Trwają zapisy na krótkie kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kurs programowania – Gdynia!

Na kurs programowania w Gdyni z Gigantami Programowania zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 18 lat – wszystkich tych młodych ludzi, którzy interesują się programowaniem i chcą zacząć tworzyć własne gry komputerowe, aplikacje czy serwisy internetowe. Te wyjątkowe zajęcia pozalekcyjne w Gdyni pozwalają miło i produktywnie spędzić wolny czas, ale przygotowują też młodzież do podjęcia w przyszłości pracy w zawodzie programisty.

Gdynia

Zapisy i terminarz

Nasza oferta obejmuje aż kilkanaście tematycznych kursów programowania dla różnych grup wiekowych. Przyszły uczestnik może wybrać takie zajęcia, które najlepiej pokrywają się z jego zainteresowaniami. Są to kursy semestralne, które stopniowo zwiększają poziom umiejętności programistycznych. Zapraszamy!

Czego uczy kurs programowania w Gdyni?

Cały nasz pakiet kursów programowania w Gdyni jest bardzo różnorodny. Każdy kurs realizuje określoną tematykę i ma swój szczegółowo opracowany program, a dotyczy programowania konkretnego obszaru cyfrowego świat (m.in. gier, aplikacji, serwisów internetowych) lub jest zorientowany na dany język programowania i powiązane z nim narzędzia. Spis kursów (razem ze szczegółowymi opisami) jest dostępny w zakładce „Kursy i cennik”.

Jednak już niezależnie od tematyki kursu serwujemy jego uczestnikom solidną dawkę wiedzy, którą od razu wykorzystują w praktyce. Większość czasu poświęcamy na ćwiczenia i pracę projektową – młodzi ludzie po prostu programują i z każdą godziną robią to coraz lepiej! Zależy nam też na rozwoju tzw. umiejętności miękkich, które są bardzo potrzebne programistom (i nie tylko!).

Wiedza i umiejętności programistyczne

 • Tworzenie gier komputerowych. W dziedzinie programowania gier nasza oferta obejmuje zajęcia dla uczniów w każdym wieku. Dzieci tworzą głównie w obrazkowym języku Scratch, a następnie przebudowują Minecrafta i działają na platformie Roblox. Młodzież wykorzystuje już profesjonalny silnik do gier Unity. W zależności od tematyki i poziomu kursu oraz wieku młodzi ludzie tworzą w językach Scratch, Lua, Python i C#.
 • Tworzenie stron internetowych. Są to zajęcia głównie dla młodzieży, dla osób, które chcą zawodowo lub hobbystycznie zajmować się programowaniem serwisów. Kurs obejmuje m.in. projektowanie stron zgodnie z najlepszymi praktykami UX/UI, programowanie i publikację witryn oraz zarządzanie nimi. Kursanci korzystają z profesjonalnych języków programowania (HTML, CSS, JavaScript) i przydatnych narzędzi oraz zgłębiają tajniki cyberbezpieczeństwa.
 • Programowanie w konkretnym języku. Zawodowi programiści zwykle specjalizują się w wąskiej dziedzinie, ale znają kilka języków. Aby przygotować młodzież do podjęcia pracy w tym zawodzie, proponujemy kilka kursów, które opierają się wyłącznie na wybranym profesjonalnym języku (np. C#, Python) i powiązanych z nim narzędziach. Zajęcia mają charakter projektowy, uczniowie tworzą własne działające programy czy aplikacje, które mogą później rozwijać.
 • Cyberbezpieczeństwo i hacking. Teoria i praktyka w zakresie dbałości o bezpieczeństwo w sieci, w tym także przeciwdziałania atakom hakerów i ich odpierania, jest ważna dla każdego programisty (zawodowca i hobbysty). Na tego rodzaju zajęciach młodzież poznaje tajniki działalności hakerów, aby nie dać się złapać w ich „wnyki”. Podstawowe informacje w tym temacie pojawiają się także niemal na każdym naszym kursie.

Zapisz się na kurs

Wachlarz kompetencji „miękkich”, nie tylko do programistów!

Wiedza i umiejętności to jedno, ale równie ważny dla każdego człowieka jest rozwój tzw. kompetencji miękkich. Praca programisty jest pod tym względem szczególna, bo wymaga stałego kształtowania swojego charakteru i sposobu myślenia. To gwarancja powodzenia w pracy i czerpania z niej przyjemności oraz satysfakcji. Na każdym kursie programowania w Gdyni młodzi ludzie ćwiczą takie umiejętności jak np.:

 • myślenie logiczne, analityczne i przyczynowo-skutkowe,
 • myślenie twórcze (kreatywność, rozwój wyobraźni),
 • łączenie logiki i analityki z kreatywnością,
 • koncentracja na pracy, dokładność i sumienność,
 • organizacja pracy projektowej,
 • praca zespołowa i pod presją czasu,
 • odporność na niepowodzenia i uczenie się na błędach,
 • potrzeba ciągłego podnoszenia swoich kompetencji,
 • rozwiązywanie problemów.

Jak taki kurs programowania w Gdyni jest zorganizowany?

Każdy stacjonarny kurs programowania w Gdyni ma formę semestralną. Kompletny kurs to dwa lub trzy semestry. Dopiero po ukończeniu pierwszego można zapisać się na kolejny, wyższy poziom (lub zrezygnować z nauki). Semestr składa się z 14 spotkań (dwie lekcje po 45 minut), a każde z nich ma opracowany swój program. Każde zajęcia wprowadzają nowe zagadnienia, na części są organizowane powtórki materiału, a na ostatnich – wprowadzenie do kolejnego semestru lub kursu o innej tematyce.

Jak przebiegają programistyczne zajęcia dla dzieci w Gdyni?

Lekcje są atrakcyjne – obfitują w elementy zabawy i rozrywki. Młodsze dzieci uczą się wyłącznie podczas zabawy, a zajęcia są organizowane w ciekawej konwencji, zgodnej z ich zainteresowaniami (to np. pojedynki, wyścigi, teleturnieje, rozgrywki).

Nasze zajęcia z programowania odbywają się w małych grupach rówieśniczych, w których różnica wieku pomiędzy uczniami nie przekracza dwóch lat. Kursanci mają zbliżony poziom wiedzy i umiejętności i nie odczuwają żadnej presji.

Takie programistyczne zajęcia dodatkowe dla dzieci w Gdyni są prowadzone przez nauczycieli – programistów, ale jednocześnie także wykwalifikowanych pedagogów, którzy z młodymi ludźmi pracują od lat. Każdy nauczyciel Gigantów jest dla swoich podopiecznych „mentorem” – wspiera, cierpliwie objaśnia, motywuje, słucha, rozumie i odpowiada na potrzeby uczniów.

Ile kosztują programistyczne zajęcia pozalekcyjne w Gdyni?

Każdy kurs programowania w Gdyni ma przypisaną stałą cenę, a zależy ona m.in. od tematyki kursu, poziomu nauki oraz wieku uczestników. Rozbieżności nie są duże, bo jeden semestr kursu kosztuje od ok. 950 do 1200 zł.

W koszt kursu wliczonych jest 14 spotkań po 90 minut, pomoc profesjonalnego nauczyciela-programisty oraz materiały dydaktyczne, dzięki którym młodzi ludzie mogą jeszcze bardziej rozwijać swoje umiejętności w wolnym czasie.

Po pierwszych zajęciach można zrezygnować z kursu i nie pociąga to za sobą żadnych kosztów, czyli pierwsza lekcja jest zawsze darmowa.

Jak zapisać się na kurs programowania w Gdyni?

Na programistyczne zajęcia pozalekcyjne w Gdyni z Gigantami można się zapisać już bezpośrednio na naszej stronie (wystarczy wypełnić krótki formularz), ale też drogą telefoniczną lub mailową. Zachęcamy do kontaktu z naszym sekretariatem, jeśli mają Państwo pytania lub potrzebują pomocy w wyborze odpowiedniego kursu. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Nasi
partnerzy

Polecane z
bloga

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj

Najlepiej sprzedające się gry wideo na świecie

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst