KURS PROGRAMOWANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY STRONY INTERNETOWE

KURS W FERIE- WSTĘP DO TWORZENIA STRON INTERNETOWYCH

7 i 8 klasa szkoły podstawowej

Liceum

OPIS KURSU PROGRAMOWANIA - WSTĘP DO TWORZENIA STRON INTERNETOWYCH:

Zajęcia dla uczniów, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze stronami internetowymi. Kurs zawiera przyjazne wprowadzenie w świat języka znaczników HTML oraz sposobu stylizowania wyglądu stron przy pomocy stylów CSS. Wprowadzane są również podstawy języka JavaScript.

Po ukończeniu kursu w ferie zachęcamy do kontynuacji zajęć na kursie "Wstęp do programowania i hackingu".

PROGRAM KURSU PROGRAMOWANIA - WSTĘP DO TWORZENIA STRON INTERNETOWYCH:

(5 spotkań = 10 godzin lekcyjnych):

1. HTML - „Plan lekcji”

Lekcja ma za zadanie wprowadzić uczniów w zagadnienia związane z tworzeniem stron internetowych. Uczniowie poznają podstawy języka HTML i stworzą swoją pierwszą stronę: „Plan lekcji”.

2. HTML - „Formularz rejestracyjny”

Druga lekcja będzie obejmować bardziej zaawansowane elementy języka HTML. Zostanie omówiony sposób tworzenia formularzy na stronach internetowych. Uczniowie stworzą formularz rejestracyjny.

3. CSS - „Własna strona”

Celem lekcji jest wprowadzenie do kaskadowych arkuszy stylów. Uczniowie poznają język CSS, który opisuje formę prezentacji stron www, a co za tym idzie umożliwia zmianę ich w wyglądu w wygodny sposób. Każdy z uczestników kursu, wykona również własną stronę internetową.

4. Java script - „Kalkulator”

Lekcja jest wprowadzeniem w tajniki języka Java script, który zapewnia interakcję użytkownika ze stroną www. Uczniowie wykonają aplikację – „Kalkulator”.

5. Java script – „Sygnalizator świetlny”

Lekcja zawiera bardziej rozszerzone zagadnienia języka Java script. Uczniowie poznają pętle oraz stworzą własne funkcje, wykonujące określone zadania. Zostanie zrealizowany bardziej zaawansowany projekt – „Sygnalizator świetlny”.

ZAKRES UZYSKANEJ WIEDZY PO SKOŃCZENIU KURSU PROGRAMOWANIA - WSTĘP DO TWORZENIA STRON INTERNETOWYCH:

1. Podstawy działania stron internetowych i narzędzia do ich tworzenia

2. Elementarne tagi języka HTML.

3. Stylowanie stron internetowych z wykorzystaniem CSS.

CENA KURSU PROGRAMOWANIA - WSTĘP DO TWORZENIA STRON INTERNETOWYCH:

350 zł

Kurs składa się z 5 spotkań 2 x 45 minut. Cena za kurs to 350 zł (opłata jednorazowa).

TERMIN KURSY:

Dokładne terminy poszczególnych zajęć dostępne w formularzu zapisowym.

LICZBA UCZESTNIKÓW KURSU PROGRAMOWANIA - WSTĘP DO TWORZENIA STRON INTERNETOWYCH:

5- 12 Osób