Trwają zapisy na krótkie kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Olkusz

Kursy programowania w Olkuszu z Gigantami Programowania to propozycja zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Kursów jest kilkanaście. Każdy realizuje odmienną tematykę, np. tworzenie: gier komputerowych, programów i aplikacji, stron internetowych, programowanie w konkretnym języku (Python, C#), cyberbezpieczeństwo i hacking, oraz jest przygotowany dla danej grupy wiekowej. Nauka programowania w Olkuszu ma formę praktyczną, a lekcje odbywają się rówieśniczych grupach i pod okiem doświadczonego nauczyciela.

Olkusz

Zapisy i terminarz

Jak zorganizowane jest programowanie dla dzieci w Olkuszu?

 • Semestralne kursy programowania. Cały kurs programowania składa się z dwóch lub trzech semestrów, a każdy kolejny realizuje wyższy poziom. Jeden semestr to ponad 20 godzin nauki programowania! Młodzi ludzie mają czas i przestrzeń, aby solidnie przećwiczyć umiejętności i rozwijać je w naturalnym tempie, bez presji czasu. Organizujemy też krótsze kursy: feryjne i wakacyjne.
 • Zajęcia prowadzone przez nauczyciela. Aktywny zawodowo programista i pedagog z kwalifikacjami i doświadczeniem w pracy z dziećmi – nauczyciel Gigantów Programowania – nie tylko uczy, objaśnia, przekazuje swoją wiedzę i kompetencje, ale również pomaga, wspiera, motywuje do pracy, rozbudza w młodych ludziach pasję i zachęca do ciągłego poszerzania horyzontów!
 • Niewielkie grupy rówieśnicze. Maksymalna różnica wieku uczniów w tej samej grupie zajęciowej to 2 lata – uczestnicy kursów programowania czują się swobodnie, nawiązują nowe znajomości, a jednocześnie poziom wiedzy oraz umiejętności jest wyrównany. To pozwala także prowadzić szkolenie w jednej, ciekawej dla wszystkich konwencji, dopasowanej do wieku i zainteresowań.
 • Atrakcyjna konwencja zajęć. Programowanie dla dzieci w Olkuszu łączy się ze świetną zabawą – uczymy się na przykładzie znanych i lubianych gier (np. Minecraft), w towarzystwie bajkowych bohaterów, podczas pojedynków, wyścigów i quizów. Z Gigantami nauka programowania w Olkuszu wciąga, jest łatwa i przyjemna. Nie tolerujemy nudy, stawiamy na przygodę! 
 • Praktyczny wymiar edukacji. Duża dawka wiedzy serwowana na każdych zajęciach z programowania jest od razu wykorzystywana w praktyce. Dzieci i młodzież pracują głównie na swoich projektach – tworzą gry, strony, aplikacje, realizują mnóstwo ćwiczeń i biorą udział w zabawach programistycznych. To wszystko przekłada się na naukę realnych umiejętności, a nie samej teorii!

Jakie są obecnie dostępne kursy programowania w Olkuszu?

Organizowane aktualnie kursy programowania w Olkuszu udostępniamy w zakładce „Kursy i cennik” – to łącznie kilkanaście tematycznych szkoleń semestralnych. Pod względem tematyki ofertę kursów można podzielić na kilka kategorii.

 • Programowanie gier. To propozycja dla każdej grupy wiekowej. Od języka obrazkowego Scratch i modyfikacji świata Minecraft dla najmłodszych, przez platformę do tworzenia gier Roblox i skrypty w Lua, po profesjonalny język C# i silnik do gier Unity – dla młodzieży. Zabawa i ogrom wiedzy w jednym!
 • Programowanie stron. Od projektu, przez programowanie, po publikację, zarządzanie, bazy danych, zabezpieczenia i rozbudowę. Młodzież wykorzystuje profesjonalne języki programowania (HTML, CSS, JavaScript) i narzędzia, a na zajęciach tworzy własne profesjonalne strony i platformy internetowe!
 • Programowanie w danym języku. Język programowania taki jak Python czy C# jest wykorzystywany przez zawodowych programistów i jego znajomość ułatwia młodemu człowiekowi start na rynku pracy. W zależności od tematyki szkolenia młodzi ludzie uczą się programować w danym języku i w praktyce!
 • Cyberbezpieczeństwo i hacking. Rodzaje wirusów czy schematy działania hakerów zgłębiane pod okiem nauczyciela uczą młodych ludzi zapobiegania atakom oraz ich odpierania. Po tego typu zajęciach młodzież potrafi skutecznie zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojej pracy w internecie.

Zapisz się na kurs

Jakie umiejętności zyskuje się kursach programowania w Olkuszu?

Każde programistyczne zajęcia pozaszkolne w Olkuszu mają opracowany program – w zależności od tematyki i poziomu dzieci i młodzież zdobywają umiejętność pracy z konkretnym językiem programowania, potrafią skorzystać z narzędzi deweloperskich, znają schematy i mechanizmy oraz są w stanie samodzielnie zaprogramować dany wycinek cyfrowego świata: grę, program, aplikację czy stronę.

Dodatkowo duży nacisk kładziemy na doskonalenie kompetencji „miękkich”, które są potrzebne programiście, a przydatne każdemu młodemu człowiekowi. To m.in. umiejętności:

 • łączenia myślenia logicznego z kreatywnym,
 • twórczego rozwiązywania problemów,
 • pracy w grupie i pod presją czasu, pracy projektowej,
 • organizacji pracy i skupienia na zadaniach,
 • wyciągania wniosków z własnych błędów,
 • dążenia do ciągłego samorozwoju.

Ile kosztują programistyczne zajęcia pozaszkolne w Olkuszu?

Semestr kursu programowania w Olkuszu to koszt z przedziału 950-1200 zł (zależny od tematyki, poziomu, wieku uczestników), a całą kwotę można rozbić na raty. Cena obejmuje 14 spotkań 90 minut pod okiem doświadczonego nauczyciela.

Pierwsze zajęcia są darmowe – czyli można zrezygnować z kursu bez obowiązku zapłaty. Na kursy programowania w Olkuszu można zapisać się poprzez formularz na naszej stronie lub kontaktując się z sekretariatem szkoły Gigantów Programowania. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Nasi
partnerzy

Polecane z
bloga

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj

Najlepiej sprzedające się gry wideo na świecie

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst