Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Grójec

Do naszej szkoły programowania (Gigantów Programowania) zapraszamy wszystkich chętnych młodych ludzi w wieku 7-18 lat – uczymy się głównie w praktyce, tworzymy autorskie projekty gier, aplikacji czy stron i zdobywamy kompetencje poszukiwane na rynku pracy! Kursy programowania w Grójcu to kilkanaście tematycznych propozycji do wyboru i nauka od podstaw do zaawansowanego poziomu pod okiem zawodowego programisty, a do tego masa dobrej zabawy i rozrywki.

Grójec

Zapisy i terminarz

Dla kogo są przeznaczone kursy programowania w Grójcu?

Drzwi naszej szkoły programowania są otwarte dla wszystkich uczniów w wieku 7-18 lat „wymagamy” tylko dobrych chęci i pozytywnego nastawienia, maluchy powinny natomiast w podstawowym stopniu obsługiwać komputer, czytać i pisać oraz liczyć do 20. Nie oczekujemy wiedzy i doświadczenia w programowaniu – wszystkiego uczymy od podstaw i aż do zaawansowanego poziomu.

Cała oferta naszych kursów tworzy kompletną ścieżkę nauki programowania i jest dostosowana do poszczególnych grup wiekowych. Ta młodzież, która już programuje w jakimś obszarze, może także dołączyć do wybranego kursu i rozwijać swoje umiejętności, nie zaczynając „od zera”, tylko już od nieco wyższego pułapu wiedzy i doświadczenia.

Jaki wybrać kurs programowania w Grójcu?

Wybór kursów programowania należy uzależnić od wieku, a warto od zainteresowań albo planów na przyszłość. Przygotowaliśmy kilkanaście różnych propozycji tematycznych z kilku dziedzin.

  • Programowanie gier. Okazji do stworzenia własnej gry nie przepuści żaden młody człowiek, a taki kurs to świetny przykład nauki poprzez zabawę! Dzieci programują w obrazkowym Scratchu i poznają podstawy Pythona z pomocą gry Minecraft. Starszaki i młodzież odkrywają arkana platformy Roblox i Lua, a kolejno wskakują na zaawansowany poziom – silnik gier Unity i język C#.
  • Języki programowania. Nauka programowania w Grójcu to też praktyczna umiejętność kodowania w profesjonalnych, popularnych językach – Python i C#. Młodzi ludzie zdobywają ją na szkoleniu projektowym, tworząc własne gry i programy. To skuteczne przygotowanie do pracy w zawodzie programisty, na które składa się duża dawka teorii, godziny praktyki i porady zawodowców.
  • Programowanie stron. To szkolenie łączy podstawy grafiki komputerowej i designu UI/UX z zaawansowanymi umiejętnościami kodowania w językach HTML, CSS i JavaScript oraz z elementami cyberbezpieczeństwa. Młodzież tworzy własne strony internetowe, od prostych witryn po bardzo rozbudowane platformy, stawiając pierwsze kroki na drodze do zawodu web developera.
  • Cyberbezpieczeństwo. Wiedza z zakresu hackingu i cyberbezpieczeństwa to ważny obszar kompetencji programisty, ale i każdego użytkownika internetu. Odsłaniamy przed młodzieżą schematy czy metody ataków cyberprzestępców i rodzaje złośliwego oprogramowania oraz uczymy, jak się przed nimi bronić – np. zabezpieczać swoje strony czy aplikacje.

Jak zorganizowaliśmy programowanie dla dzieci w Grójcu?

  • Kursy semestralne. Kompletny kurs to dwa lub trzy semestry – mamy czas, by solidnie utrwalić wiedzę i osiągnąć zaawansowany poziom umiejętności bez presji pośpiechu. W Grójcu organizujemy również dodatkowe kursy krótsze.
  • Nauka stacjonarna i zdalna. Kursy semestralne i krótkie odbywają się nie tylko w trybie stacjonarnym, ale również w wersji online – dla tych, którzy nie mogą lub nie chcą dołączyć osobiście do naszej drużyny.
  • Profesjonalny nauczyciel. Giganci Programowania to świetna kadra – nasi nauczyciele są zawodowymi programistami i zarazem pedagogami, którzy nie tylko dzielą się umiejętnościami, ale też wspierają i motywują do pracy.
  • Zajęcia praktyczne i ciekawe. Na nasze lekcje programowania składają się głównie ćwiczenia i praca projektowa – młodzi ludzie programują w praktyce i zdobywają rzeczywiste, „twarde” kompetencje zawodowe.
  • Małe grupy zajęciowe. Uczymy się w kameralnym gronie rówieśniczym (do 2 lat różnicy wieku między uczestnikami) i w miłej, przyjacielskiej atmosferze. Uczniowie czują się swobodnie, pracują wspólnie i nawiązują nowe przyjaźnie.

 

Zapisz się na kurs

Czego uczą programistyczne zajęcia pozaszkolne?

Grójec jest jedną z tych miejscowości, w których stworzyliśmy profesjonalną szkołę programowania – a w niej Giganci Programowania dbają o wszechstronny rozwój swoich uczniów! Z jednej strony wyposażamy w „twarde” kompetencje: praktyczną znajomość języków programowania, narzędzi, zagadnień i schematów. Po ukończeniu kursu młody człowiek potrafi już samodzielnie programować (w zakresie programu szkolenia).

Z drugiej strony dbamy o rozwój licznych kompetencji „miękkich”: myślenia logicznego, kreatywności, rozwiązywania problemów i organizacji pracy (np. pracy projektowej, w grupie i pod presją czasu). Szlifujemy również charaktery, dążąc do tego, by nasi uczniowie byli sumienni, dokładni i skupieni, by nie zrażali się porażkami, ale uczyli na błędach i dążyli do ciągłego rozwijania swoich umiejętności.

Ile kosztuje nauka programowania – Grójec, szkoła Gigantów Programowania

Cena kursu jest uzależniona od jego tematyki, poziomu i wieku uczestników – jeden semestr to koszt rzędu 1050-1250 zł (ponad 20 godzin zajęć). Umożliwiamy płatność ratalną. Pierwsza lekcja jest bezpłatna i niezobowiązująca – można zatem przekonać się, jak wyglądają zajęcia, bez ponoszenia wydatku.

Aby zapisać się na kursy programowania w Grójcu, należy skontaktować się z naszym sekretariatem lub skorzystać z zakładki „Zapisy i terminarz” i wypełnić formularz.

Oprócz kursów semestralnych czy krótkich, które na stałe goszczą w naszej ofercie, co roku organizujemy też wyjazdy programistyczne zimowe i letnie, wakacyjne i feryjne warsztaty i ogrom ciekawych wydarzeń – zachęcamy do śledzenia naszej aktywności i zapraszamy!

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst