Trwają zapisy na wakacyjne kursy programowania stacjonarne i online! Sprawdź!

Kursy programowania – Gorlice!

Na kurs programowania w Gorlicach, organizowany przez Gigantów Programowania, zapraszamy wszystkich młodych ludzi, którzy pasjonują się IT, chcą odkrywać świat cyfrowy i w nim tworzyć – gry komputerowe, aplikacje i programy, serwisy internetowe i wiele innych. Opracowaliśmy kilkanaście tematycznych kursów dla różnych grup wiekowych, ogólnie dla dzieci i młodzieży w wieku 7-18 lat. Są to zajęcia zarówno dla dzieci stawiających pierwsze kroki w programowaniu, jak i dla już programujących nastolatków.

Gorlice

Zapisy i terminarz

Programistyczne zajęcia pozaszkolne w Gorlicach to okazja, aby zdobyć gigantyczną wiedzę i nauczyć się wykorzystywać ją w praktyce, ale też – aby ciekawie spędzić czas, bawić się i nawiązywać nowe znajomości. Nasze kursy przygotowują młodzież do podjęcia w przyszłości pracy na stanowisku programisty.

Jakie są dostępne rodzaje kursów programowania w Gorlicach?

Organizujemy przede wszystkim kursy tematyczne, na których młodzi ludzie uczą się programować konkretny obszar cyfrowego świata, np. gry komputerowe, aplikacje bądź serwisy internetowe. Tematyka wynika bezpośrednio z programu kursu, jest też dopasowana do wieku uczestników. Każdy chętny znajdzie takie zajęcia, które będą pokrywać się z jego zainteresowaniami czy planami na przyszłość. Spis aktualnie organizowanych kursów udostępniamy w zakładce „Kursy i cennik”. 

Głównie są to trzy duże grupy tematyczne.

  • Gry komputerowe. Programować gry można zacząć już w wieku 7 lat – np. od prostego obrazkowego języka Scratch. Dalej proponujemy dzieciom zabawę z Minecraftem i modyfikowaniem jego świata przy wykorzystaniu np. języka Python oraz tworzenie na platformie Roblox w języku Lua. Młodzież uczy się już tworzyć gry na profesjonalnym silniku Unity i w języku C#.
  • Programy i aplikacje. To zajęcia dla każdej grupy wiekowej, choć różnią się w zależności od wieku uczestników i konkretnej tematyki. Przede wszystkim kierujemy je do młodzieży, która chciałaby poznać profesjonalne języki programowania i zacząć za ich pomocą tworzyć. Takie zajęcia mają charakter projektowy – uczestnicy tworzą własne działające programy i aplikacje.
  • Strony internetowe. Zajęcia z programowania serwisów internetowych to propozycja dla starszych dzieci i młodzieży. Kursanci projektują, programują, a następnie publikują własne strony w sieci, również te bardzo rozbudowane. Poznają potrzebne języki (HTML, CSS, JavaScript) i trendy w projektowaniu interfejsów. Uczą się dbać o bezpieczeństwo swoich stron i je przebudowywać.

Zapisz się na kurs

Czego można się nauczyć na kursie programowania w Gorlicach?

Zakres wiedzy i umiejętności, które zdobywają uczestnicy kursu, zależy od tematyki i poziomu zajęć oraz oczywiście wieku uczestników. Ważna jest dla nas teoria, która pozwala zrozumieć zasady i mechanizmy działania programów oraz ich tworzenia, ale od razu przekładamy ją na praktykę – uczestnicy dużo ćwiczą i pracują z własnymi projektami, które mogą później jeszcze doskonalić. 

Po zakończeniu kursu młody człowiek potrafi już samodzielnie zaprogramować dany wycinek cyfrowej rzeczywistości w takim zakresie, jaki był realizowany na kursie. Ma podstawy, aby we własnymi siłami podnosić kompetencje, może np. rozbudowywać swoje projekty, a następnie udostępniać je innym.

Poza teorią i praktyką zależy nam na tym, aby uczestnicy rozwijali się intensywnie w obszarze tzw. kompetencji miękkich, które są potrzebne do nauki i pracy zawodowej, zwłaszcza na stanowisku programistycznym. Kładziemy nacisk na rozwój wyobraźni, uczymy się łączyć myślenie logiczne z twórczym, rozwiązywać problemy, pracować w grupie i pod presją czasu, organizować czas pracy itp.

Jak jest zorganizowana nauka programowania w Gorlicach?

Większość naszych kursów programowania w Gorlicach ma formę semestralną, czyli na kurs składają się dwa lub trzy semestry, a kolejny pozwala rozwijać się na jeszcze wyższym poziomie. Ukończenie pierwszego półrocza jest przepustką do rozpoczęcia kolejnego. Dzięki temu poziom umiejętności w grupie się wyrównuje, a młodzi ludzie mają czas na to, aby ugruntować wiedzę oraz stopniowo ją poszerzać. Zajęcia są organizowane w małych grupach rówieśniczych (do 2 lat różnicy).

Każdy kurs ma swój szczegółowy program. W semestrze odbywa się 14 spotkań po 90 minut. Od uczestników nie wymagamy żadnej wiedzy ani umiejętności.

Organizujemy również krótkie kursy tematyczne, bardziej specjalistyczne, a także cykliczne bezpłatne warsztaty programistyczne. Zapraszamy!

Kto prowadzi programowanie dla dzieci w Gorlicach?

Programowanie dla dzieci w Gorlicach jest organizowane pod opieką nauczyciela. Zajęcia prowadzi aktywny zawodowo nauczyciel-programista z kwalifikacjami pedagogicznymi i doświadczeniem w pracy z młodymi ludźmi.

Nauczyciele Gigantów Programowania mają świetnie podejście do dzieci i młodzieży, potrafią z nimi rozmawiać, znają ich potrzeby, oczekiwania i zainteresowania. Zawsze służą indywidualną pomocą, wspierają i motywują do pracy i dalszego rozwoju.

Ile kosztują programistyczne zajęcia pozalekcyjne w Gorlicach?

Koszt kursu programowania w Gorlicach to ok. 950-1200 zł za jeden semestr, czyli ponad 20 godzin zajęć. Cena waha się ze względu na tematykę i poziom kursu oraz wiek uczestników. Płatność można rozłożyć na mniejsze raty. Pierwsza lekcja jest darmowa, czyli można po niej zrezygnować bez ponoszenia wydatku.

Na kurs programowania w Gorlicach można zapisać się bezpośrednio na naszej stronie, wypełniając formularz, można też skontaktować się z naszym sekretariatem. 

Zaprogramuj swoją przyszłość już dziś!

Zapisz się na kurs

Polecane z
bloga

Wakacje w domu lub mieście. Jak się na nich nie nudzić?

Czytaj

Gwiezdne Wojny w Minecrafcie - poznaj najpopularniejsze mody

Czytaj

Najpopularniejsze języki programowania na 2022 rok

Czytaj
Miejsce na dodatkowy tekst