Trwają zapisy na krótkie kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kurs programowania – Skierniewice!

Kurs programowania z Gigantami Programowania to połączenie nauki i doskonałej zabawy! Na kursie programowania w Skierniewicach dzieci i młodzież od 7. do 18. roku życia tworzą gry komputerowe, aplikacje i strony internetowe, podejmują mnóstwo ciekawych wyzwań i zgłębiają wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa – to wszystko pod okiem nauczyciela programisty i w niewielkiej grupie rówieśników. W ofercie młodzi ludzie znajdą kilka tematycznych kursów, które odpowiadają na różne zainteresowania i pozwalają wyspecjalizować się w danym obszarze.

Skierniewice

Zapisy i terminarz

Zajęcia mają charakter semestralny i realizują materiał od podstaw do poziomu zaawansowanego. W semestrze odbywa się kilkanaście spotkań po 90 minut. Młodzi ludzie uczą się głównie w praktyce i pracują na własnych projektach.

Jakie są dostępne kursy programowania w Skierniewicach?

Oferta Gigantów Programowania w zakresie stacjonarnych zajęć w Skierniewicach obejmuje kilkanaście różnych kursów o odmiennej tematyce i jest podzielona ze względu na wiek uczestników. Są to głównie trzy duże dziedziny programowania.

  • Programowanie gier komputerowych. Gry to pasja wielu młodych ludzi, a jednocześnie świetny przykład do obrazowego wyjaśnienia mechanizmów programowania – najważniejszych zagadnień, schematów i zasad. Tworzenia gier dzieci uczą się już od 7. roku życia, zaczynając od wizualnego języka Scratch i gry Minecraft. Starszaki programują w Roblox (w języku Lua), a młodzież tworzy w sposób profesjonalny – na silniku Unity i w C#.
  • Tworzenie programów i aplikacji. Kurs programowania z Gigantami można potraktować jako przygotowanie do zawodu developera. Młodzież uczy się m.in. takich języków jak Python i C# oraz wykorzystuje je do tworzenia w pełni działających i rozbudowanych aplikacji. To umiejętności, które są poszukiwane przez pracodawców i które umożliwiają aplikację na praktyki czy staż, a nawet na „juniorskie” stanowisko.

Programowanie stron internetowych. Młodzi ludzie uczą się planować, projektować i programować serwisy (proste strony, platformy, e-sklepy) oraz je publikować. Pracują z językami HTML, CSS i JavaScript, poznają trendy w designie i UX/UI oraz wykorzystują narzędzia dla programistów. Dodatkowo zdobywają nieco wiedzy z zakresu hackingu i bezpieczeństwa w sieci.

Zapisz się na kurs

Czego młodzi ludzie uczą się na kursie programowania w Skierniewicach?

  • Zdobywają wiedzę i umiejętności programistyczne w danym obszarze – np. programowania gier lub tworzenia stron internetowych. To duża dawka teorii (zagadnienia, mechanizmy, schematy, reguły) intensywnie ćwiczona w praktyce (na rzeczywistych projektach). Uczestnicy pracują w danym języku programowania (np. Python, C#, Lua, HTML, CSS, JavaScript) i korzystają z wielu narzędzi oraz środowisk programistycznych.
  • Pogłębiają swoje kompetencje cyfrowe w zakresie obsługi komputera, korzystania z internetu oraz nowych technologii. Każdy kurs programowania w Skierniewicach ma na celu nauczyć młodych ludzi bezpiecznie, świadomie i mądrze poruszać się w wirtualnym świecie i unikać cyfrowych zagrożeń.

Zdobywają liczne kompetencje „miękkie”, które przydają się w szkole, na studiach i w pracy zawodowej. To np. umiejętności: organizacji czasu pracy, pracy projektowej i zespołowej, rozwiązywania problemów, łączenia podejścia logicznego i analitycznego z kreatywnym (twórczym), odporności na stres oraz niepowodzenia, a także dążenia do ciągłego rozwijania swoich kompetencji.

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Nasi
partnerzy

Polecane z
bloga

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj

Najlepiej sprzedające się gry wideo na świecie

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst