Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Ostrołęka!

Zapraszamy na kursy programowania w Ostrołęce! Kogo? Dzieci i młodzież od 7 do 18 lat, osoby początkujące i już programujące, które chcą rozwijać swoje umiejętności. Kursy Gigantów mają głównie charakter semestralny i realizują poziom od stopnia podstawowego do zaawansowanego. Każdy chętny ma okazję wybrać taką tematykę zajęć, jaka najlepiej pokrywa się z jego zainteresowaniami lub planami na przyszłość np. tworzenie: gier, aplikacji i programów, stron internetowych, programowanie w Python lub C# czy hacking i cyberbezpieczeństwo.

Ostrołęka

Zapisy i terminarz

Grupy zajęciowe są małe i uczestniczą w nich wyłącznie rówieśnicy (do 2 lat różnicy). Z Gigantami Programowania młodzi ludzie uczą się niemal tylko w praktyce, na własnych, autorskich projektach. Gwarantujemy solidną dawkę wiedzy, obfity we wrażenia trening umiejętności i mnóstwo dobrej zabawy!

Jakie są teraz dostępne kursy programowania w Ostrołęce?

Spis aktualnie organizowanych kursów programowania w Ostrołęce przygotowaliśmy w zakładce „Kursy i cennik”. To kilkanaście tematycznych szkoleń, z których każde ma opracowany własny szczegółowy program i cele, które realizuje. Zależy nam na tym, by młodzi ludzie rozwijali się w kierunku swojej pasji i specjalizowali się w konkretnej dziedzinie, gdyż to pomoże im realizować się hobbystycznie w danym obszarze lub dostać pracę na wymarzonym stanowisku.

 • Tworzenie gier komputerowych. Samo granie to fantastyczna zabawa, ale programowanie gier? Wciąga i ekscytuje! Od prostego języka Scratch, zabaw z Minecraftem i językiem Python, przez tworzenie na platformie Roblox w Lua, aż po profesjonalny silnik do gier Unity i programowanie w C#.
 • Tworzenie programów i aplikacji. Jak pracuje zawodowy programista? O tym można się przekonać na projektowych zajęciach z tworzenia np. aplikacji. Ucząc się zasad i mechanizmów programowania, ćwicząc dany język i poznając przydatne narzędzia, młodzież tworzy autorskie i działające programy!
 • Tworzenie stron internetowych. Web developer to zawód przyszłości, ale takie umiejętności przydają się też do rozwoju własnej działalności czy pasji. Na zajęciach młodzież poznaje języki programowania HTML, CSS i JavaScript, narzędzia i platformy oraz świeże trendy w dziedzinie projektowania UI/UX. 
 • Programowanie w danym języku. Tego typu zajęcia dobrze przygotowują do podjęcia w przyszłości pracy na stanowisku programisty. Młodzież uczy się wybranego języka (np. C# lub Python) i to w nim programuje poszczególne wycinki cyfrowej rzeczywistości. Takie projekty mogą zasilić portfolio i ułatwić aplikację na praktyki, staż czy nawet juniorskie stanowisko pracy!
 • Hacking i cyberbezpieczeństwo. Aby pokonać wroga, trzeba poznać jego metody działania! Zgłębiając tajniki aktywności hakerów, młodzi ludzie uczą się zabezpieczać swoje strony i programy oraz odpierać cyberataki. Poznają też najważniejsze zasady dbania o bezpieczeństwo i prywatność w internecie.

Zapisz się na kurs

Czego uczą programistyczne zajęcia pozaszkolne w Ostrołęce?

 • Języki programowania. W zależności od tematyki kursu dzieci i młodzież programują w konkretnym języku, zgłębiają jego specyfikę i zakres możliwości – w praktyce! Najmłodsi tworzą w obrazkowym języku Scratch, a starsze dzieci i młodzież wykorzystują języki Lua, Python, C#, HTML, CSS i JavaScript.
 • Środowiska i narzędzia programistyczne. W pracy programisty ważna jest nie tylko znajomość języków oraz zasad i mechanizmów programowania, ale również umiejętność korzystania ze środowisk i narzędzi deweloperskich. Młodsi kursanci pracują na platformach MakeCode, Kodu Game Lab i Roblox, a młodzież wykorzystuje m.in. Visual Studio i silnik gier Unity.
 • Kompetencje „miękkie”. Wiedza i doświadczenie są niezbędne, ale równie istotne w pracy programisty (i w każdym innym zawodzie!) jest doskonalenie charakteru i umiejętności „miękkich”, np.: pracy projektowej, zespołowej i pod presją czasu, organizacji pracy, koncentracji, łączenia myślenia analitycznego i logicznego z twórczym i abstrakcyjnym oraz uczenie się na błędach. Te i inne umiejętności młodzi ludzie szlifują na każdych zajęciach z Gigantami!

Jak organizujemy programowanie dla dzieci w Ostrołęce?

 • Małe grupy rówieśnicze. Uczymy się w niedużych grupach. Różnica wieku pomiędzy uczestnikami wynosi maksymalnie 1-2 lata. Każdy nasz uczeń może dzięki temu liczyć na indywidualną pomoc, gdy tylko jej potrzebuje. 
 • Wyrównany poziom wiedzy. To wynika nie tylko ze zbliżonego wieku, ale także z organizacji kursu – od poziomu podstawowego do zaawansowanego. Młodzi ludzie mają czas, aby powtarzać, ćwiczyć i naturalnie się rozwijać.
 • Doświadczony nauczyciel. Każdy kurs prowadzi nauczyciel-programista z kwalifikacjami pedagogicznymi. To taki „mentor”, który potrafi rozmawiać z młodymi ludźmi, rozumie ich, wspiera i motywuje do pracy i rozwoju.
 • Nauka przez zabawę. Z Gigantami Programowania nie ma czasu na nudę – staramy się maksymalnie urozmaicić program zajęć, zapewnić fajne atrakcje i elementy rozrywki. Najmłodsze dzieci uczą się wyłącznie podczas zabawy!
 • Nacisk na praktykę. Teoria jest niezbędna, ale byłaby niczym bez ćwiczeń. Większość naszych kursów to zajęcia projektowe – uczestnicy tworzą własne działające gry, programy czy aplikacje, zdobywając realne umiejętności.

Ile kosztuje nauka programowania w Ostrołęce i jak zapisać się na kurs?

W zależności od tematyki jeden semestr kursu kosztuje od ok. 950 do 1200 zł, a całą kwotę można rozłożyć na raty. Aby zapisać się na kurs, wystarczy skorzystać z formularza dostępnego na naszej stronie lub skontaktować się z sekretariatem.

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst