku najmłodszych jest również organizowana w ciekawej konwencji z elementami zabawy.

Giganci Programowania uczą przede wszystkim w praktyce – uczniowie od najmłodszych lat tworzą własne działające programy – aplikacje, gry komputerowe i strony internetowe.

Ile kosztuje nauka programowania (Mińsk Mazowiecki)?

Jeden semestr kursu – 14 spotkań po 90 minut – kosztuje od około 950 do 1200 zł (w zależności od programu, poziomu i wieku uczestników). Całą kwotę można rozłożyć na raty, a pierwsza lekcja jest darmowa – można zrezygnować z kursu bez ponoszenia wydatku. Na programistyczne zajęcia pozalekcyjne w Mińsku Mazowieckim można się zapisać poprzez formularz dostępny na naszej stronie bądź kontaktując się z sekretariatem.

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok